Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Harold & Kumar sú rovnako super ako pred 4 rokmi a nič im neubralo na kvalite. Ich další "výlet" je na chlp rovnaký s tým predošlým a som spokojný, že nezmyzlo nič čo som mal rád v jednotke. Nejaký ten tupší humor, nahota, tráva a samozrejme Neil Patrick Harris. V porovnaí s jednotku je to vyrovnané a len sa občas striedajú slabšie či naopak lepšie scénky než boli minule. Dúfam, že sa niekedy dočkáme aj dalšieho úletu s týmito dvoma a nejako vzkriesia aj Harrisa(RIP:( Dávam 75% a bwt. Scéna s krycím názvom "My Dick" nemá chybu. Harold & Kumar rulujú!

Studentská těla (1981)

Vôbec prvá hororová parodia nedopadla zle. Bol som veľmi zvedaví, ako môže vyzareť takýto (sub)žáner filmu v 80-tich rokoch. Teraz, ked som vychovaný na hororovej parodií Scary Movie, ktorá nikomu nič nedarovala a nedávala si servítku pred ústa môžem porovnať čo sa za tých vyše dvadsať rokov zmenilo. Ak mám pravdu povedať Student Bodies sa moc nelíši od mladšieho bratríčka Scary Movie. Je len jeden veľký vyditeľný rozdiel a to v tom čo som už spomínal... Scary Movie si nedávala servítku pred ústa čo sa vulgarizmov, ale hlavne nechutností týka. To je jediná badateľná zmena medzi týmito dvoma filmami. Ale k samotnému Student Bodies... rejžo Michael Ritchie sa občas zamotal a nevedel si asi uvedomiť či točí hororovú parodiu, alebo horor. Miestami sa film tváril ako dobrá h-parodia(hlavne začiatok filmu bol skvelý) a občas som sa čudoval, že tu to nie je až tak parodia(obzvlášť záver) a zdalo sa mi to moc vážne. Velká škoda je, že tu neuvidíme skoro žiadne gore a vlastne ani neviem čím si film zaslúžil raiting R, ale to nie je moja vec :) Celkovo tento experiment dopadol nadpriemerne a 60% si zaslúži. PS: K filmu nie sú titulky a tak som nerozumel všetkým vtipom, čiže s titulkami by som asi nejakéto percento pridal.

Patologie (2008)

Divný, ale dobrý hororový triler. Nečakal som vela, ale ani málo a som rád, že som dostal niečo v rozmedzí toho čo som čakal :) Takého mierne psycho trilery s hororovými prvkami môžem a síce Pathology nie vôbec dokonalý film a má dosť múch dobre sa naň pozeralo a mám s neho dobrý dojem. Hlavný námet je podľa mňa slabo využitý a zdalo sa mi, že všetko je prvoradejšie než tá ich hra, ktorá vlastne mala byť hlavným aspektom filmu. Ku koncu bol film hrozne predvídatelný a narýchlo zosmolený bol aj samotný záver. Ešte že gore bolo na dobrej úrovni... suma sumárom: jednoduchý, mierne nadpriemerný film, ktoprý nemusí sadnúť každému a viem pochopiť ludí čo tomu dajú 50% aj 90% je to otázka vkusu a aj ja film hodnotím pomerne vysoko aj napriek tomu, že je tak jednoduchý, predvídatelný a miestami plytký. U mňa 70%

Stalo se (2008)

Ked sa príroda vzbúri očami M. Night Shyamalana. Stala sa udalosť očami Xtremea. Od nového Nightovho filmu som očakával veľa a bol u mňa medzi očakávanými filmami aj po popremiérových frflancoch. Neodmietnem žiaden Nightov film a je mi velmi blízka tá jeho divnosť v každom z filmov. Shyamalan je dobrý, lebo točí iné filmy, nie divné ako napr. Lynch ale tak správne iné, že každý jeho film mi má čo povedať a dať. The Happening nie je výnimkou, i ked je pravda, že už to je komerčná záležitosť a to "shyamalanovsky" divné chovanie postáv tu nie je tak pravo orechové ako v predošlých filmoch. Na Nightových filmoch obdivujem to iné chovanie hl. postáv a škoda, že tu sa o to len snažia, no nedosiahnu ten správny efekt. To by bola jedna vec čo mi na filme nesedela. Dalšia je samozrejme tá konečná otvorenosť záveru filmu. Nechcem spoilerovať, ale inak sa to skončiť ani nemohlo a kedže tá "shyamalanovská" pointa sa nedostavila záver ma trochu sklamal a neprekvalil. Napriek týmto dvom nedostatkom je film stále kvalitný a rejžo sa zaň nemusí hanbiť. Ak prejdem ku kladom musím vyzdvihnúť atmosféru. Night sa do toho pustil zhurta, no ale po velkom bum sa atmosféra pomaly začala budovať a formovať. Napätie by sa dalo krájať a miestami mi až krv tuhla v žilách... scény v dome babičky sú vrcholom filmu. Tešil som sa na kreativitu čo sa samovrážd týka, síce boli fajn a dobre sa na ne pozeralo, ale nejako mnou neotriasli. Všetko bolo ok, ale niečo tomu chýbalo.. hudba sa mi zdala dosť nevýrazná a to ju robil Howard. Hlavné je, že ma Night nesklamal a dal mi to čo som od filmu chcel tj. chaotickú atmoféru, ktorá až sršala z filmu, všetká tá beznádej a nevedomosť čo sa stane dalej. Uvidím ako sa do mňa film dalej zapíše, zatiaľ je to za 80%

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Pilot: Nie je to nič extra, ale určite tomu v septembri šancu dám. Postavi sú sympatické, dej ujde i ked som nečakal, že to bude až také sci-fi. Dúfam, že sa to časom vykryštalizuje, pretože pilot bol taký chaotický a udialo sa tam toho moc. Treba to poriadne rozviesť a dať to do ako takého reálneho a uveritelného obalu, pretože vážne tam bolo moc toho neuveritelného a myslím, že by sa to malo dať viacej na cestu mysteriozneho trileru než sci-fi. Uvidíme ako to dopadne... a tentokrát by mohol mylý J.J. Abrams dať seriálu aj rozuzlenie a nie len zamotávanie ako v prípade LOST-u. Zatiaľ 70% Druhý diel: No druhý diel trochu sklamal. Nečakal som, že v každom diely bude nový prípad... chcel som aby sa dej z prvého dielu dalej rozvíjal. Dám tomu ešte šancu, ale pokial to nebude nejako na sebe nadväzovať.. tak končím :) 60% Tretí diel: Takže další diel ma potešil. Hned na začiatku ma zaujal, dej bol pútavý a prekvapujema tolká originalita čo sa hlavnej záptetky týka. A ešte k tomu trochu sa začínajú jednotlivé diely prepájať a normálne sa teším na další diel 70%.

Freddyho noční můry (1988) (seriál)

Pilot: No More Mr. Nice Guy(r. Tobe Hooper)... Seriál k známemu hororu Nightmare on Elm Street je akým si prequelom k prvému filmu. Dozvedáme sa tu to čo sa Freddymu stalo predtým než sa stal "spáleným Freddym". Súd nepomohol a tak sa ludia chopia spravodlivosti a úpália Springwoodského Mäsiara... proste vidíme tu to čo sme doposial len počuli vo filmoch. Na seriáli je vidno, že je to "len" seriál a kvalitou sa to nemôže rovnať filmom, ale taký Freddy´s Dead to prekonáva určite. Snažili sa tak zakomponovať to čo fanúšik poznal z filmu tj. snovú atmosféru, cool Freddyho, ale na moje počudovanie moc nepoukazovali na samotný dom Kruegera. Jeho dom je ikona filmu a tn mi tak dosť chýbal. Nie je to na zahodenie, ale film je film. 60%

Ruiny (2008)

Som rád, že film naplnil moje očakávania. Zo začiatku to vyzeralo na další obyčajný teen horor, ale potom sa to celkom pekne rozbehlo a film začal mať tie správne grády. Po pár povinných obkecávačkách a oboznámením s postavami pri ktorom som si hned spomenul na Boylevu Pláž prichádza na rad to, na čo som tolko čakal. Asi po 20 minútach sa film uberá tým hororovejším smerom a dostávame poriadnu dávku adrenlínu. Atmosféra sa začala skvelo formovať a nakoniec diváka udrží v nekľude až do samotného záveru filmu. Musím pochváliť originálny a nie často videný dej filmu, ktorý sa na prvý pohľad môže zdať ako blbý vtip, ale chvalabohu to dopadlo všetko dobre a film je seriozny. Áno, kvetiny čo žerú ludí :) je tak trochu úlet, ale nečakajte, žiadnu "Adelu, ktorá nevečerala". Dočkáte sa nejakej tej mrtvoly, aj krv bude tiecť a ja osobne budem dlho spomínať na scénu s amputáciou nôh. Dávam 75%.

Clona (2008)

Už to človeka nebaví ani opakovať, ale ešte to zvládnem :) další remake :D Shutter som išiel pozerať čisto z povinnosti a neočakával som samozrejme nič resp. som čakal čistú žumpu. Film je plný klišé, ktoré, ale na počudovanie fungujú celkom slušne a všetky lakačky a iné pri ducharčine povinné veci pracovali tak ako mali. Síce film ničím neexceloval, milo ma prekvapil, že aj v tejto vlne remakovania azijských ducharčín s bledými, čiernovalými ženymi sa nájde nejaký, ktorý spadá aspoň je priemeru. A práve Shtter si minimálne 50% zaslúži.

Maniak (1980)

Skvelé, jedným slovom skvelé. Jeden z najlepších hororov 80-tich rokov. Milo ma Maniac prekvapil. Očakával som krásnu b-éčkovú záležitosť(ved z posteru sa nič iné ani očakávať nedá) a namiesto toho som dostal ešte krajší psychologiský slasher(aj pre mňa dosť divné slovné spojenie). Charakter hlavnej postavy sa celým filmom skvelo vykresluje, dalšie postavi vôbec nepôsobia nijako blbo a nič čo sa hercov týka nebije do očí. Detailne a precízne natočené jednotlivé scény, obzvlásť scény s akciov(na scénku na záchodoch nezabuden ešte dlho, tak intenzívne trvajúce nepäťie sa len tak nevidí). Skvelo vyzerajúce gore z rúk majsta Saviniho a hudba dodávala filmu štavu a všetko v kope tvorí jeden neuveritelný celok, ktorý graduje ku konečnému masakru. Maniac má miesto v mojej hororovej topke čo sa filmou z 80-tich rokov týka zaručené. 100%

Prosíme přetočte (2008)

Film Be Kind Rewind, alebo ak chcete Prosíme pretočte je presne taký aký som očakával, že bude. Taký, aký som nechcel aby bol. Z takého námentu aký film má by sa dala natočiť vážne šialená a celostopážovo vtipná komédia. Gondry to poňnal trochu inak a film nie je až taká komedia ako sa z traileru môže zdať. Jack Blak opäť ukázal, ako je geniálny komediant a práve on držal film v nadpriemerných vodách. Inak tomuto dielu udelujem cenu za najnevtipnejší koniec v komédií, ale zato domímavý a milý. 75%