V nemilosti (2021)

Výborné drama o jedné životní tragédii a o životě po vězení. Excelentní Sandra Bullock ve strhujícím příběhu. Ta holka zraje jako víno. 85%

Cesta za smířením (2021)

Totální pecka! Manželé si navzájem přejí pro toho druhého to nejhorší a dostanou daleko více, než čekali. Absolutní, brutální nářez, u kterého jsem několikrát umíral smíchy. Jeden z nejlepších filmů roku! 85%

Paroží (2021)

Po výborném zářezu Hostiles nám Scott Cooper servíruje vydařený horor, který disponuje parádní mytologií a je napínavý i strašidelný tam, kde má být. Klučina v hlavní roli je prostě skvělý. Závěr pak lehce ztrácí dech, ale celkově super. 70%

Poslední souboj (2021)

Ridley umí stále překvapit. Rozmáchlé a přitom komorní historické drama jako pozadí zajímavé středověké vztahovky ze 14 století, kde ženy nejsou pro muže nic. Pravda vyprávěná ze tří různých pohledů. Skvělé obsazení, skvělí hercí, skvělý příběh. Tohle Ridleymu vyšlo. 80%

Devátá brána (1999)

Parádní námět, který Polanski vytěžil velice uspokojivě pomalým, ale napínavým vyprávěním příběhu. Výborná atmosféra a skvělé obsazení. 80%

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Za mne velké překvápko. Málem jsem se nechal vystrašit negativními recenzemi, ale nakonec jsem se nechal strašit sequelem Candymana. A dobře jsem udělal. Protože navzdory slabému hodnocení se jedná o skvělý horor s parádní atmosférou a vychytaným příběhem. 80%

Dolores Claiborneová (1995)

Povedených adaptací románů Stephena Kinga je jako šafránu. Dolores Clairbone k nim naštěstí patří. 80%

Temný dům (2020)

David Bruckner přichází s hororem o truchlící vdově, která po smrti svého manžela zjišťuje, kdo vlastně byl. A musím konstatovat že se jedná o skvělý zářez na pažbě hrůzy. Film je výtečně natočený, má parádní atmosféru a prakticky celou stopáž neztrácí napětí. Moje oblíbenkyně Rebecca Hall je výborná a režisér David Bruckner se jednoznačně stává mým horkým favoritem na nejzajímavějšího tvůrce žánru. Už jeho předchozí snímek Ritual byl pecka a Temný dům jeho talent jen potvrzuje. Parádní. 80%

Válka zítřka (2021)

Konečně parádní sci-fi se vším všudy, která má slušný námět, bezva vizuál a tah na branku. Dojde i na nějaké to lehké rozkreslení vztahů, prostě bavilo mě to moc. A jo, je to lepší než nesnesitelně náborový a vlastenecký Den nezávislosti. 75%

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Parádní pokračování jedné noční můry aneb další osudy Dannyho Torrance. Flanaganovi se podařilo natočit skutečně důstojného nástupce Osvícení s výborným Ewanem McGregorem a s famózní Rebeccou Ferguson. Dokázal spojit původní film i s knižní předlohou a také se ve filmu dozvíme více o "Osvícení". Finální návrat do Overlooku je pak téměř dokonalý. 85%