Anihilace (2018)

Výborné sci-fi, které nikam nespěchá a fanoušky žánru nezklame. Příběh mladé bioložky, která se vydává prozkoumat záhadnou oblast X a pokud možno také zachránit svého manžela. Zajímavý příběh, vydařený vizuál, solidní kamera. Jediná výtka směřuje ke scéně, kdy (zbytečně) zemřela Shepperdová. Blbky se utáboří na strážní věži a z nepochopitelných důvodů si stanoviště k hlídání udělají dole na zemi. To byla slušná blbost. Ale jinak mě film solidně bavil. Je fajn, že se Netflix do takových projektů pouští. Alex Garland je jeden z nejzajímavějších současných režisérů. 70%

Anon (2018)

Povedené sci-fi z dílny Netflixu o světě, kde většina lidí nemá soukromí a zločinnost je vyšetřována pomocí implantovaných čipů a naprosté kontroly nad jejich životy. Hackeři to ale dovedou někdy úspěšně řešit... Film má bezvadný vizuál i dobrý námět, kvalitní herce a v druhé polovině i slušný tah na branku. Především pasáže, kdy se detektiv už tak nějak nemůže spolehnout na svůj zrak jsou výborné. Závěr je lehce uspěchaný a nedotažený, každopádně pro fandy sci-fi a dystopických námětů lze snímek jen doporučit. 65%

Apostle (2018)

Celkem teror. Noční můra o hledání unesené ségry bez kompromisů. Intenzivní a brutální. Gareth Evans se s tím rozhodně nemaže. Pro fanoušky žánru určitě ano. 60%

Aquaman (2018)

Velice příjemná komiksová pohádka v níž se James Wan opravdu odvázal a ústřední dvojici to spolu skvěle ladí. Jinak se nejedná v komiksovém žánru o nic nového, ale je to fakt pěkně natočené a kouká se na to parádně. 65%

Avengers: Infinity War (2018)

Ale jo. Film představuje rozhodně to lepší z marvelovek, má i některé nadprůměrné pasáže. Banda superhrdinů se snaží zachránit vesmír před genocidou a maxi-záporákem Thanosem, jehož logika věcí mi lehce uniká a nejspíš to je jasný psychopat. Líbilo se mi tradičně ztvárnění vesmíru i různých planet. Bitvy byly ucházející, rozhodně ne epické. Ale scénáristé se celkem předvedli - převést na plátno tolik postav aby to nebyl úplný chaos je celkem kumšt. Taky mi vyhovovala temnější linie celého příběhu. Ale tipuju, že v závěrečném kvapíku se pomocí prstenu času stejně polovina rozprášených týpků zase vrátí... 65%

Beze stop (2018)

Poutavé vyprávění o svobodném způsobu života v nesvobodném světě. O tom, že drtivému tlaku civilizace se nedá vyhnout a také o tom, že někteří takto žít prostě nemůžou. Výborný Ben Foster a především velký talent Thomasin McKenzie. 60%

Black Panther (2018)

Koukatelná blbůstka za miliony dolarů. Přepálená stopáž i závěrečná bitka. Pro fanoušky komiksů určitě cool, pro mne film na odpoledne. Jednou jsem se zasmál a to se počítá. 40%

Bohemian Rhapsody (2018)

Fantastické ztvárnění Freddieho života. Nádherná kamera, geniální hudba, skvělé obsazení a mimořádný výkon Ramiho Maleka. Koukal jsem, že i Freddie měl svého záškodníka. Tak jako měl Lennon svoji Yoko, Freddie měl svého křiváckého rádobypřítele. Že některé události byly jinak a časově jindy je fuk. Je to jen film a počertech dobrý film. Mimojiné mi připomněl, proč jsem chodil na koncerty. Závěrečné "Live Aid" doslova bere dech. Naprostou většinu filmu jsem byl totálně naměkko. Pro fanoušky Queen povinnost a taky pro všechny, kteří chtějí skvělý příběh a ranec emocí. Krásný film. 90%

Castle Rock (2018) (seriál)

Celkem zklamání. Mysteriózní seriál odehrávající se v městečku Castle Rock chce opravdu působit jako hororová story z Kingova vesmíru. Bohužel na takové ambice je scénář překombinovaný, nedotažený a na obsah látky také málo krvavý. Aby se pes nažral a koza zůstala celá. To se tedy moc nepovedlo. Některé epizody dost zajímavé, poslední díl posílá seriál do kopru. Jako celek průměr. 50%

Climax (2018)

Snímek má něco do sebe, ale cílová skupina asi nejsem. Uvítal bych přece jen nějaký ten scénář. Každopádně drogové peklo je natočeno výstižně. 40%