Melodie mého srdce (2007)

Pohádka to je,o tom žádná diskuze.Otázka zní : A proč ne? To,čemu říkáme pohádka, je jen jiná verze reality, stejně jako naše realita je jen jinou verzí pohádky...Je to o hledání sama sebe, o hudbě, o rodině, o lásce. Film na nedělní odpoledne, podaný docela příjemnou formou. Určitě neurazí,a možná lehce nadchne...50%

Pokoj 1408 (2007)

Poměrně povedený horůrek podle povídky Mistra. Typická Kingova záležitost, kdy člověka doženou a naprosto zničí události z jeho minulosti. Natočit kvalitně Kinga je opravdu oříšek, tady se povedl lehký nadprůměr. Doporučuji jednoznačně director´s cut 70%

Pozemšťan (2007)

Příběh 14 000 let starého jeskynního muže, který kdekým byl a kdekoho potkal ve formě ne-příliš zábavné talk-show s vizuálem divadelní hry. Body za zajímavý námět a Tonyho Todda, který byl pro mne nepřekonatelný jako Candyman. 35%

Rozsudek smrti (2007)

Wan v tomto snímku překvapivě nedotažený a nedomyšlený. Typický revenge snímek, slušně natočený, dobře zahraný, který však shazuje slabý scénář 50%

Sbohem, baby (2007)

Špičkové drama o únosech dětí které se bráchům Affleckovým mimořádně povedlo. Brilantní příběh s geniální pointou, který nemá žádné vítěze. 85%

Šepot (2007)

Překvapivě povedený kousek o únosu ne až tak obyčejného dítěte. Funkční příběh který má své napětí i pointu. Stojí za kouknutí. 65%

The Cake Eaters (2007)

Velmi milé překvapení. Střípky vztahů mezi dvěmi rodinami. Situace, které napsal sám život. V každém smutku je kousek smíchu, v každé radosti je kousek strasti. Příběh nám lehkou, přitažlivou formou připomíná, že ti opravdoví hrdinové nejsou žádní sportovci, reprezentanti, celebrity nebo kdoví kdo. Natočeno bez zbytečného patosu, bez příkras. Filmová lahůdka. Další film po Welcome To The Rileys, kde se mi Kristen moc líbila. Myslím, že v její herecké dráze ji rozhodně nečeká twilight, ale pouze beatiful sunrise... 75%

Útěk do divočiny (2007)

"Když odpustíš, miluješ. A když miluješ, svítí na tebe Boží světlo... " Alex odpustit nechtěl, nebo nedokázal. Na své cestě za svobodou potkával skvělé lidi, přes které dostával vzkazy, jakým směrem se dát. On jim bohužel nerozuměl.... Krásný film Seana Penna o tom, co nám můžou způsobit vlastní rodiče žijící ve své iluzi, o tom, že kvůli tomu můžeme vyměnit jednu iluzi za jinou a myslet si, že je to skutečnost. Protože za svobodou se nelze vydat, není to totiž místo, ale stav. Nádherná kamera, příroda, hudba Eddieho Veddera naprosto úchvatná, skvělí herci. 90% P.S. : Kristen Stewart za její malé cameo odpouštím navždy všechny díly ságy Twilight.

Východní přísliby (2007)

Cronenberg jede! Jeho snímek o ruské mafii je tak po Dějinách násilí další, do detailů vybroušený diamant a druhý neskutečný zářez s neskutečným Viggem. Ten hraje jednoznačně na Oscara a i ostatní herci mu sekundují více než skvěle. Některé scény téměř kultovní. O chloupek slabší než Dějiny násilí, přesto úchvatné. 85%