Věc (1982)

Jeden z najlepších hororov, ktoré poznám. K filmu som sa dostal cez PC hru, ktorú som žral a bola docela masko. Film je klenotom medzi horormi vďaka svojej neskutočne tiaživej atmosfére. Russel tu podal vynikajúci herecký výkon. Hudba k filmu tiež výborná, ale nad tou sa pri Carpenterovkách už nepozastavujem. 10 z 10

Mučedníci (2008)

To je sila, čo dokážu tí francúzi vyprodukovať. Silný film, pri ktorom mi neraz behali zimomriavky po chrbte. Drtivá atmosféra tu na mne ležala počas celej doby filmu a nedovolovala mi nadýchnuť. Scéna s brokovnicou je královsky natočená, ale ešte som nenabral odvahu, aby som si ju zapol ešte raz. 10 z 10 za zážitok a za myšlienku, ktorá mi nedala spať.

Půlnoční vlak (2008)

Výborné filmové stelesnenie poviedy Cliva Barkera. Znalému divákovi nemôže ujsť, že na filme (poviedke) je podpísaný Barker veľkými písmenami, či už v podobe atmosféry alebo brutality. Vinnie Jones je doslova učebnicový vzor pre maniaka. Kladivo a háky je v tomto filme kreatívne využité a dávajú slovú rezník úplne iný význam. 10 z 10 P.S. Aj u nás na Slovensku by som zriadil podobné vlaky.

Iron Man 3 (2013)

Po pozretí Iron-mana 1,2,3 musím usúdiť, že je to asi najlepší komiksový hrdiny, ktorý sa dostal na filmové plátna. Kam sa hrabe vytrasený Spider-man, večne nešťastný a nasraný Batman alebo nafúknutý Hulk. Opäť sa raz potvrdilo, že najlepšia superschopnosť sú peniaze. Iron-man 3 je film so všetkým, čo k tomu patrí. Je tam akcia, efekty, hudba, parádne obsadenie a ešte omnoho viac. 10 z 10

Avengers (2012)

Tak nastal ten deň, keď som si po hodinách predfilmov typu Hulk (2003,2008), Iron-man jedna a dva, Captain America a Thor pozrel film, kde sa všetci títo hrdinovia stretávajú a čelia spoločne švihnutému Lokimu (ktorému som celkom fandil). Prvá 40 minútovka bola pre mňa nudná, ale to asi preto, že by som bol najradšej keby hneď bol smrtelný útok na Zem a hneď sa zachraňovalo. Tých prvých 40 minút nejdem hodnotiť a poviem len že od vtedy to bol vynikajúci film, čo sa superhrdinských komiksových námetov týka. Hudba, herci aj efekty na najvyššej úrovni. 9 z 10

Bohové musí být šílení (1980)

"Ung la cho ťc ťc!" Inak povedané vynikajúca komédia, akých je málo. Nie som velký fanúšik Afriky, ale toto bola jednoducho filmová paráda, plná vtipných a zábavných scén, ktoré sú hodné zapamätania si. Veľkú úlohu tu hrá aj hudba, lebo keď už sa nič nedeje tak je hudba vtipná. 9 z 10

Matrix Revolutions (2003)

Doteraz si z filmu pamätám len záver, pretože som ťažko rozdýchaval to, že táto dokonalá séria končí. 10 z 10

Matrix Reloaded (2003)

Pokračovanie kultovného filmu pokračuje v nasadenom tempe jednotky. O kvalite je tu škoda slov, pretože to čo nie je dokonalé sa dokonalosti približuje. Navždy mi zostane v pamäti scéna, kde Neo masakruje agentov Smithov po stovkách a na koniec uletí ako frajer. 10 z 10

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Film z minulosti majstra Ipa, keď ešte nebol Ip...vlatne majster. O perfektných kung fu scénach tu ani nebudem hovoriť. Ip Man je pre mňa najlepšia kung-fu séria čo poznám a ak budú ďalšie pokračovania budem len rád. 9 z 10

Ip Man 2 (2010)

Napriek tomu, že jednotka ponúkla počas svojích skoro dvoch hodín veľa, tak dvojka jej neostala nič dlžná a vytiahla eso rukáva. Tým esom bol súboj arogantného boxera a pokorného a vyrovnaného majstra Ipa. Ďalšie dve hoďky vycibreného bojového umenia. 10 z 10