The John Cleese Live! - Alimony Tour (2010)

I napriek všetkým šedinám a lysinám to "Cheese" ešte furt vie! Dokonca si trúfam tvrdiť, že lepšie, než všetci stand-up komici súčasnosti, i keď tento film vystaval len zo spomienok na zašlé časy. Vynikajúci životopis pretkaný legendárnymi scénkami podľa Johnovho výberu!

Kovbojové a vetřelci (2011)

Tešil som sa na nadupaný, vtipný blockbuster, pri ktorom nebudem musieť premýšľať. Ťažko potom povedať, prečo ma tento festival najhlúpejších scenáristických klišé, skratiek, nelogickostí a barličiek tak veľmi sklamal, keďže ani očakávania som nemal príliš vysoké. Možno preto, že aj napriek tomu, že bol tak hlúpy, nebol ani trochu zábavný. Že sa bral príliš vážne. Že neobsahuje v podstate žiadnu slušnú akciu a naopak, je až preplnený nudnou, sentimentálnou a zároveň emocionálne vyprázdnenou vatou. Že Olivia nakoniec neukázala takmer žiadnu kožu. Scéna s ohňom. Dosť slabé dve hviezdičky.

Den zrady (2011)

Pekne natočená banalita.

Páteční večeře (2011) (seriál)

Low expectations - high results. Raz za týždeň sa táto rodinka stretne pri spoločnej večeri, a zakaždým to stojí za to. Jednoduchý koncept, z ktorého tvorcovia vyťažili naozaj maximum - tempo je svižné, gagy svieže (a zároveň prirodzené), Greigovej dlhé vlasy pristanú (určite by sa mala vykašľať na svoj klasický zostrih, ktorý ma neskutočne znervózňuje). Heapov podivín bojaci sa vlastného psa je skvelou čerešničkou na torte. Teším sa na druhú sezónu!

Epizody (2011) (seriál)

Po nadšení, ktoré sa dostavilo po prečítaní anotácie a získaní Zlatého glóbu, veľmi rýchlo prišlo vytriezvenie, a nebojím sa povedať, že i sklamanie. Ak šlo o pokus postaviť vedľa seba do kontrastu britský a americký humor, jedná sa o totálny neúspech, pretože seriál je nevtipný a zbytočne melodramatický. Totálne nevyužité je tiež atraktívne prostredie, v ktorom sa odohráva - namiesto šťavnatých detailov z prostredia výroby seriálov je nám servírovaná bohapustá nuda. Tamsin Greig priemerná, "Joey" štandardný a ničím neprekvapujúci, hlavnými ťahačmi sú bez debaty Mangan a Pankow. A kozy Mircey Monroe. EDIT (4. 9. 2012): S hodnotením musím ísť s odstupom času ešte o hviezdičku nižšie. Ten seriál je proste príliš sterilný na to, aby po sebe v človeku niečo zanechal. Úplne zbytočný produkt.

Všemocný (2011)

Vizuálne skvelé. Nápad fajn, spracovanie už tak nie. Chýbala mi možnosť s niekým sa stotožniť, pri hlavnom hrdinovi som si fakt nebol istý, čo si mám skrz všetky tie scenáristické zúfalosti myslieť. Hláška s tým, že scenáristom by sa asi hodilo viac ich piluliek, sa núka rovnako ako silnejšie trojhviezdičkové hodnotenie. Nabudúce, prosím, dotiahnuť nápad do konca a nestratiť po americky gule.

Jiná země (2011)

Síce to bolo o niečom úplne inom, než som čakal, ale beztak to bolo super. Len by som si želal, aby niekto vzal ten nápad a natočil ho viac vedecko-fantastickejšie. Nehlási sa náhodou Ridley Scott? To by bolo pošušňáníčko...

Warrior (2011)

Po mnohých stránkach dokonale vyladený film - každý obraz, každý zvuk, každé prednesené slovo je presne také, aké má byť, a tam, kde má byť. Parádne tempo, skvelý vizuál, emócií to má mnohonásobne viac, než útesy Rosamundy Pilcherovej. Lahôdka!

Dylan Moran: Yeah, Yeah (2011)

Som síce ortodoxný Moranovec, ale tu sa už Dylan dostáva tak trochu mimo mísu. Je evidentne v slabšej forme, donekonečna sa hnípe v tom, aký je strašne starý, za zenitom. Ak by som mal záujem o nekonečné počúvanie ponôs na jedno brdo, zájdem si do domova dôchodcov. Tentokrát za tri, snáď sa do budúcna podarí jeho show nejako resuscitovať a osviežiť.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Ak bude nejaká desiatka, dúfam, že absolútne prehliadne udalosti, ktoré sa odohrávali v tomto (vo vzťahu k originálu nedôstojnom) paskvile.