Mrazivá pomsta (2019) odpad!

Tohle mohlo být „cool“ (ledové) v roce '85 na VHS. Fakt netuším, pro jakou cílovku vznikají podobné braky dnes.

Národní třída (2019)

Film nemá žádný smysluplný děj, řada scén postrádá základní logiku a největší úlet se dostaví nakonec. A totiž, že film konec nemá. Wow. A dokonce i jindy charismatický Čermák je jen poloviční, neb nemá co hrát. Ta jedna hvězda je za hrstku, opravdu jen hrstku vtipných hlášek.

Parazit (2019) odpad!

To má být komedie? A oskarová? Jako vážně? V první hodině (víc jsem nevydržel) nebyl jediný vtip, gag, náznak komedie. Jen nudné a předvídatelné představení rodiny vychcaných hochštaplerů. Jaká byla druhá půlka filmu (podle mnoha recenzentů je ještě otřesnější), netuším, neb jsem této srágoře odmítl věnovat další hodinu života.

Přes prsty (2019)

Oddechová komedie pro diváky 40+, lehce a pohodově stravitelná pro obě divácká pohlaví.

Rapl - Exekuce (2019) (epizoda)

Kuneš by měl vyšetřit zločin - z jeho seriálu (první skvělé řady) ukradli humor, smysluplné zápletky i napětí a zbyla jen Policie Modrava natočená v Ústí.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Au, to bolelo. J.J.A. vzal všechny postavy (živé i mrtvé), roboty, planety, plavidla a uvařil z nich pejskokočičí dort, ze kterého musí být každému skalnímu fandovi SW blivno. Na logiku se kašle, na předchozí epizody také, postavy mávnutím proutku/světelného meče mění charaktery, mnohé scény popírají události z předchozích dílů a staví je na hlavu. Jediným pozitivem je, že tohle utrpení z pelechu Myšáka (snad) skončilo.

Staříci (2019)

I cesta může být cíl aneb Svěrákova Jízda 80+. Film kopíruje koncept, což by nevadilo, akorát s těmi mlaďochy, co si chtějí užít a vrznout, to tak nějak líp funguje. P.S. Nijak nesnižuji herectví obou protagonistů, to je dokonalé. Jen mě mrzí... teď lžu, sere mě to... že některé filmy vznikají jen proto, aby za ně herci získali ceny, zatímco na diváka tvůrci kálí z výšky Žižkovské věže.

Terminátor: Temný osud (2019)

Přitahují vás osoby jiného etnika nebo ty s neurčitým pohlavím (mužatky)? Fandíte progresivním trendům - multikulti, uprchlictví, feminismus? Výborně, toto je film přesně pro vás. Vy ostatní, kteří jste normální, na to nechoďte, je to trapné. Nejlepší postavou je tam Arnold, ale ten nehraje Terminátora, ale spíše něco jako Policajta ze školky. P.S. Scénář je děravý jak cedník, rozbor nelogičností je zde: http://tchempi.blogspot.com/2019/11/temny-osud-hollywoodu.html

Teroristka (2019)

Schizofrenní biják. Nejdřív koukáme na nezáživný úvod, miliontou variaci mstitelského filmu, něco jako Přání smrti 13. Následuje brilantní pasáž v Machově (Hofmann) domě, která nečekanými zvraty a břitkými dialogy připomíná Tarantinovky. Tím by to mohlo skončit, jenže následuje dovětek jako ze zdegenerovaného Kameňákova. Pokud to natočil jeden člověk, měl by vyhledat specialistu, protože má stejný problém jako Rozpolcený.

Vlastníci (2019)

Běh na 5 km netrénovaného sportovce. Přepálí začátek (prvních 15 minut je to brilantní komedie), ale pak mu dojdou síly (zbytek filmu je rozplizlé beztvaré nic). Úvodní titulky a hudba parafrázují Kulový blesk, ale kultovnímu filmu nesahají Vlastníci ani po první patro.