Babí léto (2001)

Len by som chcel vedieť prečo je film na DVDčku vo formáte NTSC, nič viac ma už na ňom nezaujlo.

Grandhotel (2006)

Vlastne toto som presne čakal. Súčasná česká komédia, ktorá je (opäť) príliš art na komédiu a príliš dramatická plná mátoh, divných dialógov v pekných exteriéroch. Nič viac, bohužiaľ.

Nuda v Brně (2003)

Čo tento film chcel vlastne povedať? Nejako mi to ušlo. Asi príliš art vec na mňa.

Temný rytíř (2008)

Štúdia sociálneho správania ľudí vo fiktívnom meste Gotham, ktoré sa okato podobá na NY, nie len exteriérmi, ale aj správaním ľudí. Toto všetko sa deje súčasne spolu s Jokerovým "řáděním". Dychberúce okamihy striedajú niekedy trošku hluché miesta. Na prvý krát skvelý film neskôr už ale ťažšie stráviteľný, zato stále nový a súčasný. Snáď sa bude robiť viac podoných filmov. Modlím sa za to.

Insomnie (2002)

Brilantný thriller, s ansáblom brilantných hercov (Al P. má posledné vrcholy kariéry, Robin W. druhá famózna rola po Expres Foto, Hilary S. je jedna z mála dokonalých herečiek), s brilantným režisérom (snáď nikto nemá pochýb) a samozrejme s brilantným záverom.

Válečný pokřik (1955)

Vojnový-nevojnový film, ku ktorému som sa dostal vďaka 12 Kč a Tescu.

Plynové lampy (1944)

Vrchol filmovej tvorby v USA počas 2.sv. vojny, ktorá sa premietla do vojny medzi Charlesom B. a Ingrid B.

Dějiny násilí (2005)

Formálna sociálna dráma plná súčasných emócií zabalených do balenia mrazivejšieho a relevantnejšieho ako skutočný svet prešpikovaný klasickými gangsterkami. Pocta žánru po cronenbergovsky. Malý film, ktorý prehučí všetky ostatné filmy pána Davida C. svojou surovosťou ale pritom láskou. Režisér v najlepšej forme, mrazivý ako v 80. rokoch, obyčajný ako v 90. rokoch a surový aký je teraz ... Lahôdka!

Cabin Fever (2002)

Uvidíme, či sa to fakt zapíše ako "klasika hororu"...