T2 Trainspotting (2017)

Skvělá kamera, slušný soundtrack, herci o.k, přesto jen slabý stín jedničky 50%

John Wick 2 (2017)

Typická dvojka. Víc akce, víc mrtvol, víc všeho... Což o to,akce natočené parádně,ke konci už místy nudí. Jednička byla zajímavá jednohubka,se sice klasickou zápletkou,ale výborně natočenou. Tohle je opravdu akčnější opáčko. Mám pocit,že jediný na této planetě,kdo dokáže poslat Johna Wicka pod kytky je Chuck Norris. 65%

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Na to, že snímek víceméně propadl, se celkem povedl. Obsazení jeho kvalitě zase až tak neodpovídá, ale rozhodně se nejedná o žádný průser. Poměrně působivé, dojímací drama o smrti dítěte a o tom, jak moc to člověka může ničit. Silnější momenty střídají ty slabší, jak už to u lehce nadprůměrných filmů bývá. 60%

Nepřemožitelné zlo (2005)

Příjemné překvapení v podobě poměrně zdařilého hororu, kterému se i přes tisíckrát omleté téma daří udržet tempo i atmosféru. Calista v nezvyklé roli výborná a i pointa potěší. Autor tuzemského názvu filmu by měl vyhledat odbornou pomoc... 60%

Oči mé matky (2016)

Působivé černobílé zpracování, typově skvěle vybraní herci, pár opravdu vynikajících scén. Jako celek zajímavý, atmosférický, avšak podprůměrný horor o dívce, která trpí samotou a zažívá slušně morbidní osud 45%

Doktor Strange (2016)

Taková lepší varianta na stokrát omleté Marvelovské téma. Statečný hrdina versus strašlivý záporák. Plná planeta superhrdinů, co minimálně jednou denně musí zachránit svět. Vizuální stránka jednoznačně vítězí nad příběhovou linkou, která sice je poměrně zajímavá, ale v určitých rovinách nedotažená. Povedenější kousek z komiksové stáje 60%

Noční zvířata (2016)

Bravurně nasnímaný, natočený, zahraný snímek. Přesto u mne pouze lepší průměr. Z nadějné story se vyklubala skvělá forma s chabou zápletkou a výbornou pointou 60%

Než jsem tě poznala (2016)

Další z várky tzv. romantických filmů s dramatickou zápletkou v podobě nevyléčitelné nemoci, případně v podobě těžkého úrazu. Obecně tyhle filmy nijak zvlášť nemusím, většinou cílí pouze na emoční stránku naladěných jedinců. Pokud jsou Nedotknutelní top, tak tento snímek zůstává na půl cesty. Body u mě získává především díky naprosto úžasné Emilii Clarke, která skvěle hraje a navíc její fantastický optimismus je těžce návykový. Ukradla si ten film skoro celý pro sebe a to je dobře. 60%

Dešťová víla (2010)

Jedna z mála novodobých pohádek, která je slušně natočená, má zajímavý příběh, krásné exteriéry a tak nějak splňuje kritéria, které člověk od pohádky čeká. Navíc pro Island a Vicu mám velkou slabost 60%