• Pornografický

Halloween zabíjí (2021)

Ještě mam chuť přemýšlet nad tím jestli tento díl dobře pojal postavu Michaela Myerse a nebyl jen pokusem o 70s exploitation film. Tahle série pro mne upřímně není čistou lineární sagou, ale spis ji beru jako prvni film a az pak jako serii filmu, kde se každý díl pojetím vymyká až do extrému kdy scela mění vše od svého předchůdce. Tenhle film sází místo na originální nápady predchoziho dilu (ktere mu spis ublizili), raději na akci, nostagii a emoce. Diky tomu me stval min,nez predchozi. Ale mam docela problem s tim, ze na jednu stranu ma rekordni killcount a snazi se o ruznorode zabijeni (diky cetnosti je ale vic plytke v souctu celku), jde mu i o zobrazeni utrpeni a zarmutku. Mozna kdyby si vybral jedno z toho byl by celistvejsi. Kazdopadne porad je to jeden z lepsich pokracovani, ale stale detsky chybuje v nastineni a predcasne exekuci myslenky ci postavy,.. nebo spis dvou, ale u jedne to vykoupi napad, ktery za tim a to az Romerovsky (bohuzel spise z pozdni Mistrovy tvorby). Emocionalne na me ale pusobil, moc nenastval ac zvedal oboci, ale nutil me ke zrychlenemu dechu u finalniho mashupu a pak zase donutil zvednout oboci. Kazdopadne chci film videt znovu, coz jsem zatim neudelal u 2018 filmu, ac se mi casti velmi libily, tady vsak bylo tech libivych casti vic, respektive mene tech, ktere stale spatne stravuju. Za me ani nahodou 49 na kterych film je, takze za 4*. Unikatni je pro me kolik scen tekouci krve film ma, zanr mam rad a videl jsem vselijake splattery, ale tady mi tech leaku nestrikajici krve prislo nejvic za mou divackou karieru. Takze si ho budu pamatovat asi dlouho, ikdyby zapadl. A mit pocit nove videneho u 100 let stareho zanru je vzacne. A preklenuti k 4te hvezde je i lynchmob scena, jako u Universal hororu s Frankensteinovym monstrem. No je to Universal picture! :)

Poslední noc v Soho (2021)

Příjemná neonová retrocesta za stinnou stránkou slávy. Edgar Wright zase nezklamal a jde vidět, že má rád staré italské horory. Tohle mi strašně vizuálem evokovovalo Argenta a hlavně Suspirii ať už kvůli barvám, zajímavou kamerou, nebo nelogičnostma které tak nějak přejdete. Anya Taylor-Joy do těch 60tek hezky zapadne, no a Matt Smith ještě víc, až mi připomíná řádného člena Playboy Clubu z 60tých. Jediné co mi vadilo je ten stupidní jekot stínů, který mě James Wanovsky naštval. Na druhou stranu jsem si vzpomněl i na Romera mimo toho Argenta, Thomasin McKenzie byla skvělá, když si vezmete jak lehce by to šlo zkazit Ale tady to prostě byla pastva zejména v té choreografii. Sice je ten konec takový pitomě naivní ale když to nevezmete moc vážně a necháte se unést příběhem atmosférou a hudbou je to vlastně ku prospěchu a dodává to takový ten fairytailový feel. Once upon a time in SOHO. :) Kašlu na to zvednu to ze 3* na 4. :)

Mizerové navždy (2020)

Neceho moc, neceho prekvapive malo, ale stejne je to v dobe spatnych pokracovani kultovnich sag platne pokracovani hodne sveho jmena a s vlastnim vyznamem, ktere ho posouva na neco vic, nez jen dil v serii.

Avengers: Endgame (2019)

Neuspokojivě uspokojivé. Chybí mi doby, kdy mě Marvel filmy nutily emotivně reagovat svými dialogy a filmovou řečí. Bohužel jsem tady zase místy cítil, že mě film nutí být emočně zaujat, protože se to ode mě očekává, bez ohledu na to, jak se mi zpracování těch momentů k takové reakci nezdá dost opodstatněné a zpracované. Cítím spokojenost i dojetí, ale nemyslím, ze si to ode mě tento snímek jako samotný zaslouží. Spíš to pramení z těch podarenejsich děl universa. Na to je tento film moc sebestředný, podbízivý a projekt svého roku výroby. Ale, jak Capo radil na schůzkách, you gotta move on. Jako zakončení to funguje, má to potřebný vtip i dramatičnost hodnou konce. Zbytečně má však dějové berličky, tlačí na pilu a nedokáže nabídnout nic na oplátku jen patos (někdy fungující, když nečekáte víc a já tvrdě čekal víc) a předvídatelnost, kterou zakryje ty nánosy překvapení, které si připravil i zabil. Jsem na film asi krutější, ale nasral mě, protože jsem chtěl něco cítit, aniž by mě vedl za ruku a držel mi kapesník. Endgame i pro mě, teď už si budeš muset tu koupi listku zasloužit, už ztrácím věrnost falešníku.

Honey Boy (2019)

Nekdy najdes pravdu i ve slepicim hovne. Hollywood uz zazil hodne tragickych padu a tragedii, pokud tahle terapie jeden zachrani, stoji za to. A navic to nebylo vubec spatne. Hedges sice semtam az imituje Labeoufa a to hlavne v pohybech, ale ono hrat zijiciho cloveka a jeste kolegu herce ve stejnem filmu je zaprah hrozny a osobne nemam nic proti tomuhle zpusobu ztvarneni, takze proc ne. Herci jsou vsichni poutavi a uveritelni vzhledem k scenari. Nejvic se predvedou, kdyz je k slze blizko, mozna je to az moc lacine a hrajici na soucit, ale nevim prijde mi ze to mate, protoze je to tak osobni projekt, navic Labeouf ukazuje, ze ve scenari je i sebekriticky a i otce nezobrazuje uplne jako karikaturu. Myslim, ze vytriskal z ukolu v lecebne maximalni film, ktery byl v jeho silach, v reziserce nasel bravurni zobrazeni a styl, ktery posouva film dal. Hezky konec mych prvnich Karlovych Varu naproti bytu. :) Jen tak dal Shio, ja nad tebou hul nezlomil, ac to bylo cool. Just do it ma hned jinou vahu. Egomaniak s pocitem menecenosti je opet na svobode, muze zapomenout na minulost, kterou mu neodparou a jit az ke statusu legendarniho herce a nejtalentovanejsiho sve generace, ktery hraje a bavi az do stari. Dam ti svuj cas a za 50 let kouknem, jestli jsi tam dosel. Ser na to a neumirej predcasne. :D

Mrtví neumírají (2019)

Jarmusch a zombies? Nejlepší zombie film ke kávě! Má to hodně much (druhá půlka je zlá), ale fuck it 4*, vždyť tenhle žánr má i Bruno Matteie...

Než skončí léto (2019)

Kdyz tvurkyne v introduction nerekne nic k snimku a cim je pro ni osobni, mohlo me napadnout, ze bude nekde problem. Kazdopadne zajimavy zazitek, jeste se mi nestalo, ze bych nemel soucit s umirajicim teenagerem a to se roztrhl pytel s podobnymi filmy, tenhle je nastesti nesladky a trochu jiny. Ale, kdyz ve filmu nenajdete jedinou postavu, ktera Vas neirituje ciny, nebo jen umysly (kdyz nema koule jednat). Aspon ten maly klucina mohl jet do skoly. :D Je spatne, kdyz ctete z frustrace tetovani na tele postav, nebo koukate na (snad) komparzistu,kdyz v nezaostrenem pozadi venci pejska a vase nejoblibenejsi postava je duo ptacku pred domem. Vodni skutr v titulkovem zaveru mi aspon vyloudil usmev (fakt nebyl cas znova natocit staticky zaber na more?), konecne emoce ve filmovem svete plnem emoci a cinu tlumenych leky. Zly svet venku s lidma jako rozbityma hrackama, v takovem o nic neprijdete, kdyz odjedete driv. Ale byl film o tom? A mohl byt o hodne vecech, treba kdyz s mlecnymi zuby odejde detstvi a prijde dospelost i ve slovech a chovani, nevyslo. :/ A zjistil jsem, ze mi chybi staticke zabery a ze ne kazdy je Argento v hratkach s barvama. Zajimave leto, dalsi muze byt lepsi. Ale s odstupem noci se mi jevi, ze kdykoliv si na film vzpomenu, trochu se nastvu. :D

Rambo: Poslední krev (2019)

Film spolehajici na emocni linku, ktera neni VUBEC zaslouzena. Podbizive nasili na konci, ktere ma ospravedlnit (a nenarocnym jelitum vynahradit), jak se kaslalo na pripravu filmu, o jehoz stejne podobe se mluvilo uz v materialech ke ctvrtemu dilu? Tenhle nepodar si jeste dovoli pripominat vam starsi dily (jeste tim tupym mileniovskym zpomalovanim zaberu) skvele serie (kolik akcnich serii ma takovy presah a zadostiucineni,jako prave Rambo, at uz ohledne ptsd, nebo v te dobe ne moc medialne proflaklych konfliktu a jejich zviditelneni a poukazani na hruzy,ktere se deji a ani o nich nevime) a dovoli si k nim zaclenit zabery z tohoto dila, jako mavajici "dcerku" a dramaticky se otacejiciho Juanita Ramba. Film je tak zdlouhavy a bez snahy o pridani neceho, co by ho vyvysovalo, ze jsem behem nej se svym mozkem idiota i stihl vymyslet,jak by mohl fungovat a jeste by byl plnohodnotnym Rambo snimkem. Beze zmeny scenare plati Rambo ma PTSD,vrati se domu najednou rodina hospodynky je i jeho rodinou (konecne neni sam),vyzene agresivniho bijce spolu s Giselle do Mexika, ma konecne klid a najde lasku k lidem,bohuzel umira matka Gabrielle, to je smrt ktera Ramba zasahne, ac je chudak skoro zvykly, ze ti co miluje umiraji. Ujme se Gabrielle jako dcery. Uplyne par let, John se snazi zapojit do spolecnosti, pomaha policii, ma sve kone, uz neni vojak, ale PTSD je svine,ktera mu porad zabranuje v tom vest normalni zivot, obcas to v jeho chovani vyleze ven a tak byva lidmi nepochopeny, az se ho strani. (viz rozhovor o Rambove zirani na jeji pratele) Proste trochu pritlacit na pilu v tom jak se John sice snazi a bojuje, ale proste valku nesetrese ani tenhle hrdina. Gabriella a babicka jsou mu vsak nablizko, Gabriella ma pochopeni a brani ho pred lidmi,co ho odsuzuji jako podivina. Tim padem mame radi ji i Ramba, ma na nas dopad i SPOILER!!! jeji smrt. Po ni nastane v Rambovi prerod, rozlili posledni krev nekoho koho miloval,uz dost, musi trpet a pykat. Najednou ma Rambo navrch, sice se uz k tomu zivotu,co ho stal tolik bolesti nechce vratit, ale je to osobni, na nicem jinem uz nezalezi, nema pro koho zit,nema nekoho kdo ho potrebuje, smrti se neboji, posle cely kartel do prdele, nebo "dies trying". Valka je jeho svet, ac to nechce. Je to vsak jedina moznost pro tuhle tragickou postavu. A bum mame opodstatnete i nasili. Chtelo to jen trochu prekopat scenu a jednu dve natocit. Proste jde o ten charakter. Tady je najednou jiny,je vic Sly a ac ho vzpominky trapi je to podano unyle. Navic se nechova logicky. Prvni vec by byla sehnat Gabrielle doktora,ikdyby mel branit nemocnicni pokoj pred celym,jak bylo naznaceno, zkorumpovanym Mexikem. A prijde mi, ze vse vic rozmyslel,takze prvni konfrontace se muze zdat mimo, ale i opodstatnena (jedna vic emocionalne), ty jeho pojistovaci vystrely na konci ale neospravedlni nic, navic kdyz to vidite uz snad poseste a se stale vetsim kalibrem, je to az smesne,zvlast kdyz v konecnem sestrihu dilu vidite i jeho stealth pocinani z minula. Mozna je to na dve hvezdy, ale jsem nasrany treba to upravim pozdeji, pro nynejsek fuck this movie.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Jedete si Hollywood Boulevardem, je rok 1969 a do toho hraje nonstop rádio, kde si občas zazpívate a když písnička není vaše groove, tak ji přečkáte, protože za chvíli bude hrát další. Hele Rick Dalton, není za zenitem? Zítra dávaj novou show Lancera, prej tam hostuje. Dáme pizzu a pivko a kouknem. Booth mu pořád dělá kaskadéra? Ten týpek je furt v pohodě, může bejt válka o on je furt chill, jen si chodí s tou svou Brandy, ale víš co se o něm říká a jestli je to pravda, může být rád za každý den, kdy může svobodně dejchat vzduch. Vedle Daltona bydlí Polanski? To by ho mohl obsadit ne? Stejně se s tou svojí prej furt hádaj, teď něco točí v Londýně a nechá ji těhuli samotnou doma a ještě s jejím ex, buď je vůl, nebo ji má u zadku a v Londýně pígluje jiný. Ale ta Sharon to je baba, jednou jsem byl na jedný párty kde byla, říkal jsem ti to? Hej neskutečné, ona ti je pořád taková vysmátá, upřímně je ráda za to když se daří tobě, jako nemůžeš s ní mluvit o jaderný fyzice, jestli mi rozumíš, ale je prostě strašně a upřímně milá a hodná, jako až neskutečně. Herci jsou asi trochu mimo. Doufám, že si najde chlapa co si ji bude vážít a pak bude mít spokojený dlouhý život. Prej pořádaj v tom jejich baráku skoro až orgie, to bude asi blbost, ale jako mají nad pozemkem oblak trafky... Počkej zavolám později, zase tu stojí nějaká hippie smažka a otravuje všechny auta se staženým okýnkem, jako ta all natural byla fajn, jak jsem ji vezl, ale někteří jsou fakt k nasrání.... Tenhle film je experience a můj osobní rekord v návštěvách jednoho filmu v kině. :) Když máte rád historii Hollywoodu v tomhle období a jste fanda i hudby, architektury, aut no zkrátka té doby toho místa, nejde film nemilovat. Poctivý a odůvodněný mini digitál z analogového světa. :)

To Kapitola 2 (2019)

Ale jako něco to do sebe mělo, ten Henry Bowers ve vodě s mrtvými dětskými těly, to bylo děsivé a mělo to koule, to bych v novém hororu moc nečekal. Bohužel jsem dlouho zamračeně koukal na plátno, těch blbostí je tam hodně. Ono už to, že měl pavouk na konci pořád hlavu Pennywise, ukazuje co je vlastně film zač. Jinak je to moderní lesklý horor s flappy tits monstry a homoerotickými podtóny, který neděsí a může se víc věnovat charakterům, avšak co s nimi dělá není to nezbytně dobré. Stanova smrt v minisérii na mě měla větší dopad, protože to prostě přišlo, a nečekal jsem to, nemusí být vše s homo podtony, zvlášť když máte brutální zabití homosexuála na začátku filmu. A když už jsme u toho, Richie Loserům neřekl o bratranci Bowerse, takže má pořád strach? A To má pořád jeho tajemství a může se živit z jeho strachu??? Proč se z toho ve 2019 dělá věda.