• Krátkometrážní

Holiday (1938)

Túto komédiu, teda akože komédiu, by som si vedel predstaviť aj inak, lebo toto ma vôbec nebavilo. Príbeh by sa mohol spracovať rôzne, ale tie stojky a veľa dialógov bez ničoho ma unudili.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Nataša Gollová je tu ako zjav, veľmi sympatická, roztomilá, dobre hraje, baví ma, no v prvej polovici okrem nej nebolo nič extra a v tej druhej už ani ona akoby nebola, príbeh, ktorý akoby začínal sa vytratil, škoda toho.

Stalo se jedné noci (1934)

Každá doba má svojho hrdinu a herecké eso a Clark Gable ním v tej svojej bol. Hravé, roztomilé a hlavne taká stará škola, že človek v mnohých bodoch tuší, čo príde a neotravuje to si myslím. Predchodca nevesty na úteku a všetkých tých medzitriednych spojovacích filmov.

Být či nebýt (1942)

Pre mňa ďaleko lepšie než Chaplinov Diktátor, akurát, keby sa sem pridali možno 3 scénky z toho filmu vrátane záverečnej a mierne pozmenili humor, tak by to bol už ozaj geniálny film, ale aj bez toho som sa celkom bavil a tie zápletky a prechody v obsahu deja najmä na začiatku ma dostali. Ešte aj na heilovaní sa tu dá zasmiať a zaujímavé, že o Poliakoch to natočili počas vojny Američania, teda tí, ktorí v podstate ešte im vtedy nepomohli, ale tu akoby splácali málom svoju ľahostajnosť.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Spočiatku na mňa veľmi rozpačité, taký smutný humor, taký cez slzy, silený a prehnaný, skrývajúci trápenie, ale možno to také malo byť. Neskôr sa to rozbehlo aj iným smerom, ale tá príchuť toho predchádzajúceho tam bola stále. Moderátor ukazoval, čo je to krásne na Amerike narozdiel od armády a preto je ten film zaujímavý, no ten záver, to je také ponechanie všetkého osudu.

Tenkrát byl Bůh příliš vysoko (2008) (TV film)

Ja už vážne neviem, to si vážne nikto nedá záležať to spracovať obšírne a poriadne? Veď každý diel by si zaslúžil rozšíriť aspoň o hodinu, no aj tak som vďačný za vzácne zábery. Veľa udalostí sa to prebehlo príliš rýchlo a to sa jedná takmer o 6 rokov pôsobenia našich vojakov.

Metro (2013)

Urobiť film o poruchách v Rusku je niekedy ľahšie než sa môže zdať a ešte je to aj uveriteľné, lebo tá krajina je obrovská a vydávala peniaze na megalomanské projekty, ale išlo sa tempom a spôsobom, ktorý na ľudí veľmi nehľadel. Film ako taký je napínavý, znesiteľný a hystéria nie je prehnaná. Avšak pri toľkých mŕtvych je tá hudba nevhodná a navyše aká je asi šanca, že zrovna najvzrušujúcejšiu časť udalostí obstarajú muži, ktorí sú si v niečom blízki? No, malá. To s tou dopravou celkom dobre vymysleli, no to s tým pádom vody v pravom okamihu pre záchranu tých ľudí, či vynorenie sa spod vody chlapca, keď si ostatní začínali myslieť, že sa utopil, senzáciechtiví novinári alebo inhalátor, to už je taký nevkus akoby prebratý z amerických filmov. Ono toho vo filme veľa nebolo napriek dĺžke, ale tiež to ako katastrofický film nebol trapas aj keď záver je taký trocha moralistický a jednoduchý, no pochopiteľný. Tiež dodám, že nenechajte sa oklamať súpravou metra vyrážajúcou spod zeme pri Kremli na plagáte k filmu. Čo chválim je istá priamočiarosť a rozmýšľanie v niektorých momentoch. Ešte keby tam boli nejaké prvky povahy Rusov, ktoré by boli originálne a nie iba negatívne, keď sa na to človek pozrie s nadhľadom, tak by som to možno hodnotil lepšie.

Na cestě - Na cestě po Thajsku (2006) (epizoda)

Thajsko je mimoriadne zaujímavá krajina plná histórie, krásnych miest, zvykov a podobne a preto sa v tak krátkom dokumente len ťažko dá obsiahnuť všetko, čo by som si prial, no stručne je to ako tak dobre urobené, môže to ľudí prilákať na návštevu.

Pařba na třetí (2013) odpad!

Zasmial som sa pri fotení na uterákoch vo vzduchu a možno ešte pár heftov bolo na úškrn, no zvyšok nechutný a nevtipný, celá tá vážnosť s únosom a vraždami, či akože romantikou alebo žirafou na začiatku, či pohrebom bola otrasná. Podľa mňa ako celok úplne zbytočné a bez nápadu. Mnohým, ktorí to vyzdvihujú veľmi neverím. Mohlo by to byť vtipné, ale podľa mňa dosť preceňovaná séria s nevyužitým potenciálom, kde šokovanie nie vždy zaberá.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Toho, čo sa obávam je, že väčšina megalomanských amerických filmov súčasnosti naberie túto líniu, že veľa akcie, no slabý príbeh, aspoň že ten záver dal poznať tomu, čo je reálny svet. Jadro filmu bola podľa mňa taká bezduchá akcia, úvod zas nie príliš zaujímavé dialógy, nebavilo ma to, možno som tieto akože špionážne a akože do moderna hodené záležitosti už prerástol, ale stále si myslím, že sa dajú robiť aj kvalitne, viď. séria X-Men. Toto mi pripomína skôr G.I. Joea a nenachádzam v tom zmysel produkovať jeden film za druhým.