r3plicator

homepage
Twitter: tomashrabek

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.11.2019  20:26
    Czarne lusterko (TV seriál) (2018)

Veľká pecka. Ak tomu rozumiem správne, šlo o poľskú kampaň Netflixu. V rámci nej boli oslovení tamojší youtuberi, aby natočili svoje vlastné epizódy Black Mirror. A až na nemastné-neslané 69.90 ide o päťhviezdičkové krátke filmy, ktoré by mohli byť v momente súčasťou originálnej show.

• 30.9.2019  21:56

Nebyť Vanessy Kirby, tak sa to nedá ani upozerať do konca. Fast & Furious goes full retard. Občasná obstojná hláška a fakt, že Statham a Johnson sú proste sympaťáci, to držia nad vodou. Ako film je to ale absolútne zbytočný prídavok do svetového kultúrneho dedičstva.

• 29.9.2019  13:40
    The Boys (TV seriál) (2019)

Kto bude strážiť strážcov v dobe sociálnych sietí, osobných brandov a globálneho terorizmu? Veľmi dobrá aktualizácia Watchmenov pre súčasnosť a jedno z najlepších komiksových prekvapení vôbec. Karl Urban je boh a asslingus už pre milióny divákov nikdy nebude to, čo predtým!

• 29.9.2019  13:34

Nehodnotím STD (aké príhodné!) ako Star Trek – tento seriál nemá s predabramsovskými produktami pod touto značkou skoro nič spoločné. Discovery je jeden z najhoršie napísaných mainstreamových seriálov súčasnosti a druhá sezóna ukazuje všetky jeho chyby ešte viditeľnejšie ako prvá. STD nedokáže udržať zmysel a aspoň základnú kontinuitu ani na maličkej ploche 14 epizód, a totálne sa začne rozpadať už v polovici. Najlepšie to opäť analyzujú RLM v tomto videu a ja už si pred treťou sezónou dobre rozmyslím, či urobím rovnakú chybu a opäť dám tejto sračke šancu.

• 16.4.2019  00:02

Klasická oscarovka podľa stokrát videnej šablóny. Je však prekvapivo upozerateľná, hlavne vďaka ústrednej dvojici.

• 15.4.2019  23:59
    Léto 84 (2018)

Nebolo už náhodou dosť instantných osemdesiatkových retro kopíriek? Synthpop a odkazy na Spielbergove filmy samé osebe atmosféru nevyrobia. Leto 84 je trápne a "nečakané vyvrcholenie" je čírym zúfalstvom, ktoré k zvyšku tonálne nezvládnutého filmu vôbec nelepí. V porovnaní s týmto paškvilom je ČSFD idiotmi nedocenený Clovehitch Killer vysokou školou filmárčiny.

• 31.3.2019  20:02
    Po životě (TV seriál) (2019)

Auč, tak toto bolo veľmi zlé. Ako verný gervaisovec som to pretrpel až do konca, ale skutočne som neveril vlastným očiam. V kŕčovitej snahe osloviť širšie, mainstreamové publikum sa tu vsádza na najlacnejšie emocionálne triky a prachsprosté citové vydieračky. Namiesto dialógov sú tu papierom šuštiace patetické monológy, Rickyho postava smrdí jeho vlastným honimírstvom nad samým sebou. Je to taká seriálová obdoba stupídnych oscarových filmov, ktoré sa netaja svojimi ambíciami, ale menšia, lacnejšia a remeselne tak nudná, až to ubíja. Veľké sklamanie, ktoré ma samo osebe veľmi mrzí.

• 31.3.2019  19:28
    Aquaman (2018)

DC sa konečne podarilo natočiť obstojnú Marvelovku. Všetkým, čo si ľudia z tohto filmu zapamätajú, sú však len vynikajúce triky a úžasná výprava. Škoda, že sú vyplytvané na stokrát videný príbeh podľa šablóny.

• 2.3.2019  13:08
    La La Land (2016)

Ja nemám rád muzikály, priam by som povedal, že ich neznášam. Ale tento je výnimočný. Pomimo všetok hype a oscarový buzz musím povedať, že takto som si predstavoval zamilovaný film s hudobnými číslami. Pochybujem, že ho ešte niečo prekoná. Ku nostalgickému gýču pristupuje s citom (na rozdiel od katastrofálneho Shape of Water), je technicky brilantný a diváka odmení záverom, ktorý by niekto mohol označiť aj za odvážny. Čípácky shit A Star Is Born pre jednoduchších divákov môže sedieť vedľa a odpisovať od profíkov ako sa to robí, scénu po scéne, motív po motíve, dialóg po dialógu. Chápem, že to nemusí ísť všetkým po srsti, ale mňa to v pravý moment oslovilo takmer bezvýhradne. Damien Chazelle je najväčšia nádej Hollywoodu. A na herecké etudy Emmy Stone by som sa dokázal pozerať celé hodiny.

• 3.2.2019  10:58

Tu boli všetky dramaturgické rozhodnutia správne. Namiesto veľkolepej ódy na americkú bohorovnosť sledujeme komorný príbeh jednej rodinnej tragédie, v ktorom prekvapivo nehrá hlavné husle iba Neil, ale aj jeho žena Janet. Emočne sa našťastie príliš netlačí na pílu. Skvele pojatá subjektívna perspektíva nám dáva možnosť vcítiť sa do muža, ktorý sa pre svoju prácu musí odstrihnúť od vlastných emócií. Pre Ryana Goslinga teda ideálna úloha (hrá v podstate znovu androida). Skvelý soundtrack, málo pátosu, minimalistická, ale účinná réžia. Mám chuť objavovať vesmír. Jeden z filmov roku 2018.

• 31.1.2019  00:18
    Saulův syn (2015)

Premietať na školách. A možno radšej aj v parlamente.

• 29.1.2019  23:46

Ja sa fakt nesnažím hodnotiť naschvál proti prúdu len preto, aby som bol zaujímavý. Ale strašne, strašne by ma zaujímalo, prečo si práve tento škvár vyslúžil skoro univerzálny obdiv a, panebože, Oscarové nominácie? Tisíckrát videná znôška klišé s necitlivou réžiou (najviac badateľnou v scéne s ponožkami či s nezvládnutými reakciami na pseudofilozofické vyznania), stupídnymi vedľajšími postavičkami, ktorých jedinou úlohou je doslovne rekapitulovať a vysvetľovať dej (šoféri, gay kamarát, brat, vlastne úplne všetci), načatými a absolútne nevyužitými motívmi (problém so sluchom, zapredanie sa byznysu), predvídateľným (a teda desivo nudným) priebehom, ukážkovo zlými dialógmi ignorujúcimi zlatú zásadu "show don't tell" ("a teraz ti už tretíkrát popíšem, čo práve robím") a gradačnou anomáliou, keď vrchol filmu nastane už v prvej polhodine (akoby sa človek pri sexe urobil už na začiatku, no musel potom ešte pol hodiny makať). Čo konkrétne teda ľudí tak chytilo za srdce? Čo? Prosím, vysvetlíte mi to niekto?

• 29.1.2019  00:08
    Brexit (TV film) (2019)

Bohužiaľ, tento film stelesňuje všetko, prečo pro-európske "liberálne" elity prehrali boj o Brexit a prehrávajú aj ďalej – je príliš elitársky, pôsobí ako propaganda, presviedča presvedčených a zlyháva v tom najdôležitejšom, v komunikácii s masami.

• 27.1.2019  11:37

Takže za všetko môže Gwen Stefani! Moore je filmársky stále v dokonalej forme, manipulačné strihové techniky už má v malíčku a prestal sa štítiť aj tak lacných paralel, ako Trump vs. Hitler. Mňa jeho dobre argumentovaný aktivizmus baví. Jediné, čo môžem tomuto filmu vytknúť, je, že "nelepí". Obsahuje až príliš veľa motívov, ktoré na seba priamo nenadväzujú. Výsledkom je poriadny divácky guláš, dokonca ťažšie stráviteľný, ako mozaiky od Adama Curtisa.

• 17.1.2019  21:15

Hrôzostrašné. Jeden veľký scenáristický lapsus, ktorý neponúka ani zaujímavú či zmysluplnú zápletku, ani komiku, o ktorú sa skrz postavu hlúpej Tilly Discovery snaží. Takéto "short treks" na novú sezónu nenavnadia, skôr naopak.

• 4.8.2018  11:52

Tom Cruise je totálny magor. Našťastie. Fallout je najdravší akčný film za posledných pár rokov, minimálne od Fury Road. To, čo tam ten blázon v 56 rokoch (!) predvádza, núti človeka zamyslieť sa, či tá scientológia a pestovanie svojho "vnútorného mimozemšťana" náhodou fakt nie sú blahodarné pre telo. Tempom a nápaditosťou už je M:I séria definitívne bondovskejšia než bond a každý, kto chce natočiť kvalitný popcornový akčňák, ju musí mať ako benchmark. Pri HALO zoskoku búrkovým mračnom som nohami brzdil o sedačky pred sebou. Neskutočné.

• 17.5.2018  08:01

FIlm má kopu neduhov deväťdesiatych rokov, a je ich dokonalým odrazom nielen po obsahovej, ale i formálnej stránke. Ak ste nečítali predlohu, prajem veľa šťastia s jeho pochopením. Namiesto jej osekania totiž autori pristúpili k takmer vyčerpávajúcemu prepisu motívov, ktoré sú však pre dva hlavné archy (Urban a Rácz) často zbytočné. Casting je až na skvelého Hryca často mimo a i zo scenáru je cítiť, že Pišťanek si od filmu veľa nesľuboval. Škoda. Výbornej knihe by pristala nová adaptácia v podobe minisérie. Počuješ, HBO?

• 8.5.2018  21:52
    Tvář vody (2017)

Neusledovateľná zbierka klišé, z ktorej strašne smrdí snaha o Oscara. Škoda plytvať zaujímavou formou na takú kopu zlátanín, jednorozmerné postavy a otravný, sto krát videný príbeh. Pokiaľ ide o mňa, žiadna "old school štylizácia" či "moderná rozprávkovosť" nezábavný, nechutný a zle napísaný shit neospravedlnia.

• 30.4.2018  23:51

Dlhý, zlý sen, ktorý k nám presiakol priamo z nevedomia 20. storočia.

• 24.2.2018  20:01

Jediné, čo je na The Disaster Artist skutočne vtipné, sú veci priamo vystrihnuté z The Room. Sám osebe ten film nedokáže prísť s ničím skutočne zaujímavým, počnúc vzťahom medzi hlavnými hrdinami a jeho vývojom, končiac dialógmi. Franco je neschopný vytasiť sa s niečím, čo by prekvapilo ľudí znalých celého príbehu. Jeho réžia je rutinná a nudná a voľba brata do role Grega Sestera pôsobí hlavne rušivo. Škoda.

• 17.2.2018  21:00

Film coenovskejší než Coenovky. Výborne napísaný a zahraný kus, ktorý je premenlivejší a nepredvídateľnejší než kurz Bitcoinu.

• 17.2.2018  12:20

Nekoná sa absolútne žiadne prekvapenie. Tisíckrát videný koncept "hrdinovia sa musia naučiť spolupracovať a poraziť hrozbu z iného sveta" v prevedení Snyderovho digitálneho bahna trpí hlavne tým, že DC celý svoj vesmír skladá pospiatky. Zatiaľ čo Marvel venuje kopu času tomu, aby poriadne predstavil jednotlivých hrdinov v samostatných filmoch, než ich dá dohromady v týmovkách, DC sa s tým neserie. Začína týmovkami a tak tie filmy potom i vyzerajú. Justice League predstavuje v podstate všetkých svojich hrdinov od začiatku, je to otravné, zdĺhavé a nudné. Necháva to zároveň málo priestoru na samotný dej, ktorý je hlúpy a nenápaditý. To všetko sprevádzajú prekvapivo zlé triky, nefungujúce pokusy o hlášky a kopa prázdnych dialógov o povahe ľudskosti a podobných sračkách. Bohužiaľ, je to skoro nepozerateľné. Dokonca i ja, človek, ktorý nikdy nezaspal počas sledovania filmu, som mal ku koncu veľký, veľký problém neupadnúť do kómy. Veľmi zlé.

• 16.2.2018  23:05
    Jsem brána (2017)

Vizuálne fakt podarené, v planetáriu to musí byť zážitok. Ale celkový dojem strhávajú lacné ľakačky a minimálna snaha uľahčiť divákom neznalým predlohy pochopenie deja. Zaujímavý experiment. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

• 16.2.2018  23:00

Prosím, viac dobrých príbehov zo sveta Blade Runnera. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

• 16.2.2018  22:57

Hej, je to prdel. Ale ťažko sa to hodnotí ako samostatne stojaci kraťas, keď je to evidentne len fragment celovečeráku. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

• 16.2.2018  22:53

Krásne natočené klišé, zaujímavé hlavnými postavami a spracovaním. Pripomína však skôr technologické demo než seriózny pokus o naráciu. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

• 16.2.2018  22:49

Je z toho cítiť čistú radosť z filmárčiny, ale práve kvôli nej sa zábery až príliš hemžia zbytočným CGI odpadom, ktorý skôr aby atmosféru dokresľoval, ju ruší. Zaujímavý nápad, ktorý ale zúfalo potrebuje väčšiu plochu a prepracovanejšiu psychológiu postáv – bez tej nemôže ani ten slzy ždímajúci záver fungovať naplno, ako by si zaslúžil. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

• 16.2.2018  22:45

Takéto pointy píšu trinásťroční školáci v slohových prácach. Vo filme, ktorý chce byť braný vážne, by už nemali mať miesto. [videné na Future Gate 2018 v Prahe]

• 14.2.2018  23:31

Čo sa týka dialógov, je to naozaj úplne inde, než väčšina súčasnej produkcie. Skvelý scenár podporuje nabitý casting plný vynikajúcich hercov, medzi ktorými sa rozhodne nestratí ani Adam Sandler. Chlape, čo si to preboha urobil so svojou kariérou?! Hrať predsa vieš!

• 28.1.2018  10:44
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Festivalovky zo Sundance znásilnili Wesa Andersona a snažia sa šokovať za každú cenu. Škoda, že koule sa s každou ďalšou epizódou vytrácajú a vyumelkovaný, patetický a klišoidný záver celý dojem zabije.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7