peaceman

Twitter: senftjan

<< předchozí 1 2
    • 25.9.2013  19:48
    Robota (TV film) (2010)

Výborný dokument, který by měl vidět každý kdo... prostě každý.

• 31.7.2013  14:16
    Večer pod lampou (TV pořad) (2011)

Hríb je příšerný moderátor. Výběr hostů je dobrý, ovšem Štefan to zabíjí.

• 7.7.2013  14:13
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Scénáristická bomba s perfektním komiksovým vizuálem. Skutečný nářez. Skvělé herecké výkony. Andy Whitfielda je opravdu škoda. 99,9%!

• 4.6.2013  18:20

Začátek šíleně dlouhý, rozjásaný a povrchní, ale jakmile nastoupí Leo, je všechno zažehnáno. 85%!

• 15.5.2013  03:44

Jedna pařba stačila, drahoušku!

• 15.5.2013  03:42

Dokonalost. Film, jehož shlédnutí jsem dlouho oddaloval. Když bych jen trochu tušil o co přicházím, neváhal bych ani vteřinu. Výborné, nadčasové drama se skvělými hereckými výkony. Děj nemá jediné hluché místo. Sledovat tenhle film je prostě a jednoduše radost!

• 13.5.2013  21:47
    Celnice (TV pořad) (2013)

Banášová je opravdu příšerná, nechápu co dělá ve veřejnoprávní televizi, navíc v takovém projektu. Viděl jsem pár dílů a asi nejhorší byl díl s Nvotovou a tím druhým Slovákem, jehož jméno si nechci pamatovat. Zatím docela ztráta času.

• 20.12.2012  20:23

Podivný film, v tom špatném slova smyslu. Jeho největší problém je, že není vtipný.

• 2.12.2012  13:01

Zábavná, pěkně natočená gangsterka se skvělými hereckými výkony. Skvělý Depp, i Bale a rozhodně neberu jako chybu, že oba nemají stejný prostor, jako u Heat Al Pacino a Robert De Niro, protože Public Enemies je jiný film. Zde je hlavní postava John Dillinger a Purvis je zde jako vedlejší, ale důležitá, postava. Proto bych se srovnávání těchto dvou filmů v tomto případě vyhnul. Ještě musím zmínit výborný soundtrack včetně skvělé pecky od Otis Taylor.

• 2.12.2012  12:29
    Titanic (1997)

Cameron tímto filmem způsobil, že jsem začal nenávidět DiCapria, díky Scorsesemu jsem ho začal zbožňovat. Takže asi tak...

• 29.11.2012  09:50

Pěkná kamera, skvělý dvoutisícový střih, výborná megaznámá hudba, působivě zrežírované. Jenže, forma zde naprosto vítězí nad povrchním, až primitivním obsahem. Žádný přesah, žádné hluboké sdělení. Když se zamyslím co mi chtěl film asi říci? Neberte drogy... když jste závislí, bez delšího přísunu drog máte abstinenční příznaky, které nejsou příjemné.., feťáci se pro drogy kurví... televize lže... prášky na hubnutí jsou nezdravé a hrozí u nich závislost... honba za "krásně" vyhublým tělem je hloupost. "Děkuji ti" Darrene Aronofsky, to bych bez tebe opravdu "nevěděl". Dále tu je řada nesmyslů, kterými bych rád vyvrátil tvrzení, že vás film odradí od drog. Co dalšího nám film tedy říká?: Když budete brát drogy, tak i po třeba týdenním absťáku budete pořád vypadat jako modelka. Jennifer Connelly přece vypadá pořád dobře, ať je léto nebo zima, ačkoli bere drogy už nějaký ten pátek, ať má absťák nebo ne. Příprava a aplikace drog je zde natočena tak cool, že hned máte chuť si to zkusit taky. Dále máte z filmu pocit, že všichni feťáci jsou krásní lidé. Jen si vezměte hlavní feťá... pardon, hrdiny - popíkový idol (hezounek) Leto, krásná Jennifer Connelly, černošský správňák s pekáčem místo břicha Marlon Wayans atd. A co se té slavné atmosferické, emocionálně dokonalé stránky filmu týče? Mimochodem, mě dojímají, emocionálně zasáhnou, nebo šokují opravdu jiné věci, než banda feťáků, kteří (pozor možná SPOILER) dopadnou, na to v jakém skončili svrabu, vlastně docela dobře.

• 28.11.2012  05:12
    Království květin (TV film) (1993)

choroš, dřevo oblož... pohádka, která se mi moc líbila v dětství. Tenkrát mi ani nevadila Vondráčková... už se na "Království květin" asi znovu nikdy nepodívám, abych si nekazil vzpomínky...

• 25.11.2012  23:03
    Moje sestra (studentský film) (2010)

O ničem a bez emocí.

• 24.11.2012  15:15
    Mouchy (studentský film) (2012)

všudypřítomná zvrácenost...

• 24.11.2012  14:00
    Hypnexagogium (studentský film) (2011)

Výlet do oblasti deja vu.

• 24.11.2012  04:23
    Sindibádova dobrodružství (TV seriál) (1996)

Čtyři hvězdy z nostalgie. Jako malý jsem tohohle Sindibáda zbožňoval.

• 19.11.2012  21:35

Psycho, které mi sedlo skvěle do nálady. A Hřebejk tu vypadá i hraje jako Woody Allen.

• 19.11.2012  00:03
    Mláďata (1979)

Už dlouho jsem se tak nebál.

• 18.11.2012  23:52
    Sličná tvář (studentský film) (2012)

Od té doby mám hady ve snech.

• 18.11.2012  23:51
    Slepice (studentský film) (2012)

Kouzelněji to snad natočit nešlo.

• 18.11.2012  23:49
    Superman (studentský film) (2012)

Až neuvěřitelně amatérské... a Heřmánek jr. je mimochodem hrozný herec.

• 9.10.2012  18:23

Díky těm "skvělým" trikům, film úplně ztrácí atmosféru.

• 30.9.2012  13:35
    Na stojáka (TV pořad) (2004)

Pokud se podíváte na "stand-up" světově uznávaných komiků, například Ricky Gervaise, Eddie Izzarda, Gad Elmaleha, uvidíte sami, že "Na stojáka" je pouhou besídkou základní školy. Komici zde vystupující jsou podprůměrní, trapní a nevtipní. Často nechápu, čemu se lidé v publiku smějí. Mezi nejhrůznější megatrapáky řadím, od nejhorších: 1. Lukáš Pavlásek 2. Daniel Čech 3. Iva Pazderková 4. Miloš Knor 5. Petr Cerha. A teď se jdu dívat na Eddieho!

• 24.9.2012  15:50
    Wizards (1977)

Jedna z nejlepších animovaných podivností, co jsem kdy viděl. Ty nápady, různé druhy animace, poselství, působivá, často depresivní, až děsivá atmosféra filmu, jež střídá s pohádkovou, mě okouzlily a zasáhly. Nemůžu dát méně než pět hvězd.

• 22.7.2012  13:27
    Darebáčci (2000)

Lehce netypický Allen. Příjemná nevtíravá komedie se skvělou zápletkou, provoněná koláčky a jazzem. Při sledování jsem se ani chvíli nenudil.

• 17.7.2012  16:55

"Pod Marečkem tma" aneb, jak 314 lidí přecenilo podprůměrný film. Pokud se někdo podívá např. na filmy Víta Klusáka, třeba na výborný film "Vše pro dobro světa a Nošovic", nemůže mu stačit Marečkova nuda "Pod sluncem tma". Nechápu ty oslavné ohlasy a hromady cen, které Marečkovo nejnovější dílo sklízí, podle mě si je za tento výtvor, rozhodně nezaslouží, protože to není nejlepší dokument tohoto roku, on to totiž není ani dobrý dokument. Autor je zde neviditelný. Celou dobu sledujeme jen jakýsi "hrubáč", bez jakékoli filmařské invence. Stále se opakující situace, vás pak unaví natolik, že naprosto přestanete vnímat. Hlavní dějová linka, tedy solární panely, pak přijde mnohem později, než by bylo třeba, takže se na začátku ztratíte a "chytíte" se, až někdy v druhé půlce. Kdyby byl film o polovinu kratší, jistě by byl zábavnější. Od filmu, jsem díky všem těm ovacím na něj, čekal hodně, o to větší pro mě bylo jeho sledování zklamáním.

• 30.6.2012  15:39

Konstantní deprese a bezvýchodné zoufalství. Konec je ohromným způsobem působivý. Skvělá hudba od Vypsané fixy!

• 31.3.2012  23:23
    Kvaska (2007)

"Nuda, to je pruda, to už fakt je lepší smrt."

• 31.3.2012  22:48
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Eric, prostě akorát nedorostl do svého těla! Není tlustej. Držte huby! Seru na vás, jdu domů! A mimochodem: Zabili Kennyho! Parchanti!

• 31.3.2012  22:23
    Jízda (1994)

Od Jízdy čekáno, co se mě týče, vůbec nic nebylo. Možná proto, jsem po jejím shlédnutí byl tak nadšený. Celý film na mě dýchala dokonalá bezstarostná, pohoda léta. Mám chuť šlohnout tátovi "starou feldu" z garáže a vyrazit. Skvělá kamera na krásně jetý film. Depka na konec... paráda film!

<< předchozí 1 2