Vřískot (2022)

Evidentně nejsem cílová skupina. Do městečka Woodsboro se opět vrátil bubák a vyhrožuje a kosí. Filmu se rozhodně snaha upřít nedá a některé scény mají celkem grády. Mě už ten koncept prostě nebaví. To, s čím přišel v roce 1996 klasik žánru Wes Crawen na mě fungovalo, i když topovka to nebyla. Teď vidím jen stokrát omleté klišé, které se snaží o nějakou tu překvapivou pointu, což moc nevychází. Nadsázka je ale jasná, protože na celkem fatální zranění filmoví hrdinové jaksi neumírají. Tímto se s touto sérií zcela jistě loučím. 40%

Men (2022)

Garland má parádní rozjezd a působivou atmosféru. V druhé půlce veškeré mystérium promění v kravinu. 35%

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Pevně věřím, že tímto filmem nadvláda jurských digitálních monster končí. Jedná se totiž pouze o vykradenou, digitální maškarádu bez napětí, atmosféry a invence. 40%

Ztracené město (2022)

V plánu bylo zřejmě natočit dobrodružný a zábavný snímek, neboli žánr, který má svou tradici v klasikách jako např. Honba za diamantem nebo Indy. Skutečnost se bohužel od špiček žánru dost liší, neboť se jedná o slušnou kravinu, která má stupidní dialogy a mraky rádobyzábavné vaty. Snímek bohužel taky disponuje naprosto nesnesitelným monstrem jménem Beth. Body je tak možné připsat pouze Bradovi za jeho cameo, protože ten neselhává. 35%

Temné nebe (2013)

Tradiční žánrovka zabývající se mimozemskými únosy, která sice zrovna neoplývá nějakou velkou invencí, ale natočeno je to solidně. Je tam pár vyloženě povedených scén a rozhodně se tak nejedná o nějaký průser. Sci-fi, které příliš nenadchne, ale určitě neurazí. 40%

Euforie (2019) (seriál)

Viděl jsem první sérii a nelíbila se mi. Dnešní teenageři jako depresivní, zvrácené, nechutné feťácké trosky.  Díky ujeté společnosti a rodičům taky bez naděje na nějakou budoucnost. Soundtrack měl své světlé chvilky, ale po většinu času drtí jen odpornou, uřvanou ne-hudbu. Natočeno dobře, obsah shit. 30%

Žhavé místo (1990)

Tohle Dennisovi moc nevyšlo. Přitom to celé vypadá dobře, ale příběh jednoho podvodníčka spíše trpí nudou. Hvězdy za holky a za soundtrack. 40%

Šarlatán (2020)

Zajímavý námět s výborným Ivanem Trojanem o životě léčitele za komunismu a jeho démonech. Proti snímku jako takovému nemám žádné větší výhrady, nicméně sama dnešní doba je poměrně otřesná a v mnoha směrech již tu minulou připomínající. Nemám už náladu sledovat další depresivní příběhy z dob minulých. Kdo chce, ten ví, nebo si zjistí, co byli komanči zač. 40%

Čas (2021)

Co napsat. Snad jen že se jedná o prvotřídní slátaninu bez jakékoli invence. Poslední Shyamalanův solidní film byl Rozpolcený a fakt moc nevěřím, že se mu ještě zadaří. 25%

Hvězdná pěchota (1997)

Verhoevenova válečná satira, napěchovaná odporným vlasteneckým patosem a plná šílených absurdit. Beru jeho záměr, který možná každý nevnímá tak, jak si sám přál, za mne se na to ale moc dívat nedá... 40%