Hotel Lux (2011)

(Das Filmfest, Praha 2012) Nejsem fanda bláznivých komediíí, za to jsem fanda Leandera Haußmanna díky jeho perfektnímu filmu Herr Lehmann. Musím říct, že jsem se pobavil a film se mi líbil. Není to žádná hitparáda a asi těžko někdo zatouží se na film podívat opakovaně, ale mix historických reáliíí a černého humoru u mě fungoval. Pro české, resp. spíš slovenské filmové fanoušky může být lákadlem i výborný Juraj Kukura.

Nezastavitelný (2010)

Tak to byla velká bída, napětí nulové, příběh nepravděpodobný a nevěrohodný, herci přehrávají...celou dobu se neděje skoro nic, nehledě na to, že celý "katastrofický" koncept jsme viděli snad milionkrát, a v tomto případě se Scott ani nesnažil do starého schématu přidat něco nového, vlastního, překvapivě příjemného. Jedná se o klasickou americkou pohádku pro dospělé, kde však od začátku každej ví, že to dobře dopadne a naši hrdinové vlak zastaví. V celém filmu není snad žádná scéna, kterou jsme v té či oné podobě neviděli mnohkrát u někoho jiného, někde jinde. Nevím, jestli 2* nejsou až moc.

Čas zabíjet (1996)

Spousta skvělých herců ve velmi slabém dramatu. Celý film je naprosto předvídatelný, neuvěřitelně schématický, herci přehrávají a divák jim nevěří. Film v sobě měl dost potenciálu, aby to byla pecka a trhák, ale tohle pro mě bylo obrovské fiasko a zklamání. Film působí jako by byl starý 100 let, děj se příšerně vleče a během celého filmu nepřijde jediný moment překvapení, nebo napětí. Celé to je špatně.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Zajímavé a vtipné momenty se střídají s nudnými a nelogickými situacemi. Nesdílím všeobecné nadšení, byť seriál rozhodně za shlédnutí stojí. Váhám mezi 3*-4*, 3 jsou málo, ale 4* moc, takže spíš ty 3...

Odplata (1999)

Tohle je role přímo šitá na míru Melu Gibsonovi, tohle on umí jako málo kdo.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kdybych musel vybrat jenom jeden jediný TOP film, tak Pulp Fiction by byl jedním z nejžhavějších kandidátů. Nejlepší herecké představení Johna Travolty, nesmrtelné dialogy a k tomu perfektní soundtrack. P.s. Tarantino nikdy nic lepšího nenatočil a už nikdy nenatočí.

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Tak trochu zvláštní seriál. Skvělá atmosféra amerického zapadákova, vynikající postavy a charaktery, výbornej úvodní song, jedinou chybičkou je trochu pomalejší začátek, ale když člověk na seriál nezanevře u druhého, třetího dílu, tak už se od něho neodtrhne. Největším plusem je skvělé herecké obsazení.

Čtyři slunce (2012)

Dojem z filmu kazí nevěrohodná Geislerová, nevím, jestli vinou vlastní, nebo vinou blbé režie, ale prostě to není ono.