Rivalové (2013)

"Závody jsou pro playboye a diletanty. Frivolní amatéry s prázdnými hlavami."

#annaismissing (2023)

Sorry, ale dostat 13 min před koncem filmu ve 43 letech do rypáku od pěti čtrnáctiletých, jako really? Měl je tam poskládat na hromadu jak pytel brambor, ubožák. Hraje tam nějaká mužatka, hot zrzka, která je annoying, nějaký chcípák 43 let, nějaká ig děcka. Do toho divnohudba. Tempo pomalé. Napětí 1/5. Akce 0.

Duna: Část druhá (2024)

1/3 70%, 2/3 65%, 3/3 60%. Perfektní zvuk, podmanivá hudba, špičkové efekty. Příběh jako takový jede podle klasické šablony - hrdina/vyvolený, zničená rodina, utiskovaný národ, hrdina se učí nové věci, aby to pak zloduchům nandal; kult uctívání i pochyby (je on ten vyvolený nebo ne?); to celé přelité digitální omáčkou, nějaká ta láska a zlomené srdce a trochu toho fetiše z bodání do lidí. Snaha o epický každý záběr působí místy až vtipně. Herecké výkony jsou kvalitní, jen ta Zendaya působí většinu filmu, jako kdyby jí právě došly vložky. Nějaké emoční vzruchy jsem u sebe nezaznamenal a to jsem citlivý a vnímavý člověk. Trošku to působí, jako kdyby scénář napsala ne úplně nejnovější generace umělé inteligence.

Equalizer 2 (2018)

Atmosférou oproti jedničce slabší, ale stále vynikající akční film plný napětí a akce. Vraždící filantrop Denzel opět rozjel ty svoje komba na plný plyn. V průběhu filmu jsem přemýšlel, že dám 5 hvězd, ale ten konec byl slabší a možná mi tam ani tak nesedělo to ždímání emocí. 80%

Equalizer (2014)

Takové džentlemantské vraždění. "Tmavý" John Wick beze zbraně.

Halloween zabíjí (2021) odpad!

Ok, dal jsem 10 minut 54 sekund. Aby policista z metru netrefil na tři rány psychopata a nechal ho odejít hlemýždím tempem, to je moc i na mě.

Francouzská spojka (1971)

Je zajímavé, že film, kde sledování podezřelých přes ulici zabírá 90 % stopáže, získal takové množství ocenění. Na rok 71 to určitě byla pecka, i když... i seriál Profesionálové dokáže nabídnout minimálně totožné a mnohdy i lepší v každém svém díle, takže upřímně moc nechápu zdejší hype. Druhý díl rozhodně oželím.

Jiná země (2011)

Čekal jsem nenáročnou, průměrnou až podprůměrnou sci-fi. Bože, jak daleko jsem byl od pravdy! Film je intimní zpovědí smutného člověka, který hledá rozhřešení. Brilantní scénář, kamera, zvuk, herecké výkony. Takový masterpiece schovaný ve stínu hloupých až zbytečných filmů na Disney+! 90% existenciální krize/10% sci-fi

Sisu (2022)

Evropský Tarantino se nekoná, ale hloupě vtipné je to dost. 55%

Děsivé dědictví (2018)

Nejlepší z hororů, co jsem kdy viděl. Absolutně nepředvídatelný děj. Je zde znepokojivé snad úplně vše od začátku do konce. Jde proti proudu ostatním hororům plných přihlouplých lekaček. Nikdy nevíte, co se stane v následující minutě. Tohle je na čsfd velice nedoceněné a já upřímně nevím proč.