Kazatel (2011)

Ani úžasný hlas Paula Bettanyho nezachrání stupiditu a klišoidnost dialogů. Cam nechodí bez trika a Maggie Q nemá natolik sexy obleček, aby odvedli pozornost od stupidního děje. Karl Urban není dostatečně velký badass, co by dokázal pozvednout akci na vyšší level. A s obsazením, jaké tento film má, se tomu fakt nedá říkat "béčko".

Netvor (2011)

Jedna hvězda za úvodní sekvenci se shybama, jinak úplná hovadina, která být podle knížky, nemusela být taaaaaak děsná....

Lidice (2011)

Spousta lidí tu filmu vyčítá nudnost. Já se nenudila. Jedinkrát jsem se podívala na hodinky, to když jsem se divila, proč už se blíží vrcholná scéna filmu, když teprv před chvílí začal. A ejhle, ona uběhla hodina a půl. Že si film hraje na "ameriku"? Já si nevšimla žádných nekonečných sexuálních scén, krvavých záběrů a heroických výstupů. Patos? Hmmm, patetické věci mne nedojímají tak, že mi slzy tečou téměř nepřetržitě a mám tíživý pocit na hrudi ještě dlouho po odchodu z kina. A které že ty scény byly emocionálním vydíráním? Mě osobně nejvíc frustrovaly hákové kříže a vlajky SS na pražském hradě, a nejvíc mne rozesmála finální scéna pietní akce a vyhazovu Šímy, aby jim to nekazil (<- jak české). Nejsem filmovým znalcem, kritikem a už vůbec ne filmovědcem, takže mé hodnocení nebude "profesionální", ale jako historik a člověk s blízkým vztahem k tomuto tématu nemůžu o filmu říct křivého slova. PS: většinový souhlas s Krysou SPK a epohem.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jack je prostě Jack, a i když je příběh o ničem, tak jeho ksichty a hlášky stačí k tomu, abych se výborně bavila a dusila smíchy. Zajímalo by mne, jestli ta loď v láhvi, co jsem onehdy viděla ve starožitnictví, půjde dostat ven, když někde vyšťourám muže s kozou.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Ještě před posledním dílem šesté série musím zvednout hodnocení na pět. Tento seriál mne v poslední době dostává čím dál tím víc, a i když se někam ztratila dějová linka s lidožroutem, a i když se teď už nedozvím žádné zajímavůstky, stejně u něj zůstanu a počkám si, co Kostička s Boothem.

Thor (2011)

"Dobrý den, chtěla bych jednoho Thora, balit ho nemusíte, vezmu si ho jen tak ^_^" Ne, nebyl to úplně skvělý film se sofistikovanou zápletkou a chytrými dialogy, ale ono občas není na škodu mít něco čistě zábavného.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Dobrý den, kozy ven! Ne díky, středověkému pornu nijak zvlášť nefandím, a jelikož příběh mě nijak zvlášť nevzal, oželím Seana Beana i Jasona Momou. Američani asi trpí utkvělým dojmem, že každý seriál pro dospělé musí obsahovat větší procento sexuálních a krvavých scén. Zvláštní, že Britové to zvládají i bez toho...

Upíří deníky (2009) (seriál)

Po pilotním díle jsem to zahodila se znechuceným odfrknutím. Tak neuvěřitelně dokonalá a krásná hlavní hrdinka, která nemá jedinou charakterouvou vadu, si jako pravou lásku najde upíra se stejným portfoliem? Haha, ne díky... A pak jsem se nechala na nudné přednášce ukecat na další díl... a další.... a další.... Překousnete-li to, jak je Stephan dokonalý a do morku kostí hodný, začne vás to bavit. Elena je krásná, slovanská krev se nezapře, ale ne tak úplně nemožná jako Bella z Twilightu, s kterou ji mnozí srovnávají. Stephan poráží Edwarda jen o minimum (dostatek sexu), spolužáci ze střední jsou typičtí američani, sem tam vlkodlak a upír, ale kdo by to řešil, když se všude potuluje spousta záporáků. "Zlým" bratrem Damonem počínaje, legendárními upířími knížaty konče. A že je s Damonem vážně sranda ^_^

Milý Johne (2010)

Savannah mi lezla na nervy od začátku do konce, a ksichtík Amandy Seyfried tomu moc nepomoh. Hrdinky v romanťárnách tohohle typu mi nesedí obecně. Ale Channing, to je něco úplně jiného. Ten chlapec zraje jako víno a s třicítkou na krku konečně začíná ukazovat i něco jiného, než jen to svoje dokonalé tělo. A proč vlastně čtyři hvězdy? Já ani nevím, ale je to jedna z mála romanťáren, který jsem dokoukala bez zastavování, odbíhání od televize a věnování se jiným aktivitám. Dvě za příběh, jedna za dopisy psané rukou (!!!) a jedna za Tatuma. .... nebo tak nějak...

Jsem číslo čtyři (2011)

Nevím, jestli je to pokročilou noční hodinou nebo aktuální slabostí pro trpící teen hrdiny, ale fakt jsem se bavila. Cool záporácí, badass domácí mazlíček a kjůt hlavní hrdina, který se zdviženou hlavou nese utrpení dvou světů!!! ... eh, to poslední je spíš k uchechtnutí, ale co už. Dvojitá jarní dávka sladkosti Alexe Pettyfera je to pravé na jarní únavu postpubertálních dívek, protože bloňďáčků není nikdy dost :D