Newsroom (2012) (seriál)

Don Quijote, viera v lepši zajtrajšok, idealizmus, snaha niečo zmeniť..... Príjemný pocit po každej vzhliadnutej časti. Vynikajúci seriál, ktorý motivuje......

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Claire Danes je úžasná! Aj keď som pri prvej sérii váhala, druhá séria ma presvedčila, že seriál si zaslúži 5*. Vynikajúce herecké výkony, inteligentný scenár, momentálne jeden z mála seriálov, kde sa vývoj deja nedá 100% predvídať. No a v posledných mesiacoch sa na ďalšie časti Homelandu teším trošku viac, než na Dextera..... a to už je čo povedať :)

Nová holka (2011) (seriál)

Rozkošný seriálik, tak ako Zooey sama. Vtipných scén na ktorých sa naozaj zasmejem je síce menej, napriek tomu som si partičku sympatických spolubývajúcich veľmi obľúbila. Celé je to veľmi milé a pokojné :)

Prometheus (2012)

Aj keď je Prometheus po vizuálnej stránke krásne natočený, nelogičnosť konania postáv a scény zostrihané bez náväznosti mu nemožno odpustiť. Čo si ten Ridley Scott a spol. mysleli, že divák bude taký uchvátený vizuálom, že odpustí logické mega prešľapy v deji? Veľmi prijemne ma prekvapil výkon Charlize, Michael Fassbender ako vždy vynikajúci.

Nebezpečná metoda (2011)

Veľmi som sa tešila na tento film. Danú problematiku mám naštudovanú, Fassbender, Mortensen a Knightley patria medzi mojich obľúbencov. Napriek tomu som bola sklamaná. Chýbala mi akási pridaná hodnota, nejaký iný pohľad napríklad aj na vzťah Freuda s Jungom. Na konci filmu som sa pýtala: "A to je všetko?" Moje očakávania boli asi príliš vysoké. Napriek všetkému musím vyzdvihnúť vynikajúci výkon Fassbendera. Mortensen ma naopak sklamal, jeho fyzická podoba s Freudom je síce veľká, ale vadila mi jeho gestikulácia a prízvuk (to je však iba môj názor :)

Slovensko hľadá SuperStar (2004) (pořad)

Prvá séria bola výborná hlavne vďaka skvelej moderátorskej dvojici. Fenomén, ktorý ma bavil od začiatku do konca, čo sa o nasledujúcich sériách ani zďaleka povedať nedá.

Angel (2007)

Ku tomuto filmu som sa "preklikala" cez filmografiu Michaela Fassbendera a vlastne som ho pozerala hlavne kvôli nemu. Michael bol výborný ako vždy, vlastne aj výkony ostatných protagonistov boli slušné, hudba bola tiež krásna. Za tieto pozitíva dávam filmu 2*. Ostatné aspekty filmu a hlavne pre mňa veľmi nesympatický charakter hlavnej hrdinky Angel, ma jednoducho rozčuľovali a poslednú polhodinu som už nedokázala dopozerať... Ešte sa o to možno pokúsim, možno bude ten záver taký úžasný, že zmením svoje hodnotenie :D

Firefly (2002) (seriál)

Zaujímavé. Sci-fi seriály veľmi nesledujem a nie som veľký fanúšik westernu, tento seriál si ma však získal. Výborne napísané a zahrané hlavné postavy, úžasná atmosféra a atraktívne prostredie, to všetko sa podarilo tvorcom Firefly poskladať do skvelo fungujúceho celku. Veľmi príjemné prekvapenie, škoda toho predčasného ukončenia.

Nedotknutelní (2011)

Krásny film. Už dávno som sa pri filme nezasmiala tak od srdca a nepocítila také príjemné emócie. Ústredná dvojka je výborná, hudba krásna, svižné tempo, kde jedna skvelá scéna strieda druhú (napríklad scéna pri predvádzaní známych diel klasickej hudby :)) Výborné.

Návrat do budoucnosti (1985)

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá pre mňa nestratila zo svojho čara ani po rokoch. Nezabudnuteľní Michael Fox a Christopher Lloyd, inteligentní a vtipný scenár, krásna hudba - to sú dôvody, pre ktoré sa ku tomuto dielu vždy rada vrátim.