Alibi na klíč (2017)

Zaujímavý príbeh plný bizárov, ktorý sa zamotá tak, že už si v určitom momente nemôže byť nikto istý, kto kde na koho (ne)narazí. Svieži humor, kuriozita na kuriozitu, bizárik na bizárik, rýchla akcia a tomu všetkému kraľuje krásna Elodie Fontan.

Zkurvená noc (2003)

Rýchle, akčné, často morbídno vtipné. Je zaujímavé, ako sa tvorcom podarilo v priebehu necelej hodiny a pol až nečakane detailne poprepájať jednotlivé príbehy. Film sa s divákom hrá aj ho skúša. Musíte byť totiž každú minútu v strehu, lebo vám nemôže ani na chvíľku ujsť, kto, kde, kedy, s kým a prečo. Desať minút do konca ešte nebolo nič jasné a ja som sa pýtal, či je 85 minút dosť. Hoci by som prijal ešte 10-15 minút, ktoré by sa dali do filmu vopchať, tým, že sa akcia vo filme začína od samého začiatku, to vlastne bolo akurát.

Co jsme komu udělali? (2014)

Stretnú sa moslim, Žid, Číňan, černoch a katolík. To nie je začiatok vtipu, ale kuriózny aj originálny námet pre film. K tomu sa pridajú pravidelné dávkovanie multikultúrno-nábožensko-rasisticky ladeného humoru a šialene rýchle dialógy, pri ktorých máte problém stíhať čítať titulky, a vydarená komédia je na svete.

Oggy a škodíci (2013)

Jednoducho hrôza. Namiesto rýchleho a bizarného humoru v seriáli prišla vo filme o Oggym a švábovi len bezduchá naháňačka v rôznych obdobiach histórie, na ktorej nebolo vtipné (skoro) nič.

Ledové království (2013)

Hlavným problémom Ľadového kráľovstva je príbeh/dej, ktorý mi jednoducho nepríde ničím zvláštny/výnimočný. Z toho sa odvíja, napríklad, aj to, že som si nevedel k postavám vytvoriť vzťah, aký si v animáku vytvoriť jednoducho musíte. Olaf bol fantastický, o tom nemožno diskutovať, ale sám to svojím humorom do čo i len nadpriemeru nevytiahol a okrem toho sa vo filme objavil pomerne neskoro. Musím to porovnávať s "Na vlásku" - grafikou či žánrom, ten však bol oveľa sviežejší a originálnejší.

Vezmeš si mě, kámo? (2017)

Pri podobných námetoch, príbehoch a najmä spôsobe spracovania idú tvorcovia do veľkého rizika. Riskujú totiž, že namiesto vtipnej komédie naservírujú divákovi len znôžku trápnych pokusov o vtip, pri ktorom čakáte, kedy konečne príde koniec. Toto nebol ten prípad. Síce sa objavilo pár momentov, pri ktorých som si povedal, že toto fakt nevyšlo, ale väčšinu času som sa dokonale bavil na bizarných situáciách a sviežom humore. Palec hore.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Animák zo série béčkových, ktorý sa na prvú ligu nechytá. Áno, človek sa nenudí a aj sa pobaví, ale od coolového filmu, pri ktorom sa hodinu a pol smejete, alebo ste v napätí, ako sa skončí, to má veľmi ďaleko. Bohužiaľ, Piadinôžku si zapamätám ako priemernú "dieru" na drahé vstupné od divákov v kine (teda aj odo mňa), ktorých zlákal animák v 3D, hoci to vôbec nemalo zmysel, keďže film žiadne extra efekty v 3D neobsahoval.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po posledných dvoch častiach, v ktorých ma Piráti vôbec nezaujali, to je návrat na lepšiu strunu. Človek sa baví, bojí aj má akciu. Teda všetko to, čo by tento film mal spĺňať.

Sklep (2018)

Skvelý námet, bohužiaľ, od ideálu to má ale ďaleko. Zmiznutie dcéry, veľa otáznikov, zamknutie a mučenie hlavného podozrivého v pivnici, šokujúce rozuzlenie. To všetko film mohol hrotiť, žmýkať, hrať sa s týmito aspektami, čím sa mohol stať parádnym thrillerom. Často sa však len naťahoval, akoby len vypĺňal čas a do extrémnych situácií, do ktorých sa mohol/mal dostať, sa nedostal. A niektoré herecké výkony to taktiež veru vôbec nepotiahli. Veľká škoda.

Úžasňákovi 2 (2018)

Problém Rodinky úžasných spočíva v tom, že všetko robí dobre, no nič nerobí na úplné maximum. Či už je to príbeh alebo humor. Poviem si: dobre, nenudil som sa, ale môžem to porovnávať s animákmi, v ktorých som bez váhania vypálil päť hviezdičiek? Veru nie.