Den díkůvzdání (2023)

Thanksgiving som si zapol na skrátenie čakania, kým zasadneme k Vianočnej večeri. Tie necelé dve hodinky mi ubehli naozaj rýchlo, pretože Eli Roth ponúkol šťavnatý a hravý slasher, aký som už dlho nevidel. Chvíľu trvalo, kým sa film naplno rozbehol, no potom už nespomalil ani na chvíľu. Úvodná scéna pred obchodom mi v mnohom pripomínala Final Destination...to čakanie, kým sa rozpúta ultimátny masaker. Následné vraždy boli veľmi kreatívne a potešilo ma, že tu máme poctivé praktické efekty a nie CGI, ako je v poslednej dobe zvykom. Scéna pri večeri by si zaslúžila aspoň päť minút naviac. Prišlo mi, že skončila v najlepšom. Odhalenie vraha a finále bolo tradičné klišé, ale vôbec to nevadilo. Dúfam, že sa od Eliho Rotha v budúcnosti dočkáme podobných slasherov viac. Thanksgiving strká Vreskot 6 do kapsy. Funguje tu úplne všetko a ja som nadšený. hodnotenie: 10 z 10

Zlo si umí počkat (2023)

Film som zapínal s neurčitými očakávaniami, pretože málokedy mi padnú do noty globálne chválené veci. Očakávania však museli ustúpiť stranou, pretože tvorcovia na nič nečakali a rovno ma hodili do sveta postihnutého Hnilobou, kde prežitie má svoje pravidlá. Už od scény s kozou som vedel, že tento film nie je pre každého a pri scéne so psom mi zovrelo žalúdok, ako už niekoľko rokov nie. Za toto ďakujem, skoro som zabudol aký to je pocit. Tu už mi bolo jasné, že bojovať o prežitie budú všetci, muži, ženy, starci či deti. Postavy sa chovali v rámci vyhrotenej situácie celkom pochopiteľne a akceptovateľne. Záverečná scéna bola asi najkrutejší ending za posledných 5 rokov. Tvorcovia sa mohli trochu utrhnúť z reťaze ako sa to podarilo vietnamskému The Sadness. Celkom by ma zaujímali také momentky ako to počas hlavnej dejovej linky vyzeralo v centre mesta. Potom som si však uvedomil, že tento film uchopil horory s posadnutím za úplne iný koniec a vo finále je to vynikajúca záležitosť. Nebyť SAW X tak je When Evil Lurks najlepším hororom roku 2023. 9 z 10

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Neskutočné! Dvojka prekonala absolútne dokonalú jednotku. Ak tretia časť prekoná po vizuálnej stránke tento skvost, tak môžu ľudí vychádzajúcich z kinosál rovno nakladať do sanitiek, pretože to už kapacita mozgu človeka nepoberie a nespracuje. 10 z 10

Sebevražedný oddíl (2021)

Od Watchmenov najlepší film podľa komiksu. Od Méďu najlepšia komédia. Nie, že by Deadpool nebol super, ale toto je extrémna nálož vtipu a brutality. 10 z 10

Polar (2019)

Po zhliadnutí tohto filmu som si uvedomil, čím všetkým mohol byť John Wick, keby jeho tvorcovia mali gule. Takto má vyzerať akčný film o neľútostnom nájomnom vrahovi. Zo súboja Wick vs. Vizla odchádza Duncan s úsmevom a pocitom dobre vykonanej práce, zatiaľ čo John Wick sa krčí v kúte s krvácajúcim análom. 10 z 10 P.S. Strašne som sa smial, keď to Rusty schytal.

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Komentár píše 28 ročný fanúšik hororu, čierneho humoru a odporca komédii. Nepoznám lepší animovaný seriál, ktorý by v sebe zlučoval inteligentný humor a záhady. Postavy prejdú od prvej epizódy vývojom, aký by ste pri Simpsonovcoch čakali márne. Humor funguje niekde na hranici absurdna a detskej roztomilosti. Niektoré epizódy sú viac menej pre deti nevhodné svojou temnnou zápletkou no o to viac sa baví dospelý divák bez predsudkov voči veciam od Disneyho, pretože Gravity Falls sú u Disneyho kategória sama pre seba. Milujem tento seriál a teším sa ako si ho so svojimi deťmi pozriem ešte mnohokrát. 10 z 10

To (2017)

TO je jednoznačne najlepšia "kingovka" čo sa týka žánru horor, neporovnávam s filmami Zelená míľa a Shawshank. Príbeh sa síce nedrží 100% knižnej predlohy, ale to nikto ani nečakal. Myslím, že Hollywood ťažko rozdýchal obsadenie len jedného černocha ,0 aziatov a 0 homosexuálov. Súložiace deti by ho položili na lopatky a zahrabali pod zem. V tomto sa film drží predlohy na výbornú. Pennywise bol perfektný a omnoho menej rozkošný ako jeho predchodca. Herecké výkony detí sú hodné nejakého ocenenia Oscar jr. Záverečný súboj bol v mnohom odlišný od toho čo som očakával, ale ani v najmenšom mi to nevadilo. Vo filme sa nachádza veľmi veľa narážok na predlohu, ktoré však divák, ktorý nečítal knihu nemôže pochopiť. Píp píp Richie! Som zvedavý ako sa vyvinie kapitola s dospelákmi, no detská časť je (takmer) bezchybná. 10 z 10

Mělčiny (2016)

Skôr či neskôr to muselo prísť a Čeľuste boli zosadené z trónu žraločích hororov. Neskutočná atmosféra, krásne zábery a nadupaný žralok. Pani Deadpoolová by si zaslúžila cenu za najgeniálnejšiu blondýnu v hororovom filme. Dlho som si film takto neužil ako toto. Už nech to je na DVD a môžem si to pustiť zase. 10 z 10