Zatímco spíš (2011)

Pár subjektivních pocitů. 1) Hlavní záporák-nezáporák je sympaťák. Čekal jsem prvoplánovýho úchyla, co se bude oblizovat v každým druhým záběru jak chameleon (pro kterýho je to aspoň přirozený). Jenže on je to takovej obyčejnej maník, kterýmu se moc nedaří a potřebuje to štěstí trochu nakopnout mezi půlky, aby mu z toho stereotypu běžnýho života nehráblo. Chvílema mi přišel jak Táborský, ale ten má už k těm pochybnej individuím dky vzezření blíž. 2) Jako správnou úchylku hodnotím ale tu malou cácoru od sousedojc "Mimi". Z tý šel strach jen co vyšla z výtahu. Tu bych klidně viděl v pokračování Obřadu místo Hopkinse. 3) Co mi ale vadilo byla pokulhávající atmosféra. Začátek vás nakopne a donutí vás pídit se po faktech, proč a jak. Jenže pak je vše vysvětleno a to trochu pozornost diváka hází do stavu klidu až relaxu. Ani tak napínavá scéna objevení a shana o útek z bytu není tak záživná, přece jenom je za váma půlka filmu, tak je asi jasný, že to nějak dopadne. A s největší pravděpodobnosti pro Césara asi dobře. 4) Každopádně film vyloženě nenudí a na jedno zkouknutí jde o příjemnou jednohubku s alespoň trošku originálním námětem. (Napsal jsem trošku!) P.S. Už nikdy, NIKDY, se nepřevlíknu do noční košile a nebudu si prozpěvovat svoje oblíbený songy, skákajíc na posteli s lžící od nutely v držce. Vědět, že to někdo viděl, tak si dobrovolně zlomim vaz...

Nedotknutelní (2011)

Neskutečně příjemnej film o otevírání třináctejch komnat. Bál jsem se patosu a uřvanejch scén, ale tenhle film se oběma aspektům zdárně vyhýbá a dělá z něj tak jedno velké překvapení. Hlavní dvojice je neskutečně sympatická, a vlastně nejen ta. Veškeré obyvatelstvo domu působí lidsky, až člověka napadne, kde se taková skvadra objevila. Co mě ale překvapilo nejvíc jsou komediální momenty, kterých je tu požehnaně a skutečně jsem se zasmál s chutí a nenuceností. Upřímně, filmové "pecky", motající se kolem tak vysokého hodnocení nemám rád, ne kvůli nějaké zaujatosti, ale prostě mi povětšinou nesednou, zde je vyjímka potvrzující pravidlo. Nebudu přehánět, když prohlásím, že se k filmu ještě vrátím a pravděpodobně ne jednou. A to především z důvodu přílivu optimismu, který film navzdory tématu, v člověku vyvolá. (Velké plus i za hudbu.)

Tupíři (2010)

Pár subjektivních pocitů: 1) Pro mě neskutečný zklamání. Miluju parodie a ačkoliv úroveň těch, co se točí v posledních letech kvalitativně odpovídá současnýmu českýmu popu, tak si je stejně neodpustím. Na Vampires suck jsem se těšil už z toho důvodu, že jsem odpůrcem ságy Twilight a to jak knižní tak filmové. Ále nadšení mě opadlo hned po úvodních deseti minutách. 2)Není to vtipný a bohužel to není ani trapný, což já taky rád. Je to takový nijaký. A to vystihuje celej tento počin. Oceňuju snahu tvůrců dodržet co nejvíc parodovanou předlohu, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že je to spíchnutý horkou jehlou a že filmu bude stačit jenom námět, jelikož nás odpůrců je pravděpodobně stejně, jako těch, co tasí kapesníky u každý Edwadovy věty. 3) Na stranu druhou herci hrajou líp, než ty, co to myslej vážně. Bellu, nebo jak se jmenuje, vyloženě nemůžu cejtit ( a to mi jí ještě obsaděj do nový Sněhurky

Spanish Movie (2009)

Pár subjektivních pocitů: 1) Ti druzí, Sirotčinec a Faunův labyrint řadím mezi svoje oblíbený filmy, takže jsem se na tuhle kojotinu vyloženě těšil. Rozjezd parádní, první půl hodinka mě bavila opravdu slušně, bohužel jak minuty plynuly, film vystřílel všechno, co měl v rukávu. 2)Scéna s babkou, která představuje svůj vynález pro synátora v podobě pytle na hlavu mě rozkodrcala natolik, že jsem polykal slzy. A finální sundání brýlí, mě dorazilo. 3)Hlavní hrdinka alá Nicole Kidman byla k zežrání. Originální herečku moc nemusím, takže jsem si užíval její mistrné zobrazení. (A ve finále byla i víc sexy, na to, že už taky nějakej ten věk má) 4) Chromej typan mi vyloženě vadil. Nevím, zda to byla nějaká parodie na další film, každopádně, ten jsem určitě neviděl a celou dobu jsem si přál, ať ho scénarista nějak odstraní. Bohužel. 5)Kdyby byl celej film tažen jenom z výše třech jmenovaných filmů, chrochtal bych si blahem. Takhle je to na tři a to hlavně díky rozjezdu. P.S. Za takovej nával pinďouří by se nemusel stydět ani Caligula v době svý největší "slávy".

Nezvratný osud 5 (2011)

Pár subjektivních postřehů: 1) Srovnatelný se čtyřkou. Série je už značně vyčpělá a co si budemem povídat, ani jsem od pětky nečekal scénaristický znovuzrození. Bylo hned jasný, o co půjde a překvapení v ději bylo pravděpodobný jako nomimance na Oscara pro Pokémony. 2) Úvod byl ale fajn. Možná kvůli tomu dvě hvězdy. Rozklad mostu mi přišel zajímavejší, než hlavní postavy ve filmu. 3) Zase jsem nefandil nikomu, bylo mi úplně jedno, jak to s nima dopadne. Možná mi byli nesympatický (hlavní mladík a jeho vykulený očiska mě parkrát vyděsily, což taky připisuju ke kladům filmu. I když asi neplánovaným. Kdyby ho začali vymítat, mohla z toho být i zajímavá duchařina.) 4) Závěr zabitej. Doslova. Na jedno sjetí ale nevidím problém. Na druhý už ho vidím pořadnej. MIMOCHODEM: Pro nadějnou gymnastku> holka, holka. Takhle blbej dopad neměli ani holky od nás z bejvalýho Sokola. P.S. Proč byli hlavní dva mladíci jak dvojčata Toma Cruise? Nedělala casting Holmes?

Nebojte se tmy (2010)

Pár subjektivních postřehů z filmu: 1) Ty vole, já na to chtěl jít do kina. 2) Jsem příznivcem K.Holmes. (Asi jako jeden z mála po přečtení pár komentářů.) Tu bych taky viděl, společně s malou Sally, jako hlavní přínos filmu. Každopádně dost z pozitiv... 3) Nikdy, skutečně nikdy nekoukejte na tento film s českým dabingem. Pseudostrašidelné hlasy zní jako Jitka Molavcová v pořadú Jů a Hele. Čekal jsem, kdy z těch podzemních chodeb vykoukne Ňuf a začne taneční číslo o tom, že se pěkně žije na světě. Což by těm skřetum mohlo hrát do karet. 4) Hudba> No to souvisí s bodem číslo tři. Za tenhle doprovod by se nemusela stydět ani Zlatovláska, když nařiká, že by ráda prince. 5)Atmosféra k smíchu, lekačka byla jedna, ale ta odpálila svou nečekanost hned v traileru, takže smůla. Neskutečné zklámání. Na mě to nezapůsobilo ani trochu. Možná by to mohlo fungovat, kdyby byl zbytek odveden a proveden úplně jinak. Bohužel největší napětí ve filmu je situace, jak se cácorka obhájí, že ty šaty skutečně nerozstříhala ona. A to by bylo málo i na kraťas od Pixaru. 6)Ty vole, ještě že já do toho kina na to fakt nešel. P.S. Já stejně ty děcka obdivuju, jak jsou statečný. Ono na ně něco mluví pomalu z kanálu a oni neváhaj a ještě jim otevřou. Na mě otec zařval, když jsem ve sklepě vybíral v šesti letech okurky k obědu, že mám dávat pozor na ufouny a já se pochcával snad ještě měsíc potom. A to jsem ani nic neviděl....

Koupili jsme ZOO (2011)

Pár subjektivních pocitů z filmu: 1) Jak já nemam rád ty dva v hlavních rolích. Ale: Damon mi ani tolik nevadil. Když chlapovi umře ženská, tak ho nebudeme nenávidět, to hraničí až z drzostí. Ale protože Scarlet nikdo neumřel (až na tygra), tak ta mi vadila porád. Klidně bych tím pádem pro své potřeby přidal do žánrů, do kterých film spadá i kolonku horor. 2) Jak já mam rád filmy o zvířatech nebo se zvířaty. A čím víc klišé, tím líp. Co jsem ale duševně neunes byla abolutně megalomansky nelogická scéna s hady. Neřeknu co a proč a kdy, ale stejně. Až si budu objednávat hady na chov, vím, že už jim stačí jenom jedno terárko metr krát metr, nehledě na druhy.>Nebuď urejpanej...! 3) Velký plus za vynechání scény s tygrem, co už nechtěl ve filmu pokračovat. To doufám není spoiler. Ále bod za to je. Já už si připravoval kapesník, ale jelikož je před výplatou, byl jsem rád, že ho můžu schovat třeba na pondělí. 4) Proč ten závěr? Proč mu ta nána musela říct, to co mu řekla...? (Kdo se na to nedíval, toho tahle informace stejně neochromí) Za to její "vyznání" strhávám jednu a půl dolu. Kdyby to byl někdo jinej, možná bych to odpustil. Brrr... 5) Fajn film s fajn zvířatama. Někdy to na večer bohatě stačí. (Teda pokud neplánujete koupit barák, protože vám umřela žena a chcete začít znova- Pak by vám to mohlo připomínat vlastní život a to už by byla móc depka.) P.S. Scarlet, kdyby tě ten tygr zežral, dal bych čtyři.

Žena v černém (2012)

Pár subjektivních pocitů z filmu: 1) Radclife hraje možná dobře, ale já za boha nemoh celej film pustit z hlavy, že má syna! Všude tma, rachotí hudba a normální člověk čeká lekačku (paradoxní) a já si pořád mumlal:"to není možný, že má dítě!" Leda by ho hůlkou vykouzlil. Škoda. Skončí lekačka, která byla solidní a já zírám a pořád si mumlám to samý. Škoda. 2) Film má dokonce i výchovnou nitku. Ani ne tak pro děcka, jako pro rodiče, kteří si místo flašky vodky koupí litřík sava a popijí ho večer přes chleba. Teď už ale všichni víme, že louh teda ne...to už je moc. 3) Atmosféra je fajn. Mám rád tyhle typy filmů, který se motaj kolem děcek, domů a bláta. (První dva atributy jsou častý, třetí "voní" novotou), ale tady to překvapivě funguje dobře. I když bláto mi spíš přípomínalo rozpůštěnou studentskou pečeť do který to napálil povoz od Orionu s ožralým kočím, nasraným, že trpí cukrovkou. 4) Chtěl jsem dát tři, ale čtvrtá je za konec. Povedený. Ne originální, ale povedený. (Bože, on měl fakt dítě.) 5) "Tati, kdo je ta paní." "Nevím, ale vypadá to na Lady Gagu." -Tohle bylo chabý, ale uvědomme si, že Harry Potter je otcem...!

Kůže, kterou nosím (2011)

Už si začínám připadat trochu divně, ale po přečtení některých komentářů jsem čekal o trochu větši "masakr". Ten se mi nedostal ani z vizualizace ani z psychologické stránky. Chválím a užil jsem si fajn kameru a příjemné hlavní postavy, ale nic víc mi film nedal...ani ta zápletka mi nesedla...Nuž, asi to nebude kůže zrovna pro mě.

Lidská stonožka 2 (2011)

Dávám stejné hodnocení jako jednotce, ačkoliv jde tento díl úplně jinou cestou. Už tu nejde o ty chudáky- lidi, pro které pojem "lézt někomu do prdele" nabírá zcela nový směr. Jde tu jen o nechutnýho tlustýho dědka, jehož oči připomínaj ponejvíc chameleona při epileptickém záchvatu, který je vysloveně šikanován vlastní zběsilou matkou a který se stane modlou tak huňatého vousáče, že by i Ezop proti němu vypadal jak na reklamu pro gillette. Housenka se nám rozrostla o další články a je ještě více sdílná, co se potravy týče. Překvapivě mě bavila první část filmu, taková ta psychologická kaše a o jednom retardovi. Nebarevná stylizace se mi tůůze líbila, filmu přidává na tíživosti a uvěřitelnosti (myslím tím prostředí, zbytek ať vezme čert!) Ano, jsem z tímhle humusem spokojen, ale že bych si zavísknul, že je to lepčí jak jednička, to zasejc né-é. Tak stejně. Asi... (mimochodem, scéna s dítětem v autě je asi tři kilometry za veškerými hranicemi :)