Úsměv (2022)

Případy podivných sebevražd, do kterých je vtažena psychiatrička s nezpracovaným traumatem je solidní horor, který umí přitlačit na pilu a má dobrý, i když ne úplně originální námět. Rozhodně se jedná o tu lepší část filmových děsů, které k nám v roce 22 zavítaly do kin. 65%

Vánoční příběh (2022) odpad!

Úpadek tuzemské kinematografie je v tomto případě mimořádný. Absolutní demenci filmových postav se vyrovná snad jen stejná diagnóza tvůrců tohoto paskvilu.

Vem si mě (2022)

Po dlouhé době opravdu výtečná romantická komedie. Příběh je doslova pohádkový, a natočeno je to prostě skvěle, včetně výborné hudby. Mezi Jennifer a Owenem je parádní chemie a v rámci žánru se určitě jedná o jasný nadstandard. Jennifer je nejen skvělá kost, ale prostě taky výborně hraje. Moc povedené. 75%

Vřískot (2022)

Evidentně nejsem cílová skupina. Do městečka Woodsboro se opět vrátil bubák a vyhrožuje a kosí. Filmu se rozhodně snaha upřít nedá a některé scény mají celkem grády. Mě už ten koncept prostě nebaví. To, s čím přišel v roce 1996 klasik žánru Wes Crawen na mě fungovalo, i když topovka to nebyla. Teď vidím jen stokrát omleté klišé, které se snaží o nějakou tu překvapivou pointu, což moc nevychází. Nadsázka je ale jasná, protože na celkem fatální zranění filmoví hrdinové jaksi neumírají. Tímto se s touto sérií zcela jistě loučím. 40%

Vstupenka do ráje (2022)

Sympatická romance, která si nehraje na víc než je. George s Julií dávají filmu vše, co je třeba aby spolehlivě bavil. Líbilo. 60%

X (2022)

Solidní horor o partičce vydávající se natočit svůj přelomový pornofilm. Trošku problém jsou ale staří majitelé pronajaté chaty. Celkem tradiční námět o podivných majitelích polorozpadlé farmy, který se podařilo vytěžit v rámci žánru poměrně slušně. Celé to vypadá velice dobově a casting se taky povedl. Není nouze ani o nějaké ty nechutnosti. Za mne lehký nadprůměr. 65%

Ztracené město (2022)

V plánu bylo zřejmě natočit dobrodružný a zábavný snímek, neboli žánr, který má svou tradici v klasikách jako např. Honba za diamantem nebo Indy. Skutečnost se bohužel od špiček žánru dost liší, neboť se jedná o slušnou kravinu, která má stupidní dialogy a mraky rádobyzábavné vaty. Snímek bohužel taky disponuje naprosto nesnesitelným monstrem jménem Beth. Body je tak možné připsat pouze Bradovi za jeho cameo, protože ten neselhává. 35%

Benedetta (2021)

Tak Verhoeven si natočil historické drama, do kterého opět přidal svůj díl erotiky a svůj díl násilností a obalil je nejednoznačným příběhem, který určitě měl potenciál, ale za mne se ho naplnit nepodařilo. I tak se určitě nejedná o nudnou podívanou, na to je rejža pořád příliš dobrej. 60%

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Za mne velké překvápko. Málem jsem se nechal vystrašit negativními recenzemi, ale nakonec jsem se nechal strašit sequelem Candymana. A dobře jsem udělal. Protože navzdory slabému hodnocení se jedná o skvělý horor s parádní atmosférou a vychytaným příběhem. 80%

Cesta domů (2021)

Závěr trilogie potvrzuje lehce sestupnou tendenci kvality. Po, pro mne, jednom z nejlepších českých filmů Cesta  z města, přišla dvojka, která je celkem solidním filmem. Trojka je pak už jen mírně horší, i když v porovnání se strašlivostmi, které se hrají v kinech, se pořád jedná o fajn podívanou. Určitě bych trochu ubral té depky, ale tak i to je život. Fim, který i přes některé výtky stojí za kouknutí. 60%