Sabotáž (2014)

Arnie je dědoušek a neměl by se nechat obsazovat s partou naprosto současných týpků. Henou načrtnutá kérka na krku uzavírá sumu malérů děsivých a Arnieho zesměšňujícdch detatailů. Sabotage ve velmi blbý film. Navíc s naprosto nepůvodním námětem. Bez Arnieho by to byl film hloupoučký. Ale to je v podstatě jedno. Posrali to? Posrali.

The Theatre Bizarre (2011) odpad!

Odpad! Ale aby nedošlo k omylu, ten odpad lemuji staniolem, celofánem a kamínky od Swarovski! Již jsem nedoufal, že se v 21. století sejde partička neumětelů a každý natočí tak dokonalou guilty pleasure, že si ji musím uložit na externí disk pro případ, že by se dlouho něco podobného neurodilo :)

Madonna: The MDNA Tour (2013) (koncert)

Záznam takové opulentní show je ořech nejtvrdší a v tomto případě ne zcela vydařený. Všechny momenty vrcholných scénických efektů rozšmikány na padrť, jakoby už samo zvěsilé tempo, strobo a jiné efekty nestačily. A tak jsou ty nejefektnější scéno show rozmatlány do klipové nepřehlednosti. Doplatila na to i choreografická část. Ty nejkrkolomnější a nejdivočejší části opět rozmrveny do barevných fleků. Holt, nějak se ty desítky kamer patrně musely uplatnit. Škoda.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Čtyři díly první řady jsem váhal, zda to poslat celé do prdele, či nikoliv. Leč hle...jakmile dostaly větší part vůdčí ženy, vše se radostně rozvonělo echtovními intrikami a hláškami, na které drsní chlápci na mašinách nemají ani kdyby...no prostě nemají :) Mám před sebou druhou řadu a konstatuji, že návyk na Sons of Anarchy funguje. Stačí být trpělivý a zapnout ty správné senzory. Že, Malarkey?

Raubíř Ralf (2012)

Nikdy jsem nehrál žádnou z pc či mobilních her. Smysl vítězství jest mi utajen. Medaile, úspěch, někoho porazit...odporné. Flm jsem nedokoukal. Je pro mě zbytečný. Nedalo mi to a dnes jsem tu půjčenou placku dokoukal. Je to v první řadě pro mrňata. Na doprovázející a platící rodiče to myslí až téměř ke konci filmu v čase okolo 01.14. Nadále u mě vítězí Despicable me 1 - 2. Tam jsem řval smíchy já i mrňata.

Insidious 2 (2013)

To takhle jedna přežraná můra kroužila okolo zářící lampy zvané "Shinning", inspirovaná obrazem zlého taťuldy, tak dlouho, až si spálila křídla. Dobrý scénář (píše POMO)? Mizerný scénář, který, v touze poněkud nadlehčit nijakou atmosféru, přivádí na scénu dva neužitečné idioty, vyzbrojené kamerami a jinou technikou, aby byli trapní a neužiteční a zbyteční k uzoufání a jen protáhli nesnesitelně dlouhou stopáž.. Scénář, který vyzobal všechna možná a zejména nejméně nákladná horrorová klišé. Scénář, kterému už vůbec nepomohl James Wan, ve snaze učinit z horrorového žánru tak trochu ART. Tyto pokusy končí ve stejném místě jako spálený guláš. V hajzlu. Přesný komentář - verbal

Cesta (2012)

Když jsem se dvě hodiny po začátku filmu podíval na hodinky, zjistil jsem, že uplynulo teprve 40 minut.

Muž z oceli (2013)

Velkofilm a velkopodívaná. Spotřební velkozboží první jakosti. Po spotřebování zapomenout a občas v hospodě plknout, že ty triky byly fakt vymakaný. Co tomu vytknout? Patrně naprostou absenci nadhledu a smyslu pro humor, o čemž svědčí dobrých 20 minut televizně toporných dialogů o ničem. A možná i fakt, že vedle vytuněného Henry Cavilla má Amy Adams umaštěný sexappeal Ornelly Štikové.

Alcatraz (2012) (seriál)

Hodnotím po shlédnutí celku, ne po pilotním dílu |(což mi vždypříjde opravdu úsměvné). Leč konstatuji, že Alcatraz se nepovedl. Kriminální zápletky na hranici pitomosti, mysteriózno humpolácky rozmazané a protahované a 13. díl již působil téměř fraškovitě, neboť bylo nutno seriál ukončit bez naděje na další řady. 2 hvězdy jsou pro zajímavý herecký casting a výkony.

Byzantium (2012)

Ta fráze je obehraná, leč pro Byzantium sedí:" Nevstoupíš dvakrát do téže řeky". Nevadí mi pomalé filmy, ale Byzantium je více méně remake Interview s upírem. Postrádá však onu svůdnou zatuchlost, sexappeal nemrtvých. Je to sice skvostně natočeno a jsou předkládány nádherné obrazy, leč co s tím, když téměř všichni hrají "pomalu a smutně", když je v tom naprostý deficit tajemství, a když to tak příšerně nudí, že jo? Dráp na palci namísto upířích zubů je sice fotogenický, ale film jako takový neutáhne.