Cesta za smířením (2021)

Totální pecka! Manželé si navzájem přejí pro toho druhého to nejhorší a dostanou daleko více, než čekali. Absolutní, brutální nářez, u kterého jsem několikrát umíral smíchy. Jeden z nejlepších filmů roku! 85%

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

Seriál o soupeřících klubech v karate přichází se čtvrtou sérií a kupodivu si udržuje poměrně slušný standard, i když občas už prosakuje celkem slučná nuda a křeč. Taky postava Johnyho je nadále nesnesitelným trotlem, jehož nápady a akce o něm vypovídají mnohé. Cobra Kai má stále své diváky, jinak by jí Netlflix dávno neživil, mám jen obavy aby jí neživil donekonečna... 55%

Čas (2021)

Co napsat. Snad jen že se jedná o prvotřídní slátaninu bez jakékoli invence. Poslední Shyamalanův solidní film byl Rozpolcený a fakt moc nevěřím, že se mu ještě zadaří. 25%

Černý telefon (2021)

Scottova novinka Černý telefon přináší zprávu o kvalitativním sestupu jeho filmů, aneb budu v poho, protože mě mrtví kámoši prozvoní… Ve srovnání s famózním Sinisterem, který představuje naopak vrchol Derricksonovy tvorby, Černý telefon neobstojí.  Žádné prokreslení postav, jen touha natočit něco tak dobrého jako Sinister. To nevyšlo. Derrickson filmy točit umí, nebo uměl, tak i tento vypadá velmi dobře, forma ale výrazně vítězí nad obsahem. 50%

Duna (2021)

Úchvatné a vyloženě epické sci-fi s fantastickým vizuálem, skvělou hudbou a s parádním obsazením. Asi nejsem jediný, komu planeta Arrakis v podání filmového mága Denise Villeneuveho učarovala. Očekávání druhé části jsou velká. 80%

Chyby (2021)

Jan Prušinovský je borec. Tohle je po x-letech opravdu výborný český film a obrovská vzpruha po nekončícím přívalu strašidelných trapáren, co ve velkém počtu okupují naše kina a ještě se drze nazývají romantickými komediemi. Silný příběh o osudu sympatické prodavačky Emy, která má nějakého toho kostlivce ve skříni, což jí zásadním způsobem ovlivňuje život. Prušinský bolestně a velice autenticky ukazuje kolik je v lidech ubohosti a malosti, jak když můžeme do někoho konečně kopnout, tak to s radostí uděláme. Pavla Gajdošíková v hlavní roli je skvělá a spolu s Janem Jankovským předkládají krásný příběh především o lásce. Tohle se povedlo. 85%

Kaštánek (2021) (seriál)

Vážně parádní krimi, které nechybí skoro nic. Dobře rozkreslené postavy, dost zajímavý námět, atmosféra. Jediná výtka kterou bych našel, se týká útěku z hořícího sklepa. To mi přišlo dost přepálené, ale jinak fakt skvělý seriál. 85%

Matrix Resurrections (2021)

Další dobrodružství Vyvoleného, neboli Nea a jeho životní lásky Trinity. Pro mne celkem zbytečný film, ve kterém jsem se občas ztrácel. Většina postav je nevýrazná a nezajímavá, sám Keanu je místy celkem špatný. Některé scény byly jako vystřižené z komiksových srágor od Marvelu. Na jedno kouknutí. 50%

Nikdo (2021)

Solidní, výborně obsazená akční jednohubka s parádním soundtrackem. Rozhodně bavilo 75%

Paroží (2021)

Po výborném zářezu Hostiles nám Scott Cooper servíruje vydařený horor, který disponuje parádní mytologií a je napínavý i strašidelný tam, kde má být. Klučina v hlavní roli je prostě skvělý. Závěr pak lehce ztrácí dech, ale celkově super. 70%