Manžel na zkoušku (2018)

K tejto komédii viem napísať len to, čo snáď pri každej komédii Eugenia Derbeza, ktorú som videl: síce mi je maximálne nesympatický, ale filmy, v ktorých hrá, fungujú. Tentoraz sa pridáva kontrast bohatého, ktorý si musí zvyknúť na život chudobného. Derbezovi to slušne ladilo s Annou Faris, čo býva občas kameň úrazu.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Tie vtipy, ktoré mali potenciál byť vtipné, sme presne videli v jednotke, ďalšie, ktoré boli vulgárno-nechutné, nemali taký šmrnc a efekt ako v predošlej časti, ktorej porovnaniu sa dvojka nevyhne. Kým jednotku som ocenil za to, že na pozadí drzej komédie vyzliekla Ameriku a Američanov (aj ich kultúru a náturu) donaha, v dvojke mi presne táto rovina chýbala.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Sheldon je postava, ktorá si z TBBT určite svoj vlastný seriál zaslúži, napríklad aj z obdobia detstva. Čo ma zaujalo, bol pre mňa skvelý výber hercov, pri každom som si v porovnaní so Sheldonovou rodinou v TBBT povedal, že mi presne takto sedí. Inak seriál ako taký fajn. Na päť hviezd to nie je, ani z toho nebude kultovka ako TBBT, ktorú prelúskate celú viackrát za život, ale oddýchnete si pri tom aj sa zabavíte. Občas to bolo viac o Sheldonovej babke a jej frajeroch ako o Sheldonovi.:)

Každá minuta života (2021)

Neviem si pomôcť, ale niečo mi v spracovaní silného a diskutovaného námetu chýbalo. Neviem však konkrétne vyjadriť, čo. Nejaká čerešnička, ktorá by tomu istým spôsobom nasadila korunu. Chápem zámer režisérky, že do dokumentu nechcela zasahovať a prakticky surovým spôsobom ukázala výchovu chlapca, ale zároveň som na pochybách, či sa to predsa len nedalo spracovať inak a ešte o niečo lepšie.

Duše (2020)

Pre mňa dačo podobné ako V hlave. Silný príbeh, často taký ten príjemný humor, ale aj nenútené a prirodzene podané poučenie. Duša je film, v ktorom si svoje nájdu dospelí aj deti a obe skupiny pritiahne k sebe.

Rodina na baterky (2021)

Rýchle a moderné, ale takým tým originálnym spôsobom, ktorý ma neiritoval. Práve naopak. Bol to film, ktorý nevyzeral ako ďalší pásovo vyrobený film, len aby bol. Priznám sa, že keď sa príbeh začal posúvať a rozvíjať, bol som poriadne prekvapený (obsah som pred pozeraním nečítal), ale bolo to zaujímavé (aj svojím spôsobom poučné v nadväznosti na dnešnú dobu), takže to nebol krok vedľa.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Musím povedať, že tam v konečnom dôsledku bolo veľa vecí, ktoré ma bavili - spojenie s ďalšími rozprávkovými postavičkami a filmami (Yogi, Flinstonovci a ďalší na zápase, spojenie s Harrym Potterom, Mad Maxom, atď.) či vtipné scény s partiou okolo Bugsa Bunnyho. Zároveň tam však bolo veľa vecí, ktoré kvalite a najmä atmosfére, ktorú mala jednotka, uberali. Zmena grafiky v postavičkách na basketbalový zápas bol zlý vtip a krok vedľa. To, že LeBron nie je herec, nekomentujem, ani kvôli tomu neuberám hviezdičky, ale tá emotívna vsuvka v závere zápasu so synom a la Krok za krokom, to bolo fakt oničom. V neposlednom rade to chcelo viac sa pohrať s detailami. Ako som sa dočítal v jednom z komentárov (a 100% sa s tým stotožňujem), vynechať kultový song od Quad City DJ's pri zápase, to bol ďalší z failov. Bohužiaľ.

Útěk z planety Země (2013)

Klasický animák z radu tých, ktoré si pozriete, neurazia, nemáte problém ich dopozerať do konca a aj sa v priebehu filmu občas pobavíte, ale v konečnom dôsledku nie sú v ničom výnimočné (ani postavami, ani príbehom) a o pár mesiacov si ani nespomeniete na to, o čom to vlastne bolo.

Ledové království II (2019)

Tým, že jednotka pre mňa nebola ničím špeciálnym a videl som ju pred nejakým časom, som musel loviť v pamäti, aby som vedel, koľká bije (v postavách a podobne). Pri dvojke sa mi však presne vynorili spomienky, ktoré som mal po jednotke. Animák ako-tak nič moc, najlepší bol Olaf, ktorý ma bavil vždy, keď sa objavil a niečo povedal. Mimochodom, super dabing Maja Labudu. Na to, aby som dal viac ako priemerné 3 hviezdičky, je jedna super postava málo.

Heslo (2017) (pořad) odpad!

Do 10 minút som mal chuť rozkopať hrtany všetkým účinkujúcim, a keď sa objavil Puskailer, tak som nevedel, či sa smiať alebo plakať.

Časové pásmo bylo změněno