Tip a Tap (1971) (seriál)

Dobrou noc strýčku Fido.Dobrou noc děti.

Kill Bill 2 (2004)

Quentin Tarantino.Od Vol.2 jsem očekával totéž co od prvního filmu-To znamená velká dávka akce,dialogy hodny mistra a nečekanou pointu.Dostalo se mi i dialogů,i pointy.Ale,Akce pomálu je zjevně mottem Kill Bill 2.Žádné skalpy,žádné nohy a souboje s meči trvají maximálně patnáct vteřin.Ale popořádku.Jedna hvězda za Umu Thurman,pro kterou platí totéž jako v mém komentáři k prvnímu filmu.Druhá za celou sekvenci v hrobě,která byla klaustrofobií přesycená,třetí za Souboj Bey s Elle(mimochodem jediný pořádný souboj filmu) v karavanu(to oko byl dobrej hnus) a nakonec za techniku pěti dotyků v závěru filmu.Pět hvězd dát jedoduše nemůžu.Ale,když Bill umíral,necítil jsem radost z jeho smrti.Cítil jsem soucit s Billem,i když to byl hajzl.A na závěr:Před těmito dvěma filmy jsem Tarantina nesnášel.Po těchto počinech musím smeknout klobouk a s úctou říct.Mistře,již Vol.3 spěchá v dáli času k nám.

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Vidět CGI středověkou Florencii,Řím či Benátky je neskutečný vizuální orgasmus a nejednou jsem vyvalil oči a řekl něco jako:,,Muhe...Ehehe Eeee...wááu!''Příběh AC2 je mi znám a tak jsem sledoval preqel který mi učaroval svojí profesijonalitou a nádherou středověkých italských měst a okolí.NNejzábavnější ale bylo sledovat intriky rodin a souboje(Zvláště (ne)závěrečný souboj je lahůdka sledovat.),,Jsem Giovanni Auditore da Firenze a jsem asasin."

Kill Bill (2003)

Teď nebo nikdy vy zkurvení sráči!Quentina Tarantina příliš nepreferuju(A neskutečně nudný Hanebný parchanty jak bysmet)takže jsem byl zvědavej na počin kontroverzního režiséra kterého jedni milují a druzí nesnáší.Sympatická Uma Thurman,která je můj šálek čaje a kterou jsem si oblíbil už u Výplaty pro její zvláštní pohled tu seká nohy ťamíkům a hláškuje jedna radost.(,,Kundolap?Ty zmrde.'')Vskutku-Po tomhle počinu jsem na Tarantina částečně změnil názor.Ale jen částečně.,,My name is Buck and I'm here to fuck.''

Broučci (1995) (seriál)

A spali,a spali.Dobře se jim spalo.

Dannyho parťáci (2001)

Denyho vyčůránci štrekují do Las Vegas aby ženijálně vyčórovali mega kasino.Jelikož geniálně provedené loupeže jsou mým velice favorizovaným žánrem(Srdcovky jako Dokonalý podraz a nebo Podfukáři je moje parketa)byl jsem velice na tenhle počin zvědav.Už jen hvězdné opsazení(Bret Pit,Džulija Robrts nebo Džordž Klůny) dávalo tušit cosi geniálního v kasinu Vegasském a tak jsem se pustil do olupování kasína.Jen jak se dostalo na akci-a ta přišla sakra brzy-tetelil jsem se blahem a obdivoval vychcanost jedenáctky,která šikovně čořila milióny tak ženijálně,že můj mozek jen blednul.Když se v závěru filmu vše vysvětlilo,chytil jsem se za srdce a mini infarkt následovalo nadšení a spokojenost.Velké plus!

Zachraňte vojína Ryana (1998)

,,Zachraňte Vojína Rajna!''Zařval Forrest Gump aby zachránil Agenta bez minulosti.Již nad úvodníma jatkama Omaha Beach jsem tušil že Stývn zase cosi ukutil a já tomu budu muset dát čtyři hvězdičky.Serceryvná mňúzik jen podtrhovala patos a Stývův patriotismus.V průběhu filmu jsem již pomýšlel dát počiny tři hvězdičky,ale famózní,epická,brutální,hustodémonskykruto přísná závěrečná řež mne přinutila dát Rájenovi hvězdičky čtyři.První-Omaha beach.Druhá-Tom Hanks.Tčetí-kamera(opravdu ženijální Stývův způsob režie).Štvrtá-Závěrečná bitva.Tak a je to.

Spartakus (2010) (seriál)

Ježiš,já místo historického seriálu omylem kliknul na porno.No co,to se občas stává.Že i v péčku můžou stříkat litry digitálního kečupu,i to se občas stává.Akční / Drama / Dobrodružný / Historický jak nám zde prezentuje čéséfédé,má jednu chybu,kterou ale nelze tolerovat,a tou chybou je chybějicí žánr,který je podstatný.Erotický,dámy a pánové,to chybí!To jste nečekali,co?Ve filmovém počinu se totiž píchá ostošest,píchá se všude-v posteli,na zemi,ve vaně,na balkoně...Výběr je vskutku pestrý,račte si vybrat!Usuzuji,že tento seriál je určen výhradně pro muže,jelikož píchací scény ani epické bojové scény by si ženy asi neužily(I když...)S čistým svědovím prostě nemůžu dát seriálu pět ani čtyři hvězdičky,kvůli prostě sorry,je to průměr.,,Já jsem Spartakus!''Zvolal hlavní hrdina(jménem Spartakus-jak překvapivé,že?) a otočil se aby epicky zpomaleně vykuchal protivníka.Kečup,uhaha,kečup uhaha!Vlastně krev.

Matrix Revolutions (2003)

Tak,a jeden filmový řích mám smazán,odpuštěn,vycucán levným vysavačem z telešopingu,kde Horst Fuchs s Pepi Rezlerem zase dávali druhou sadu čínských nožů zdarma k první sadě.A to řích závažného kalibru.To mně jednou takhle večer navštívilo mé svjedomí a jalo se započít krátký,leč úderný rozhovor:Tys neviděl trilogiji Metriks?A já na to:Néé.Načež moje svjedomí konstatovalo:Si děláš prdel,co ty seš to za filmovýho znalce,měl byses styďět!Pudeš do pekla a zhniješ!Jak můžeš být na čéséfédé,když si neviděl všechny Metriksy!Tohle teda...Začalo mi opravdu být trochu trapně,co já tu mezi samými znalci a odborníky dělám,když jsem ony filmy neviděl?Achjo.Tak sem se rozhodl svůj řích napravit a třikrát sem nutil kompjútr běžet na rychlosti cigána pádícího do sběrny a z uložto mi byl seslán dar z nebes v podobě trilogie Metriks v nejvyšší super kvalitě 480p.Dlouhé tři večery uběhly s kolou z večerky jako voda a mně nezbývá nic jiného než dat čtyři hvězdy filmu,který je vlastně všude.

Matrix Reloaded (2003)

Tak tohle už není tak dobrý jako první film.Mám li to říct na plnou hubu,tohle je nejhorší díl celé Trilogie.Už přesexoušovaná párty v Zionu v první půlhodince dávala tušit,že tenhle film je chyba v Metriksu,jak by řekl Morfeus.No řeknětě,kdo mohl tušit,že ,,Poslední lidské město''Zion bude nudné jak kráva?Tohle by nepředpokládal ani agent Smis,a že ten něco o Matriksu ví.Dovolil bych si upravit pasáž jisté knížky:Už jste se naobědvali, přečetli jste všechny zprávy na Fejzbuku a teď jste se nepohodlně opřeli na tvrdé židli a zamyšleně se díváte na monitor. Nuda se pomalu rozlézá do všech koutů místnosti.Tak,a ať mi nikdo neříká,že půlhodina akce(pravda,solidní akce) vyváží hodinu a třičtvrtě keců o vyvoleném,záchraně lictva a bla bla bla...I ty čtyři usmolené hvězdy dávám z mírného donucení.první za akci,druhou za drsňáctví Nea a spol,třetí hvězdu za agenta Smise(nebo Elronda?No,to je jedno) a tu čtvrtou dávám za..Ani nevim.Asi prostě proto,že je to Metriks a ten,jak známo,je všude.