• Thriller

Pomáhat a chránit (2011)

Jo tohle je moje káva. Nemůžu tomu dát za pět. Na to by to mělo mít ještě něco navíc. Každopádně na čtyřku s přehledem. Chytré, vtipné, nenudící, neamerické!!! Bravo four!

Avengers (2012)

HM. No tak je to dobře udělaný. Kdo by to čekal. Právě že každej. To ostatní se ale na druhý podívání u mě nedá! Sorry, ale už mě američani fakt serou. Je to kus hovna zabalenej do zlatýho papírku!

Zombieland (2009)

Hlavní hrdina je .... (dosaďte si libovolnou diagnózu). Takže mne celou dobu ... eh, vadil. Ještě víc byla hrozivá pomalu se vkrádající romantická linka. To je tak vše, co mi ale vadilo. Občas jsem se dokonce pousmál. Je to i poměrně originálním přístupem a hlavně vtip se tam kupodivu dokonce i najde. To bych viděl tak za tu dvojku. Pak je tady ale starej dobrák Woody, kterej na sebe strhává téměř celou dobu pozornost a daří se mu bavit a bavit a bavit. Co na tom, že je to sračka, když Woodymu i v takový krávovině věřím od chuti na Twinkie, po smutek z .... no to už se podívejte. Takové kapesníčky bychom všichni potřebovali. Velmi silná Woodyho trojka! Ta Ema není taky až tak šeredná, abych na ni úplně zapoměl :). Zombikáči všech zemí, spojte se.

Město (2010)

Takže za normálních okolností za tři a tady za nenormálních za dvě! Nenormální okolnosti jsou: kopírování příběhu i mnoha scén z Nelítostného souboje. Přesto, že je to dobře natočeno, tak nechápu co to má znamenat. Velmi, ale velmi podobný příběh, jen ne tak hluboký, jako Nelítostný souboj a některé téměř doslovné citace, že bych až vyměšoval! Nebudu psát spoilery, ale je to škoda. I s Gone baby gone se tu paralely najdou. Nebudu psát jaké. Dvojka ze začátku zůstává a to s odřenýma ušima!

Carnivale (2003) (seriál)

Podívejte. Clancy je borec jako blázen a za něj bych měl dát pětku. Nemůžu ale, prostě nemůžu. Konec byl příšernej a vůbec už od půlky první série to natahovali a natahovali. Navíc otevřeným vrátkům moc nefandím! Za tři a jen kvůli Clancymu!

Strašáci (1971)

HM. Strašáci? jsou docela dobře natočený, ale to nemění nic na tom, že ten film je, alespoň zde, velmi přeceňovaný. Postavy se velmi často chovají nelogicky nebo proti své vykreslené povaze. SPOILERY!!!! Scéna znásilnění je spíš klasická milostná scéna, než cokoli jiného a scéna okupování domu a soubojů Dustina s ostatními je spíš divná než šokující nebo napínavá. Idioti si i po tom, co je jasný, že jsou v prdeli, po tom co jejich otec zastřelí policajta, jezdí na trojkolkách? Navíc se zbraněmi, které měli by v domě byli dávno. Taky mohli okamžitě pana Hoffmana zastřelit, když se na to stejně chystali a ne se s ním po jednom trapně prát. Scéna na schodech je strašná a hlavně trapná. Mimochodem, co se stalo se starým fotrem? Střelení do nohy ho zabilo? Proč už ho potom neukážou vůbec? Nejvíc odpuzující postavy: Manželka a dementně kňourající jeden z mnoha bratrů. SPOILERY KONEC. Nedám víc než za dvě. Konec komentáře.

Den Šakala (1973)

Ne, ne, ne! Na svou dobu to jistě nebylo zase tak hrozné. Zcela určitě by to přebila každá, alespoň trochu napínavá, jak anglická, tak i francouzská detektivka. Zbytečně dlouhá stopáž, místy střihač asi podřimoval, co se týče napětí, tak to tu prostě nebylo. Už úvodní scéna je natočená tak chladně a o ničem, že jsem začal mít špatný pocit. Bohužel se to po čase vyplnilo. Dokonce i ty okamžiky, kde někdo dokonce umře byly o ničem. Radši za rohem a o krvi jakoby režisér ani nic nevěděl. Nuda až na půdu a protože tohle bych nejenom že nedoporučil nikomu, tak si to ani sám už nikdy nepustím. To znamená, že přes dvojku se dneska nedostanem. Sorry ale znám spoustu o hodně starších a o hodně lepších filmů. Tohle si nezaslouží tolik procent ani omylem!

Vymítač ďábla (1973)

Je to hororové téma. Jsou tam hororové výjevy (výlevy :D), ale nebál jsem se ani chvilku. Přesto, že ten film vlastně není ani moc strašidelnej, tak je výbornej po všech stránkách. Rozhodně tady nebudu s pětkou otálet ani chvilku. Kdo neviděl, musí!

Kirikou v divočině (2005)

Takže malý chlapec pobral chytrosti za dva (tucty lidí :) obzvlášť v tomto kmeni je to běžné. Genitálie tu ukazuje opravdu každý a to ještě nevíte, že znepřátelená čarodějnice vládne kmeni Fetyšů. To je co? No to ještě nic není, protože Fetyšové otraví Kirikouvově matce a dalším "ženám" jejich pivo, které pijí pořád. Tak dál už psát nebudu. Nedávejte si to :).

Muži v černém 2 (2002)

Velmi slabá dvojka! Dvojsmysl prošel. Hodnocení teda stejně!