JCVD (2008)

Combeck dalšej velkej hviezdy 80-90-tich rokov. Van Damme to dokázal a vrátil sa možno aj lepším spôsobom ako Stallone i ked Sly v kvalitnejšom filme. Kto má rád akčáky starej školy, chce si zaspomínať a pozrieť sa na spoved upadajúcej hviezdy, ktorá nám to chce ešte ukázať tak nech neváha a pozrie sa na J.C.V.D. Hned od úvodnej scény pri ktorej si každý zaspomína na staré dobré časy ked Jean-Claude každému odrážal hlavy spovím kopom z otočky až po samotnú spoved sa budete pýtať prečo s niečím takýmto prišiel až teraz? Dovolím si tvrdiť, že ide o jednu z najlepšie napísaných rôl pre Van Dammea a zároven o jeho najlepší film za pekných pár rokov. Jean-Claude ruluje. 80%

Zack a Miri točí porno (2008)

Kevin Smith je král, Jason Mewes je stále frajer, Seth Rogen je každým filmom lepší komik a Elizabeth Banks je so hooot :) 10/10

Puls 2: Posmrtný život (2008) odpad!

Žiaden dej. Žiadna atmosféra. Otrasné herecké výkony. Odveci pokračovanie slubného námetu a slušného prvého dielu(65%). Neveril som, že tento rok ešte uvidím horší horor než remake April Fool's Day(2008).

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

Uf. Oproti prvému dielu riadny krok späť. Tešil som sa opäť na vtipnú hororovú komédiu plnú slizu, vnútorností, ale nejako som to nedostal. Pitva príšery je možno zaujímavá, ale mne to prišlo stupídne tak ako 3/4 filmu, ktorá ma skôr nudila než bavila. A kde sa kurva celý čas skovávala Honey Pie? Dúfam, že v poslednom treťom diely to bude ona, čo vyhrá nad príšerami a nakope im zadok. Inak Sloppy Seconds patrí k tým najhorším filmom čo som za tento rok videl 20% bwt. no a posledných cca 10-15 minút bolo fajn, kedy bol celý film taký... tak to má 50-tku určite.

Saw 5 (2008)

A dalšie otázky a otázniky. Už ma ani nebaví o tom polemizovať a hľadať súvislosti či chyby ,medzi jednotlivými dielami a ich prepojeniami. Pasce sú cool, Tobin Bell stále pútavo mudruje a šoky na konci jednotlivých dielov dokážu prekvapiť. To, že je SAW seriál ktorého časti vychádzajú raz ročne ste si už asi všimli, ale tento diel si hned po konci pýta šestku. Stále len dalšie otázky a málo odpovedí. Dúfam, že sa jedného pekného dňa dočkám aj rozuzlenia. Saw V nie je dobrý ako napr. prvé tri diely, ale stále nie je hrozný.. dobre sa naň pozerá a 55% si zaslúži.

Jezero smrti (2008)

Naozaj skvelý exploitation, ktorý upúta hlavne svojou reálnosťou a naturalistickým násilým. Ako už väčšina čo film videla tvrdia, že sa stáva dosť často, že fandíme záporákovi a obetiam prajeme len to najhoršie... tu sa niečo také stať nemôže. Proste tie decá pôsobia.. ved vieme. Chcel som aby obete "vyhrali" a záporáci dostali to čo si zaslúžia, pretože boli tak reálne, že sa mi zhnusili po pár minútach... tvorcovia filmu dosiahli to o čo im išlo. Možno by som uvítal trochu viacej gore a menej náhánačiek po lese, ale koniec filmu, ktorý je ozaj nervy drásajúci posúva film o kúsok vyššie než počas celého filmu. Ako som napísal nazačiatku... skvelý film, ale neuzemnil ma tak ako ostatných. Do mojej top 5-ky hororou tohto roku sa dostal 85%. PS: Europa to amíkom opäť ukázala. Len tak dalej.

Vlčice (1982)

Tak konečne sa mi podarilo zhliadnuť tento klenot Polského filmu a celkovo svojho (sub)žánru. Neveril som vlastným očiam, že niečo takéto vzniklo v susednom Polsku a ešte k tomu v takom roku. Síce by som to medzi vlkodlačie filmy nezadaril, ako som si myslel, že zaradím :) ale horor to bol riadny. Neskutočne dusná atmosféra, ktorú doprevádzala depresívna hudba mi miestami až vyrážala dych... a naopak pri scénach v noci a za svetla jednej sviečky(vo filme :) a pazvukoch vlčice mi nebolo všetko jedno. Proste takúto atmosféru som už dlho nezažil. Jednoduchý dej podaný tak, že vám občas bude krv tuhnút v žilách. Kto nevidel neuverí... ozaj silný zážitok. 90%

Pora mroku (2008)

Takže tento Polský torture porn dopadol viac než dobre. Zo začiatku mi to pripomenulo Hostel, ale ved prečo asi :) no potom sa to pekne vykryštalizovalo a bol z toho čistý "vážny" horror... nie trápna seba parodujúca blbost s pobehujúcim gangom cigánou. Síce by som uvítal viacej gore scén, ale vynahradzuje to hned od začiatku pútavý dej, ktorý ma chytil a nepustil. Je celkom zaujímavé, že scenár je obyčajný priemer, ale bolo to podaný tak dobre, že som im to zožral. Pekne špinavý, sem-tam chaotický film, podobných by som uvítal viacej. Europske horory momentálne rulujú a Pora Mroku je pekným začiatkom slovanských hororou.. ved Fabrika Smrti sa blíži :D Celkovo je to u mňa za slušných 70%

Lovci lidí (2008)

Velmi pekne natočený film.. rados naň pozerať. Strašne mi to pripomenulo Severanca až na tú výnimku, že Rovdyr bol čisto vážny horor. Opäť sto krád videný dej so všetkým klišé, ktoré len existuje, ale stále to fungovalo. Príliš sa netlačilo na pílu, všetko bolo reálne a reálne natočené(len mi povedzte kde inde vidíte, že osoba po rane do tváre a kopancoch do brucha kričí... v hororoch nie.. len v reálnom živote). Celé je to tak na 65% ale ked prihliadnem na fakt, že všetkú tú beznádej som hercom zožral dávam týmto Norom 70%. Možno by som uvítal trochu viac gore a menej filtru, ale i tak som neni sklamaný.

Carver (2008)

Niečo takéto asi chcel natočiť Roth ked spáchal Hostel. Tam mu to vyšlo na 40% a Carver o čosi lepšie na 60%. Verím tomu, že keby rejžo Franklin Guerrero Jr. mal taký rozpočet čo Eli tak by z filmu bol poriadny kus exploitationu. Teraz z toho bolo dosť cítiť amatérčinu a slabý rozpočet(obzvlášť pri úderoch kladivom). Pravdu povediac mám rád nízkoročpočtáky a oto viac si ich vážim. Pretože za to málo čo majú sa dokážu rovnať "velkým" hororom. Saw dal lacným hororom krásny príklad ako upútať diváka aj pri malom rozpočte a Carver sa toho drží do puntíku. Jednoduchý(i ked v tomto prípade nie moc originálny)dej, poriadne násilie a samá špina naokolo. Na francúzsku vlnu násiliných hororov to ešte nemá, ale nebolo k tomu daleko. Mňa film len milo prekvapil a hovorím.. dajte tomu chlapíkovi aspon 4 melony a natočí riadny horor.