Lovci dinosaurů (2005) odpad!

Dát Lovcům odpad! je značně neoriginální, já vím, obzvlášť když jsem se tak dobře bavila, ale nějak dnes nemám náladu rozdávat pětihvězdí z recese. Zato mám chuť strefovat se do mrzáčka... Jedno je jistý - v životě jsem asi neviděla horší triky a horší zasazení herců do počítačovýho prostředí, který kolem nich ubíhá tak zvláštním způsobem, jako by snad jeli na nějakejch pásech. No hned jsem měla strach, že je ten dinosaurus sežere, bylo to tak živý! Ten Ben Kingsley snad vůbec netušil, do čeho jde, s tím hárem vypadá jak šmoula a hraje jak nadopovanej skřet. Bože, a co teprve varanopavián a gorilonetopýr. Plus auta novýho kosmickýho věku vypadaj jak pojízdný kontejnery na šrot. Přidávám se k názoru, že máte-li aspoň trochu smysl pro humor, neměli byste Lovce dinosaurů moc dlouho odkládat. Vedle Rituálu nejlepší guilty pleasure posledních let.

Avatar (2009)

James Cameron chtěl posunout hranice, připravit oslnivý vizuální zážitek a naprosto nás jím odrovnat (a taky na tom hodně vydělat). Netočil druhou Sofiinu volbu nebo 12 rozhněvaných mužů. Nikdo přece nečekal, že film bude zároveň hlubokomyslným filozofickým poselstvím (od toho tady je Malick). U mě teda zabodoval na 100%. Protože sledovat Avatar je prostě požitek, jako dezert. Vadil mi jen přehnanej důraz na toho zlouna, protože fakt nemusel mít ty trapný bad-ass hlášky, jizvy po ksichtě a páchat takový hříchy, abysme ho nenáviděli. Pak taky to konečný zúčtování s ním mi přišlo krapet "over the top", nejdřív ve vzduchu, pak v mecha-obleku, pak bez obleku, no aspoň že nedošlo na šerm...

Dobrodružství Malého Indiána (1997)

Knížka - jak už to bejvá - byla lepší, a film - jak už to bejvá - je trochu jinej a něco si upravil podle svýho. Nicméně nemůžu dát míň, protože ke knížce mám blízkej vztah a přijde mi, že její filmová podoba nedopadla vůbec špatně, ba co víc, dopadla víc než dobře. Pro role babičky a Wilow Johna nemohli sehnat lepší herce, než je Tantoo Cardinal a Graham Green. James Cromwell mi sice míšence nepřipomínal ani trochu, ale uhrál to na jedničku. Prkenej kluk "jak se jmenuje" nerušil a vlastně tam celkem zapadnul. Knížka má pro mě neopakovatelný kouzlo a to se objevuje i při sledování filmu, což u mě mluví jasně... Ale jestli budete mít možnost, přečtěte si tu knížku!

Tanec s vlky (1990)

Tohle musí být jeden z nejkrásnějších a nejpůsobivějších filmů vůbec. Naprosto skvostná hudba! Spousta nezapomenutelných scén. Výborný, vrstvený příběh. A perfektní výkony herců (Costner se překonává, Graham Greene naprosto vládne, Rodney A. Grant jako vznětlivý Vítr ve vlasech je mimo jiné opravdu... velice vznětlivý, Mary McDonnell je božská, Wes Studi tak krutej, že mu chvílemi ani nevěříte, že to jenom hraje). Vždycky, když ten film vidím, tak mě znovu fascinuje a ta neodbytná skutečnost, jaká budoucnost je čekala, člověka nejednou nepříjemně zaskočí. A těžce se snáší ten konec. 98%

Pařba ve Vegas (2009)

Tak já nevím... Matka u toho vybuchovala smíchy, já se omezila na tzv "pousmívání". Ale nejspíš mi to stačilo. (Byla jsem tak na nervy z písemky ze statistiky, že by mi stačil i Rákosníček). Tak za prvý, scéna hned po pařbě je brilantní - ta kamera á la Requiem za sen, hudba, bordel, bomba! Dál se netajím tím, že jsem příznivě nakloněná k pozorování Bradleyho Coopera v různých úhlech nebo bez košile. Ed Helms zahrál skvělýho nerda. Zach Galifianakis je šílenec, kterej by mě po čase asi víc než jenom lezl na nervy (i tady to bylo na hraně). A ten vyskakující naháč! Taky adept na nejgeniálnější závěrečný titulky za posledních pár let. Zkrátka Pařba vytvoří dojem, že jste taky součástí týhle party borců a je vám s nima moc fajn. Doufám, že Bangkok nebude takovej sešup.

Mentalista (2008) (seriál)

Chvíli mě to bavilo. Ale fakt jen chvíli. Ono je to takový nedomrlý. Hlavní hrdina je chvíli sympaťák, ale pak začal bejt docela slizkej egoista, co se stará jen o sebe a svou pomstu. Jeho schopnosti jsou navíc skoro nadpřirozený, to by jste nevěřili, co všechno on dokáže, jak vám proniká do myšlenek a přehrabuje se v mozku.... A vedlejší postavy jsou vyloženě k smíchu! Dlouho mě tak nenudila podobná sebranka nulovejch charakterů a nevýraznejch přicmrndávačů. Ty lepší z nich maj jedinou dobrou vlastnost, že jsou vám ukradený a nelezou vám na nervy, jako ty ostatní. Má to jistou úroveň a pár dílů, kde se dedukuje z těch zdánlivě nepodstatnejch detailů je zajímavejch, ale určitě jsou lepší a zábavnější seriály. Například seriály, kde si oblíbíte postavy.

Ultraviolet (2006)

Tu jednu * jsem tomu prskla čistě z lítosti nad takovým zoufalstvím. Ultraviolet je zhruba všechno, co si představíte pod pojmem zhovadilost. Je to slovo zhovadilost ve filmový podobě. Totálně přestřelený superbarevný prostředí obejvá hrstka morfujících se divňásků a naprosto nevýraznej záporák pije čaj a v nose nosí kovový nosní špunty. Ještě nemáte dost? Milliny vlasy se mění každejch pár sekund, všude kolem je spousta podivnejch vynálezů jako skládací papírovej mobil a podobně. Wimmer s tímhle trumfnul dokonce i to nejhorší z Resident Evil série. Zajímalo by mě, jestli je Ultraviolet podle předlohy, nebo to všechno byl jen plod Wimmerova chorého mozku.

Equilibrium (2002)

Utopická myšlenka je skvělej nosnej panel filmu, ale tak trochu nedotáhnutej. Zobrazení světa budoucnosti navíc vyznívá poněkud béčkovitě a naivně. Christian Bale všechny kosí přesvědčivě a snad moc nezaspoiluju, když prozradím, že fajn Sean Bean opět vystřihl pěknou postavu a za pár minut umřel (a teď vážně, to ho tam nemohli chvíli nechat? a místo něj by třeba mohl umřít někdo jinej, ne?) a Emily Watson je na tohle snad až moc dobrá herečka. Má to svoje momenty, třeba strhávání fólie z okna nebo "mrazivý" zpopelnění. Na druhou stranu konec - a teď přicházejí SPOILERY - mě dorazil. Tak John Preston se úspěšně prostřílí a probije přes desítky po zuby ozbrojenejch vojáčků, chviličku šermuje s černochem a uřízne mu ksicht, pak se polaškuje s tím divným úředníkem, co je hlavní kápo, a znovu nabitou emoční lidskou svobodu oslaví tím, že všechny vojáky a strážce postřílí (ne dlouho po tom, co se vede hlubokomyslná promluva na téma, že když se vrátí emoce, vrátí se i konflikty a války, kterou ukončili veskrze na dosti pozitivní notě. Nehledě na to, že proziem zblblý vojáci za to ani nemohli). Ale když už nic, tak to zabaví, nuda se nedostavila.

Husk (2011)

Snaha je cejtit. A to se cení. Hudba nebyla zlá. A herci, jestli jim tak můžu říkat, zase nebyli až zas tak otřesný. Navíc to má jen hodinu a čtvrt. Bohužel i tak nic moc, omletá zápletka vs. nedostatek napětí čišící z příliš očividný amatérštiny a nízkýho rozpočtu. Rozřešení strašákova cíle značně debilní. (SPOILER duch se stěhuje z jednoho na druhýho, aby je postupně všechny vyřídil? proč je radši nevyřídí naráz v jedný podobě, odpadlo by minimálně to zbytečný šití novejch strašáčích hadrů KONEC SPOILERU) Prostě to natočil amatér a za pár šlupek. Ale právě vzhledem k tomu jsou to obstojný 2*, zkrátka ta snaha, ta snaha tam byla.

Chvění (1990)

V žádným případě nečekat horor! Ani strach nebo napětí. Má to ale solidní úroveň zábavnosti, v čele s dvojkou sympaťáků Kevin Bacon a Fred Ward (3. Bláznivá střela), co tam od začátku do konce neuvěřitelně hláškujou. Spíš než že by to byl vrchol geniality jejich repliky pobaví tím, jak uhozeně v situaci vyzní. A to nepočítám snad na sto zvolání "Ty hnusná svině!" - míněn had. Na svou dobu jsou triky obstojný, tj. nebudete se jim smát (i když to může bejt z jednoho pohledu na škodu, zábavnost by v mnohým vzrostla). Těžko na další shlídnutí, ale spolehlivě na hodinku a půl pomůže z nudy.