Letuška (2020) (seriál)

Nebýt „Penny“, dostalo by to „odpad“. Nezajímavý příběh s multikulti cirkusovým castingem. Černá agentka FBI otevřeně tepe bílého kolegu za to, že je bílý. Posádka, kolegové letušky – černoška, černoch, teplý černoch, Mexičanka žijící v rasově smíšeném manželství. Bratr letušky – teplý běloch, který žije v partnerství s teplým Arabem a vychovávají spolu dvě děti – černé a arabské... Jdu blejt, velebnosti, a s novodobou, neobolševickou americkou TV a filmovou produkcí končím.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Jediný thrillerovým prvkem je Kidmančin plastikami přešitý ksicht. Jinak slabý průměr, libovolná epizoda Kriminálky LA říznutá Rosamunde Pilcher s uměle natahovanou stopáží.

Mizerové navždy (2020)

BB3 zachraňuje humor. Důchodcovské fórky a štenkrování jsou skvělé. Zato akční scény té dvojici Marokánců na režisérské sesli vůbec nejdou. Akce je málo, je nenápaditá, někdy až amatérsky natočená - při závěrečné bitce padouši vyloženě staticky čekají, až k nim nějaký hrdina přiběhne a odpraví je. Celkově jsou ale třetí Mizerové kukatelní a rozhodně to není žádná ostuda jak v případě oprašovaní jiných starých značek.

Modelář (2020)

Od Zelenky (a jeho přátel) nelze čekat normální film. Někdy sázka na úlet vyjde (Samotáři, Mnichov), někdy z toho vyleze těžko stravitelná cypovina, což je tento případ. Jinak vizuál je super, Mádl je super, ovšem Hádkův autistický Pavlík mě celou dobu neskutečně sral. 40 %

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Janák měl světlou chvilku a natočil moc hezkou vánoční pohádku, která po mnoha letech neudělala Štědrému večeru ostudu, právě naopak. Fajn příběh, krásné lokace a výborné obsazení. Jako cynika mě obzvlášť potěšilo, že nesympatické postavy představují herci (Geislerová, Sokol), které tak vnímám i v civilu.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Kdyby dnes někdo natočil němou černobílou grotesku, byť výtečnou, bylo by to mimo mísu. Nebožtík je stejným případ. Kdyby ho natočili před 40, 50 lety, byla by to pecka. Bohužel nenatočili.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Skvěle rozehraná šachová partie, která se v poslední čtvrtině zvrhne v infantilní piškvorky.

Sváteční rande (2020)

Pohodová a občas sympaticky přisprostlá romantika. P.S. Zaplaťbůh je alespoň ústřední dvojice jednobarevná, protože u ostatních párů se multikulti progresivisté fakt vyřádili.

Tenet (2020)

Tenet je obraz malovaný černou tuší na černé plátno. Jeho domnělou krásu vidí jen autor, který ho má v hlavě. Pak se najde pár rádoby znalců umění, který budou hýkat nadšením nad skvostným dílem, i když ve skutečnosti vidí hovno. Já otevřeně přiznávám, že vidím hovno. Ty tři hvězdy (reálné i invertované) jsou za hudbu a technické zpracování.

Wonder Woman 1984 (2020) odpad!

Je fajn, že i děti mohou napsat scénář a lidé bez špetky talentu jej mohou zfilmovat. Mělo by to ale probíhat v rámci workshopů v DDM, ne v Hollywoodu.