• Krátkometrážní

Alice & Viril (1993) odpad!

Neskutočné, či áno? Čo to malo byť? Vtipná reklama na cigarety? Trapas a zbytočnosť.

Scourge of The Undead (2007)

Tak je to v určitom zmysle čierna komédia, katastrofa to nebola, aj keď to bolo zbytočné a trápne.

Momentos (2010)

Veľmi silné, aj keď nepoznáme príčiny, prečo skončil na ulici, ale odpúšťať je dôležité. Možno malé výčitky by som k tomu mal najmä ohľadom tých akože iných bezdomovcov, ktorí tam prišli, ale tento film mi tlačil slzy do očí a mal krásnu myšlienku, bol nápaditý, nádherné.

Geocaching: From the Web to the Woods (2006)

Čo vám poviem, je to dokument o prírodno-sociálnej zábavke zvanej geocaching. Kamarát tomu podľahol a tiež praktizuje túto zábavku, je to zaujímavé aj keď trocha šialené a zbytočné. Tento krátky dokument sú len také jednoduché výpovede, nič extra.

Lutins (2010)

Ja vám neviem, trocha zlomyseľná rozprávka. Animácia pekná aj zaujímavý príbeh, ale aj trochu odtrhnuté od reality mi to prišlo.

Pro ptáčky (2000)

Starý známy film s ponaučením a odkazom, že buďte sami sebou. Veľmi milé spracovanie.

Let číslo 93 (2006)

Dosť sa to tu hemží najvyšším hodnotením. Hodnotenie tu je vyššie než na stránke imdb.com. Povedzme si však, že tento film je ozaj dobre časovo rozvrhnutý, no je aj mierne povrchný a ukazuje len to nevyhnutné. Okolo tohto letu sa viaže mnoho nevyjasnených okolností, kde vyšetrovanie veľmi rýchlo ukončili. Kto kritizuje oficiálnu teóriu je konšpirátor, ale pritom si zoberme, že filmy o týchto udalostiach sú dosť povrchné, lebo je tam predsa veľa nevyjasnených otázok. V tomto filme sa hemží veľa otázok, veľa modlitieb, hrdinstvo a zločin a dodáva mu špeciálny charakter to, že je podľa skutočných udalostí, teda mal by byť vo všetkom. Američania zvyknú sfilmovať každú možnú historickú udalosť z ich histórie. Chaos to znázorňuje dobre, ale práve určitá povrchnosť a nedopovedané veci ma v svedomí akosi škrú a plný počet tomu nemôžem dať, geniálne to podľa mňa nebolo.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Svoj názor na tento program, ktorý bol takmer totožný so slovenským Milionárom som vyjadril vlastne v komentároch tam. Tu len dodám, že to bola priemerná zábavka, ktorá stála dosť na náhode, ako súťaž to však bolo niečo lákavé.

Don Bosco (2004) (TV film)

Dvojdielny film o veľkom človeku, veľmi dobrom, ktorý založil saleziánov a staral sa o chlapcov, ktorí skončili na ulici. Dnes by každému kňazovi starajúcemu sa o chlapcov nadávali zrejme do pedofilov, homosexuálov, keďže bolo veľa sexuálnych škandálov a cirkev stratila dôveru, no stále sú medzi nami ľudia, ktorí pomáhajú. Stále sú kňazi, ktorí trpia aj kvôli svojim nadriadeným. My na Slovensku máme momentálne kauzu Bezák, verím že sa to čoskoro vysvetlí a súčasný stav sa zmení, lebo aj on privádza ľudí k viere a nie je zlý. Tento film má chyby v tom, že je príliš jednoduchý a cukrový, až naivne spracovaný a nie je to tak úplne životopisný film. Je však veľmi pekný na televízny film, môže slúžiť ako inšpirácia, ako historická pripomienka. Zaujal ma ako film s náboženskou tematikou, no neohromil, na svoju dĺžku nemá taký zaujímavý príbeh, nejde do detailov a preto ako plytký film zostáva na priemere.

Hobit (1966)

Staršie spracovanie, ktoré sa od dnešných dosť líši, animačne je to tiež zlé, ale dá sa tomu dosť odpustiť, no príbeh ma absolútne nezaujal. Taká stará zbytočnosť.