Pan Nikdo (2009)

Mozaika života plná krásných a silných epizod, prodchnutá nádhernou osudovostí s krásnou hudbou. 90%

Falcon Lake (2022)

Falcon Lake mě kupodivu nezasáhl. Přitom námět  je zajímavý a natočeno je to taky slušně, včetně konce. Emočně mě to prostě minulo. Vztah dvou dospívajících ( i když o něco starších) byl ztvárněn dle mého stokrát lépe například ve filmu Mr. Nobody v podání June Temple a a Tobyho Regbo. Pro mne jen solidní snímek na jedno kouknutí. 40%

Yes Man (2008)

Skvělý Jim v povedené komedii, kterou si, dle očekávání, bere celou pro sebe. Spousta skvělých fórů, bláznivý námět, výborná a krásná Zooey. Bezvadné... 75%     "I've got blisters on my fingers"

Svítání (2009)

Svítání je jeden z nejlepších filmů s upíří tématikou. Výborný námět, o krev opravdu není nouze, obsazení suprovní. Občas dojde k nějakému tomu klopýtnutí, neboli i na slabší místa dojde. Ale celkově povedená upírská story. 70%

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Mike Flanagan už jednoznačně potvrdil, že solidně točit umí. Také jádro tohoto seriálu je fajn hutné, se zajímavým námětem a slušným scénářem. Proto mě dost mrzí, že ho rejža zalil hektolitry nedobré náboženské omáčky, která se vážně nedá moc jíst. Nekonečné dialogy, které ale nijak neodsýpají a děj posouvají až po dlouhých minutách divákova utrpení. Do toho všudypřítomné, mozek vymývající žalozpěvy. Kvůli několika světlým chvilkám jsem se úspěšně prokousal do konce, za což jsem rád, protože konec byl v rámci žánru poměrně uspokojivý. Upřímně jsem lehce vyděšený, co Flanagan provede s Temnou věží. 40%

Nic ve zlým (2023)

Fajn komedie o tom, jak zachránit barák a tak nějak připravit na vysokoškolský život vyplašeného teenagera. Fórky jsou povedené, námět solidní  a především skvělá Jennifer Lawrence, která celý film neskutečně táhne. 65%

Zběsilost v srdci (1990)

Zběsilá road movie v Lynchově podání aneb úchvatná love story s famózním Nicolasem a Laurou a také s většinou Lynchových oblíbených herců, včetně Harryho Stantona, Sheryl Lee, Jacka Nance nebo Sherylin Fenn. Vizuální hody, nádherná filmařina, nekompromisní Lynchoviny, geniální soundtrack. Miluju. Navždy 100%

V ráji (2023)

Dobrá sci-fi o budoucnosti, ve které lidé vynaleznou další ze způsobů jak vykořisťovat nižší sociální třídu. Pokud bych vyměnil komoditu času za nějakou jinou, současnou, nemuselo by se ani jednat o sci-fi. Každopádně to němcům celkem vyšlo, úplně celou stopáž mě to nebavilo, ale na kouknutí, případně zamyšlení to určitě je. 40%

500 dní se Summer (2009)

Romantika která mě napoprvé celkem rozsekala. Film popisuje dny napřeskáčku a spojuje je tak do výtečné mozaiky, která dokáže jít místy na dřeň. Výborný soundtrack jen skvěle podtrhuje parádně vypointované scény. Obsazení je pak doslova snové, kdy to Zooey s Josephem skvěle ladí. 90%

Malum (2023)

Slušná hororová jízda opuštěnou policejní stanicí s vylekanou policistkou a satanistickým kultem v zádech. Nedostalo mě to do kolen, ale žánrovka je to solidní. 55%