Sedm smrtelných útoků (2001) (TV film)

Neskutočné zábery, počas velkolepého dobrodružstva naprieč Afrikou. Neviem či tie hady chytá naschvál tak extrémne, ale tento dokument mal lepšiu atmosféru ako všetky novodobé filmy o hadoch. 10 z 10

The Man Who Loved Flowers (2010)

Krátka poviedka, na ktorej je aj bez prečítania úvodných tituliek zrejmé, z pera ktorého spisovateľa vyšla. V tomto prípade platí na plnej čiare, že v jednoduchosti je krása. 9 z 10

Lesní duch (2013)

Masakrózna a šťavnatá jednohubka. Film určite nemal za úlohu vyvolať strach, ale zhnusenie, čo sa mu podarilo pri nejednej scéne. Herci čo hrali postavu Mie a Davida by si zaslúžili určite nejaké ocenenie, lebo podali výborný výkon. Asi navždy mi zostane v pamäti scéna s krvavým dažďom. Pobavil ma tiež David s tým jeho ošetrovaním pomocou pásky na koberce a „McGyverovským“ poňatím defibrilátora. Tento remake nechal moje očakávania ďaleko za sebou a ťahal jeden triumf za druhým. 9 z 10

Gauneři (1992)

Quentin zase raz nesklamal a ponúkol mi presne to po čom moje srdce túži. Perfektné dialógy, parádne prepracované postavy, nehorázne dobrú hudbu a pár kvapiek krvi. Na filme je vidno, že je to Tarantinov debut, ale na kvalite to až tak poznať nie je. 9 z 10 pane Modrý.

Konečná (2013)

Parádna dvojhodinová zábavka, určite to uvidím ešte viac krát, ale prvý dojem to vo mne zanechalo perfektný. Schwarzenegger, Knoxville a Stromare je zostava, ktorá nemože sklamať žiadneho filmového diváka. Prestreliek tu je požehnane a krvi takisto. Sem tam udrie "šerif" nejakú trefnú hlášku. Jediný mi vadil ten agent FBI s ochrnutým ksichtom, toho herca fakt nemusím. Napriek nemu 10 z 10.

Ichi the Killer (2001)

Absolútne parádny film plný tmavo čierneho humoru. Nadmerné množstvo krvi a brutálnych scén. Neholdujem príliš ázijskej tvorbe, ale toto je absolútne najlepšie, čo som doteraz z japonskej produkcie videl. Originálny súboj dvoch zabijákov, uplakánka a onanistu Ichiho a drsňáka čo chce zomrieť Kakiharu 10 z 10.

Stvoření světa (1957)

Keby takto sfilmovali celú Bibliu a púšťali to v kostoloch by sa nemuseli báť, že by mali niekedy prázdno. Toto je film na ktorý sa dá pozerať v každom veku a stále človeka baví. 10 z 10 P.S. "Myslím myslím nevím dál co bych ještě udělal!"

Život je krásný (1997)

Krásny príbeh rodiny uveznenej v koncentračnom tábore, kde so otec snaží za každú cenu zachrániť život svojmu malému synkovi. Jeden z najlepších filmov s touto tématikou, ak nie vôbec najlepší. Pri tomto filme človek hned pochopí čo je to "smiech cez slzy" , aj keď mojej slovenčinárke na gympli sa to poriadne nepodarilo vyvetliť 8 rokov. 10 z 10.

Psycho (1960)

Majstrovské dielo pána Hitchcocka, ktoré ťažko ocenia ludia z dnešnej doby, pretože pre mnohých je horor zo 60 tych rokov skôr komédia ako to čo to naozaj je. Kultovná scéna zo sprchy spolu so super hudobným podmazom zaručuje, že človeku prebehne mráz po chrbte. Keby sa narodím v roku 1942 a idem na toto do kina v tej dobe tak kinosálu opúšťam zasraný až za ušami, pretože film má neskutočnú atmosféru. 10 z 10 pre klasiku.

Hranice smrti (2007)

Konečne horor ako sa patrí, francúzi sa nezaprú. Pôvodne som si chcel pri filme oddýchnuť od učenia na štátnice, ale tu sa to nedalo. Film frčí v dychberúcom tempe a s krvou sa tu fakt nešetrí. Ja viem, že námet s vraždiacimi vidlákmi ponúkol už veľa, ale Frontiére(s) to prevarili iným spôsobom a takto sa mi to lúbi omnoho viac. Filmu nechýbali ani atmosférovo dusné scény a ani prekvapivé zvraty. Jedným slovom paráda tudiž 9 z 10.