BStone

Pavel Radek

okres Opava

• 24.6.2019  15:44
    My (2019)

Skvěle zrežírovaný a výborně vypadající horor s (pro mne) hodně divnou zápletkou, poměrně povedeným humorem a s ubíhajícím časem i s nezajímavým průběhem. Peele chtěl asi hodně zapůsobit, paradoxně tak docílil pravého opaku. 40%

• 16.6.2019  13:39

Skvělá romantická komedie s neotřelým scénářem, která se nebojí ani dramatických poloh a stojí na výborných hercích. 85% P.S. Autorovi českého překladu názvu filmu uděluji Bludný balvan za mimořádnou tupost.

• 16.6.2019  13:27

Romantický příběh z nádherné Provance z dob, kdy Ridleymu šlo na co sáhl aneb když se skloubí nádherné prostředí s ženskou krásou a lidskou moudrostí. Klobouk dolů Ridley! 100%

• 10.6.2019  13:33
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Hrůzu přicházející z Černobylu se v tomto případě podařilo zachytit opravdu sugestivním způsobem. Stejně tak děsivé vládní praktiky, které ovšem jistě nejsou jen u východních soudruhů. Povedené... 85%

• 10.6.2019  13:29

Lehce provařený námět s průměrným zpracováním dělá z tohoto snímku podívanou typu jednou a dost. Přesto si myslím, že je film tady trošku podhodnocený. Mě celkem zaujal i když nějaký silnější dojem nezanechal. Chybí prostě silnější dějová linka a nějaká ta propracovanější postava. Každopádně pro fandy sci-fi a emzáků lze určitě doporučit na něj kouknout. 40%

• 17.5.2019  17:23

Zábavná komedie o nájemných vrazích a praštěné zlodějce kde řádí výborný Bill Nighy a okouzlující Emily Blunt. 65%

• 15.5.2019  18:20
    Hlasy (2014)

Příběh jedné lásky z pracoviště aneb skvělý psycho - úlet a opravdu skvělý Ryan Reynolds! 70%

• 12.5.2019  18:41
    Toman (2018)

Ondřej Trojan si jistě vybral důležité historické téma, bohužel evidentně nejsem cílová skupina. Líbila se mi režie, herci a především atmosféra doby byla zachycena výborně. Je to další snímek o poválečné žumpě a tentokrát i s přehnanou stopáží. Jako celek nechytlo... 40%

• 24.4.2019  18:14

Skvělá adrenalinová a nekompromisní jízda nemrtvých a skutečná zombie lahůdka. Napětí, akce, gore, příběh, prostě pro milovníky žánru povinnost 80%

• 23.4.2019  16:09
    Creed (2015)

X-tá variace toho samého a na mě to kupodivu stále funguje. Klasický příběh jednoho boxerského vzestupu za podpory Rockyho pořád táhne a těch 133 minut jsem se bavil. Jediné, co mě už lehce prudilo je klišé, že Creed je vlastně dost sympatický týpek a jeho protivník v ringu je klasický vymaštěnec. Tohle pojetí je značně černobílé a tisíckrát omleté, ale jinak dobrý... 60%

• 21.4.2019  15:56
    Čertí brko (2018)

Bylo jednou jedno peklo... aneb další tuzemská pohádka s čerty. Kupodivu se nejedná o průser a film se tak může úspěšně zařadit do průměru. Místy je to i vtipné, čerti se nechovají jako dementi a ústředním postavám to celkem ladí. Působilo to na mě spíše jako televizní film a taky u písní by bohatě stačil motiv nebo jedna sloka s refrénem. Celá píseň totiž nudí. Ale rozhodně je tady sympatická snaha o oživení české pohádky a to se cení. 50%

• 20.4.2019  13:10
    Skleněný (2019)

Finální pokračování skvělého Vyvoleného a průměrného Rozpolceného přináší více mínusů než plusů. Zápletka je sama o sobě poměrně zajímavá, ovšem Shyamalan z ní udělal podrůměrnou story o superhrdinech. Začátek ještě ujde, i když vlastně vaří tu samou kaši co v Rozpolceném. Střední část je pak průměrná a místy nudná konverzačka, kdy tzv. "wau" zvraty jsou spíše úsměvné. Konec mohl ledacos zachránit, ale díky divné režii nenabízí ani to. Tři hvězdy s odřenýma ušima. 45%

• 11.4.2019  20:36

Povedený horor který nedělá Mistrovi ostudu a který má slušně našlápnuto především v první půli. Nevýslovné hrůze a obrovskému psycho-rozměru knižní předlohy se samozřejmě nepřiblíží v žádném ohledu, ale jako dobrý horor obstojí. Škoda že se nepodařilo lépe ztvárnit nekonečný žal a šílenství kterým procházel Louis Creed. Poctivých 70%

• 8.4.2019  17:22

Moc milá komedie o rodině a o posedlosti hudebním idolem ve které jsou fajn písničky a představitelé hlavních rolí jsou bezva. 65%

• 3.4.2019  19:29

Překombinovaná, nudná záležitost, kterou nezachrání ani šarm Blake Lively. K tomuto filmovému počinu mohu snad jen dodat, že všichni zúčastnění šlápli tímto filmem do pěkného hovna... 25%

• 24.3.2019  15:21

Povedená rodinná komedie o strastech i slastech dospělých i dětí. Rose Byrne sice lehce přepaluje, ale jsem si jistý, že přesně tak to měla ve scénáři. Ostatní v pohodě, Mark Wahlberg se mi v roli "instantního" tatínka moc líbil. Tipuju, že by se filmu určitě i slušně dařilo v tuzemských kinech. 65%

• 22.3.2019  21:10
    Origin (TV seriál) (2018)

Slušný sci-fi seriál o osudech vesmírných kolonistů. Pěkný vizuál, dobrý námět který se ale o nějakou originalitu ani neotřel a i když přicházela místy nuda, pobavilo. Od Paula W. Andersona bych každopádně čekal větší tlak na pilu. 60%

• 18.3.2019  16:51
    Aquaman (2018)

Velice příjemná komiksová pohádka v níž se James Wan opravdu odvázal a ústřední dvojici to spolu skvěle ladí. Jinak se nejedná v komiksovém žánru o nic nového, ale je to fakt pěkně natočené a kouká se na to parádně. 65%

• 12.3.2019  15:37

Zábavná road movie napříč USA a skvělými šedesátkami. Doba to jistě byla neradostná a zaprděnost tehdejších lidí je děsivá. Jsem rád, že film je pojatý spíše zábavněji a netlačí zbytečně na pilu. Není to koneckonců dokument. Každopádně je to jízda, kterou si poměrně famózním způsobem bere Viggo pro sebe a na kterém to celé stojí a padá a díky kterému je film tak povedený. 75%

• 12.3.2019  15:24
    Nightflyers (TV seriál) (2018)

Výborný hard-sci-fi seriál, který možná není úplně originální, možná není úplně top, ale každopádně je parádní, napínavý, atmosférický a po všech stránkách zajímavý. Díky za každou takovou žánrovku. 70%

• 3.3.2019  19:17

Atmosférický horor s výborný vizuálem a slušným napětím. V rámci duchařiny slušný nadstandard. 70"%

• 22.2.2019  16:01

Nádherný filmový opus o přátelství a naději. 100%

• 21.2.2019  18:50

Excelentní Robert De Niro v posmutnělé road movie o rodinných hodnotách. Frank vyráží na dalekou cestu, aby viděl své děti, které žijí své ne-životy zasekané v honbě za kariérou, štěstím a kdoví čím a pro které je lež každodenní chleba. 80%

• 20.2.2019  15:23

Výborné, komornější sci-fi, které má nápad, formu i styl. 75%

• 19.2.2019  14:44
    Climax (2018)

Snímek má něco do sebe, ale cílová skupina asi nejsem. Uvítal bych přece jen nějaký ten scénář. Každopádně drogové peklo je natočeno výstižně. 40%

• 12.2.2019  07:46
    Overlord (2018)

Skvělá akční gore jízda, s perfektním vizuálem i kamerou. Jeden z nejlepších a nejzábavnějších hororů minulého roku. Film se už tradičně nedostal do kin na úkor jiných sraček. Zombie nácci jsou top. 80%

• 3.2.2019  17:49

Povedená jízda ostrovem Isla Sorna bez větších ambicí zato se slušným spádem a několika opravdu výtečnými scénami. Líbilo. 65%

• 29.1.2019  15:27
    Maniak (TV seriál) (2018)

Výborný námět, který je dle mého názoru trestuhodně promrhaný. Jednotlivé tripy jsou sice natočeny víceméně tu zábavně, tu dramaticky a nakonec mají vždy nějakou tu hlavu a patu, ale potenciál na takové téma prostě nevyužitý. Mezi zajímavé scény se vkrádá i celkem slušná nuda. Téma věnující se lidské mysli zaslouží větší drajv. 40%

• 27.1.2019  21:43

Spoiler! Čtvrté zpracování se povedlo. Skvělá režie Bradleyho Coopera a taky jeho nejlepší role. Lady Gaga fantasticky zpívá i hraje, skladby jsou parádně natočené, zazpívané naživo a mají potřebný emocionální náboj. Co mě trochu štvalo byl přerod Ally z talentované písničkářky v nějakou popovou hvězdu. Taky ta story je celkem přiblblá. Týpek nechce zkazit kariéru holce která ho miluje, tak se prostě zabije... What? 80%

• 20.1.2019  21:20

Hodně zábavná záležitost s časovou smyčkou a Jessicou Rothe v hlavní roli. Což je důležitá informace, protože Jessica skoro celých 96 minut nesleze z plátna a doslova si bere celý film pro sebe. A musím konstatovat, že opravdu exceluje. Parádně pobavilo, co chtít víc. 70%