Napoleon (2023)

6/10. Vykreslení charakteru Napoleona se mi nelíbí. Phoenix jej lehce lízl Jokerovou labilitou a dětinskostí. Historické bitvy působí divně. Nevím proč, ale Scott je nedokázal zatraktivnět. Hudba se do filmu nehodila. Opravdu divný počin. Jediné, co mě opravdu ohromilo, byly kostýmy. Věrohodná a historická přesnost byla až překvapivá. Dokonce kostýmy z Napoleonovy korunovace poměrně věrohodně souhlasí se slavným obrazem od Jacquese-Louise Davida. Každopádně musím říct, že toto téma velký pan režisér odflákl. A ještě jedna věc - nevím, proč má tolik režisérů a scénaristů potřebu natočit umělecké ztvárnění místo holé a chladné pravdy. Protože ta je mnohdy zajímavější, než nějaký umělecký počin..

Víly z Inisherinu (2022)

Uf, to tedy bylo hutné drama! Až do takové míry, že mi bylo fyzicky dost nepříjemně a musel jsem si k tomu nalít irskou whisky a stáhnout pár cigaret. Konflikt dvou rozdílných individualit, kdy navrch má ten hloupější, protože jednoduše nechápe - a o to tady jde - jednoduše nechápe potřeby toho druhého a sobecky vyžaduje pozornost za využití jakýchkoliv prostředků. Žije v prosté a tvrdé krajině a je prostého ducha. Filozofická životní úvaha o budoucím osudu obou protagonistů se tak dostává do slepé uličky. Je to konflikt dvou intelektů o různé úrovni vývoje. Oba dělají všechno pro to, aby dosáhli svého a tím se oba ničí. Jeden z mála filmů, kde určitá vleklost je vlastně nutností, aby vás zabalila do své bezútěšnosti. Zajímavý a těžko odhadnutelný závěr. 80%

Minulé životy (2023)

Jemné, romantické, existenční. Malé a zároveň i velké drama, které si však ani jeden ze zúčastněných nehodlá příliš připustit. Scény působí natahovaně, ale má to svůj vystupňovaný smysl zakončený velmi dojemným závěrem. Trochu náročný počin. Určitě to není pro širokou diváckou obec a to je dobře.

Three-Body (2023) (seriál)

Škoda, že se titulky na ofiko stránce yt přehrávají rychlostí jedné věty za půl sekundy. Nedá se to stíhat a ještě nad tím přemýšlet.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Reakce na recenzi Dweep: Davas 5 hvezd a z toho 4 z litosti. Dle tveho popisu se minimalne 4 hvezdy netykaji filmu. Takovi recenzenti nemaji na csfd co delat a pouze nici relevantni hodnoceni… ja osobne na film nepujdu, takze jej hodnotit nebudu. Ale podle vseho to chtelo asi min brat pervitin.

Barbie (2023)

Wow. Čekal jsem bizár, ale to, že budu mít během filmu čtyřikrát husí kůži a třikrát budu zadržovat slzu, to jsem teda fakt nečekal. Může to být příznakem krize středního věku? Ano! Může to být příznakem začínající andropauzy? Ano! Ale víte co, Barbie na to má svou odpověd: Buďte sami s sebou v zenu a adaptujte se na změny ve vašem životě. Moc hezké poselství jinak naivního a zdánlivě hloupého příběhu, který rozhodně není apriori určen dětem, ale spíše dospělým jako nenápadné hlubší poselství schované za růžovou fasádou.

Vřískot 6 (2023)

Hrozny trash. Neustale vzpominky na minule dily. Snad desetkrat tam zminili, jak to bylo minule v jinych dilech (to nikoho nezajima). Ortega je hot like always, ale to je asi tak vse. Naprosty bizar typu: vrah lezi na zemi polomrtvy, tak ho nedorazim, ale dam mu cas na oddych, aby me zas mohl honit s nozem. Pokud je vam 13 let, tak se vam to libit bude. Pokud mate vic jak 13 a presto se vam to libi na 4-5 hvezd - jste nejspis slabi duchem a v zivote to nikam nedotahnete.

Oppenheimer (2023)

Upřímně nechápu zdejší hodnocení. Klasický Nolanův mindblown. Přehršel intelektuálních keců, složitá orientace v ději a dlouhá stopáž, která filmu silně nesvědčí. Bylo úsměvné sledovat lidi, jak se po 2/3 filmu začínají hromadně dívat na hodinky. Pár lidí to dokonce nevydrželo a odešlo snad půl hodiny před koncem ze sálu. Dávám hvězdu za hudbu a hvězdu za speciální efekty.

Poslední souboj (2021)

Ridley Scott a středověk - na to jsem prostě musel jít, protože obojí mám rád. Film je sestaven ve všech směrech obrovsky pečlivě. Interiéry, exteriéry, kostýmy, skvělé herecké obsazení, hlavní zápletka. Bojové scény byly fantastické - v jednom záběru se mihne i Vladimír Furdík, takže asi vím, odkud vítr vane... Musím však pár věcí vytknout. Příběh je vyprávěn z pohledu tří osob, takže je poměrně hodně scén vidět dvakrát. A to je pro mě kámen úrazu. Deset minut filmu uvidíte za půl hodiny znovu. A pak zas jiných deset minut uvidíte opět za půl hodiny nebo hodinu znovu. To je to, co mi brání dát filmu 5 hvězd. Ty scény byly skvěle natočené, ale proč bych je měl vidět dvakrát? Díky tomuto se dostala stopáž na 2 a půl hodiny a za mě to bylo zbytečné. Kéž by bylo více historických filmů a méně Marvelu. Snad se brzo opět něčeho takového dočkáme.