Na prahu temnot (1987)

Část mé milované squadry z Vetřelců v režii Kathryn Bigelow a s hudbou Tangerine Dream. Co si víc přát, říkal jsem si... No třeba trochu ucelenější příběh, větší vypointovanost scén nebo lepší závěr. Každopádně Paxton s Henriksenem jedou... 65%

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Rozhodně jeden z nejlepších dilů o Freddym, klasické osmdesátky, dobré obsazení včetně začínající Patricie Arquette nebo Laurence Fishburna. Hudbu tvořil můj favorit Angelo Badalamenti. Přesto se jedná z dnešního pohledu o průměrnější snímek, který v roce 1987 disponoval kvalitními efekty a scénářem, který postavu Freddyho zajímavě rozvíjí. Ačkoliv jednotlivé noční můry měly potenciál, chybí mi tam trošku skutečnější emoce strachu a napětí. Tak nějak jsem sledoval likvidaci jednoho chovance ústavu za druhým, bez výraznější angažovanosti. Je tam snaha o tlak na pilu, u které bohužel zůstalo. 55%

Osudová přitažlivost (1987)

Výborně obsazený thriller o tom, jak si jedním mimomanželským úletem zprasit život... Glenn Close velmi dobrá, Michael Douglas taktéž. 65%

Highlander (1986)

Zamlada se mi tahle fantasy opravdu moc líbila. To, co se mi na snímku líbí dneska je zajímavý příběh, krásné exteriéry, skvělá hudba. Souboje jsou natočeny opravdu toporně, přestylizovaně a místo aby - jak bylo zamýšleno - vypadaly cool, tak jsou jako ze správného béčka. O hereckých výkonech nechť si každý udělá obrázek sám. 40%

Moucha (1986)

Dnes už klasické dílko ze zlatého fondu hororů. Cronenberg s Goldblumem to slušně rozjíždí, Gena jim výborně sekunduje. I když spíše než na atmosréru se hraje na morbidnosti. Ty ale k žánru patří, prostě taková kvalitní, nadstandardní Brundlemoucha 70%

Stůj při mně (1986)

Nádherná kamera, skvělý soundtrack a v hlavní roli přátelství v režii Roba Reinera podle předlohy Stephena Kinga. Co si víc přát... 80%

Top Gun (1986)

Do Top Gunu se podařilo dostat většinu toho, co lidi baví. Fajn herci, slušný scénář, pěkné baby, solidní romantická zápletka, vydařený soundtrack. Takže za mě spokojenost. Ubral bych jen na tom patriotismu a patosu. 70%

Vetřelci (1986)

Absolutně kultovní film, pro mne pak jednoznačně a navždy kinoverze. Speciální verze skvělá pro fanoušky a určitě ne dříve, než kinoverze. Každopádně srdeční záležitost, kterou si dávám minimálně jednou ročně. 100%

Jestřábí žena (1985)

Pěkná, výpravná fantasy-pohádka které sráží jednu hvězdu naprosto otřesná hudba. 65%

Legenda (1985)

Pěkná fantasy pohádka.... Ale jak už to u Ridleyho častokrát bývá,i tady vítězí forma nad obsahem. Na jedné straně radost pohledět na celkové zpracování a Scottův neuvěřitelný filmařský grif, na té druhé poměrně rozvleklé,místy nudné vyprávění,které se bohužel velice slabě snaží o nějakou gradaci. Přitom téma si vyloženě říká o nějaké ty odvážné paralely a moudra. Tak je z toho aspoň hezká pokoukaná na odpoledne. 50%