Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Krásná výprava skombinovaná s dobrým príbehom, fajn obsadením a pekne urobeným dravcom. Nie je tak veľa dobrých filmov o krokodíloch a preto tento spolu s Krvavou lagúnou a Primeval radím medzi klenoty. Film mal super atmosféru, ktorú umocňovala stúpajúca voda na ostrovčeku, kde všetci uviazli. Chvílami človek ani nedýchal od napätia. Záver podľa mňa parádny. 10 z 10

Útes smrti (2010)

Po Čelustiach a Deep blue sea najlepší žraločí horor aký som kedy videl. Výborný príbeh, výborná atmosféra, výborné zábery a výbor...slušné herecké obsadenie. Nie je namieste porovnávať tento film s filmom Otvorené more, pretože toto je o dva levely vyššie a o dva ďalej. Niekedy netreba ukazovať utrhnuté končatiny, stačí keď postava, ktorá je sympatická v agónii zakričí, že nemá nohy. Záver je úplne zdrcujúci. 10 z 10

5 proti 5 (2007) (pořad)

Nemôžem si pomôcť, ale kvôli tejto relácii si organizujem deň tak aby som ju vždy na večer stíhal. 5 z 5 alebo 10 z 10.

Očista (2013)

Dokonalé vyobrazenie ľudskej zloby a túžbe po krvi. Príbeh je síce mierne absurdný, ale za to perfektne funguje. Výborná atmosféra budovaná od začiatku až skoro do konca nenecháva divákovi veľa miesta na nadýchnutie. Výborné herecké výkony a neskutočný záver proste človeka zarazí do sedačky s otvorenou tlamou. 10 z 10

Uvnitř (2007)

Tak toto bolo silné kafe aj na mňa a po dlhom čase som zase raz zavrel oči. Dychberúca atmosféra tmavého a veľkého domu tvorila 60% celkového zážitku z filmu. Príležitostné pohľady na nenarodeného potomka boli originálnym obohatením už aj tak výborného filmu. A ten záver no "krása". 10 z 10

Nezvratný osud 5 (2011)

Ano, ano, ano! Je tu návrat s veľkým N. Nové nápady, sympatickejší herci a konečne nejaká atmosféra. Scéna s padajúcim mostom strká do kapsy všetky katastrofické filmy, to bola scéna, ktorú som videl už niekoľko krát a určite ju ešte uvidím. Nápad typu "zabi a prežiješ" je príjemným osviežením v zabehnutej schéme, ale aj keby nebol tak sa film konečne dostal na tú správnu koľaj. Takýmto štýlom nech to pokračuje aj do nekonečna. 9 z 10

Nezvratný osud (2000)

Mal som tú smolu, že som prvý diel videl až ako druhý, pretože Part II. sme kukali na angline v škole. Nič to však nemení na tom, že je jednotka najlepším dielom celej série, pri ktorej by mi vôbec nevadilo keby mala viac pokračovaní ako SAW. Výborná atmosféra budovaná od začiatku až (skoro) do konca. Priznávam tiež, že smrť nemusí byť krvavo brutálna aby bola desivá (napr. šnúra na prádlo). 10 z 10

Olověná vesta (1987)

Veľmi silný film o príprave na vojnu vo Vietname a vojne samotnej. Prvá časť, kde hral hlavnú úlohu vojak Pyle mi nedala vydýchnuť a bol som obrovsky prekvapený po škrtnutí jednej z postáv zo zoznamu. Druhá časť nám chvíľami až ironicky podávala pohľad na vojnu, kde sa práve za tou iróniu skrývali najhoršie veci. Výber hudby bol miestami tak nevhodný až bol geniálny. 10 z 10

Liga výjimečných (2003)

Perfektná obdoba Avengers (doteraz som nevidel) z obdobia pred sto rokmi. Výborný výber postáv Ligy ako napríklad ostrostrelec, upírka, neviditeľný muž, dr. Jekkyl, mr. Hyde a kapitán Nemo proste nemohli sklamať. Sean Connery stojí v čele výborného hereckého obsadenia. Totálne akčný záver, kde si každý našiel adekvátneho súpera príjemne potešil a nasadil tomuto filmu korunu. 10 z 10 P.S. Dúfam, že Avengers budú aspoň z polovice taký dobrý film ako toto.

Dům na špatné adrese (2008)

Je len veľmi málo filmov, kde by som niektorú z postáv doslova nenávidel, ale ak to mám priznať tak Samuela L. Jacksona som nenávidel už minimálne 3x. Tyranský otec policajt čo má plno pravidiel na dodržiavanie, či už pre svoje deti alebo susedov. Konečne sa v nejakom filme ukázal aj obrátený rasizmus a nie len ako celý svet diskriminuje černochov. Celú stiesnenú atmosféru umocňoval blížiaci sa požiar. Asi v polovici filmu som si povedal, že ak Abel umrie alebo umrie Chris tak dám filmu plný počet. Abel chcíp a Chris skončil v sanitke takže ideálny koniec. Film nie je stelesnenie dokonalosti po remeselnej stránke, ale vyvolal vo mne takú emóciu, že nemôžem inak 10 z 10.