Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Komedie
  • Horor

plakát

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Dělalo mi problém se trochu líp orientovat v tom, co se sakra děje, ale to hlavní hrdince Kate taky, takže to možná k prožitku nebylo na škodu. Film bych popsala slovem "úderný." Skvělý vizuál a hudba, ta je minimalisticky hypnotická. Akce je nekompromisní a na nějaký soucity se tady fakt nehraje. Dost na mě zapůsobila celá ta poloha křehká (i kdyby třeba vycvičená) Emily Blunt versus ultra násilí a ultra hnus. A s ní se teda fakt nepářou. Kdo je absolutní boss filmu je samozřejmě ďábel Benicio Del Toro, jak už je u něj zvykem. Konec překvapivý, napínavý, ale myslím, že točit dvojku nebylo nutný.

Přízračný svět (2001)

Viděla jsem to před milionem let na dvojce s titulky a včera jsem na to nějak přišla a podívala se znova. A musím říct, že to je sakra super film. Jeden z mála, kde se vlastně děje skoro úplný hovno, ale je to natočený tak zvláštně poutavě, že se na to strašně dobře čumí. Samozřejmě největší zásluhu mají herci, herecký koncert tady předvádí Steve, ten je v týhle roli tak naprosto boží, že bych si ho vzala domů. Thora Birch výborná, ačkoliv její postava je někdy fakt příšerná pinda, ale bez ní by se tam zase nedělo už vůbec nic. Jako bonus pak mladá Scarlett nebo Brad Renfro, který se později předvedl v "Apt Pupil." Moc se mi líbilo poselství o neschopnosti/nechuti se zařadit, o odcizení a nalezení spřízněné duše, to všechno doladěný skvělým soundtrackem. Film, na který se zase ráda podívám a přímo ukázkový příklad kultovního materiálu.

My (2019)

Nedokoukáno. Nedalo se. Přímo brutální nuda. Viděla jsem to asi do půlky, kdy jsem si řekla, že jsem právě zabila hodinu svýho života strašnou sračkou, jako vážně, hodinu života. Casting na přesdržku, jediná tam umí hrát Lupita, až jsem jí litovala, co tam dělá. Většinou na hororový scény reaguju pozitivně, jako že se umím bát, ale tady jsem fakt jenom zívala a čekala. Spousta scén mi přišla vyloženě trapná, až jakejsi typ absurdního humoru, o kterým si nejsem jistá, že byl záměrný. No, a úplně do kopru to šlo SPOILERY s příchodem rodinky méně obdařených. Když zarostlý Doppelgänger/otec zařve na původního (taky strašně dementního) otce, aby držel hubu, tak jsem se smála. Když náhradní matka začala "mluvit," tak jsem se smála. A pak jsme to vypnuli. To je teda po Get Out! sešup jako prase! No nic no, snad příště.

plakát

Fargo - Palindrom (2015) (epizoda)

SPOILERY! Tak tenhle díl, v porovnání s předchozím, stál za hovno. Nejenom, že nic nevygradoval a jenom se tak podivně rozpliznul, ale něco z těchto "zakončení" prostě nehodlám akceptovat, předně to je ten super nápad, že z nejvíc cool postavy celý série Hanzeeho se postupně stane tlustý pojídač humrů, to je tak strašně dementní, že nejsem schopná ta považovat ani za vtip. Moje dvě hlavní otázky by pak byly: proč a znovu, PROČ?! Taková blbost, ježiš! Dále mi dost chyběl nějaký final boss fight s Louem a jakmile dostane Peggy ze supermarketu už se neděje vůbec nic. Potěšilo tak jedině, jak dopadl Mike, to si zasloužil, strašně mi lezl krkem. Pochválit tak můžu jedině božský intro. O zbytku budu dělat, jako že neexistuje.

Apollo 18 (2011)

SPOILERY! Tak pockat, takhle bych taky dokazala tocit! Paneboze, támhle ten kamen... Nepohnul se náhodu? Boze muj, pohnul se? Kristepane, ten kamen me chce zabit! Pomoc! Found footage ve své nejhorsi formě, vzpomela jsem si hlavne na komické sestrihani Homera Simpsona v televizní show, kdyz ho narkli z osahavacky. Zaber na botu, zaber na podlahu, zaber vzhuru nohama, zaber preskakuje, strašlivý close-up na upocence, zvuky behajicich švábů, slus. Jako fakt jedno z nejhorších provedení, co jsem kdy videla. A pritom vse takovy klišé. A chování postav? Eeee... Na celou tuhle “vec” (film to neni) se clovek diva vlastne jen kvuli 2 věcem: super kratky zaber na mumifikovaneho Rusa a superkratky zaber na chvejici se kamínky. Tadadadadadadá... A dvakrat použity “mega cool tip top tricek” s osvetlovanim bleskem ve tmě, jenž byl viden jen asi milionkrát predtim? Juppi! Hvězda je za náznak lehce znepokojivé stísněné atmosféry izolace a hrozby, která se odehraje po dobu asi deseti sekund nekde u konce. Zbytek casu se deji nudne veci velice nepřehledne způsobem, ktery extremne nudí a vysira.

Tvář vody (2017)

Ten mišmaš žánru uz trochu drhnul v Labyrintu. Jakoze sice je to uzasna temna fantasy, ale kdybych chtela koukat na odporný scény mučeni partyzánů, tak si nezvolim zrovna fantasy o holčičce s faunem. Tenhle film je na tom co se tyce bizaru jeste hůř. Scény s Jenkinsem jsou kolikrat skoro komediální, scény sbližování zase jak z romantickyho filmu, pritom to ale chce byt i strasne vážný, coz s postavou Shannona tak uplne nelze, protoze jednou je tam jako komická vložka, podruhy jako überhajzl. O scene s tancem ani nemluvím. A rozhodne nemuzu rict, ze by me nejak oslovilo tema sexu rybomuze a zeny. Pritom to mohl byt tak pěkný monstr movie, výtečne zahrany k tomu. Tohle je od vseho trochu, dohromady nic, a skoky mezi rybí romantikou a pekne hnusnym stouranim v puse fakt nefungujou.To je jak kdyby po dojemny scene v Rozum a cit soupli scénku amputace nohy. Holt nemuze mit clovek v jednom filmu vsechno.

plakát

Columbo (1971) (TV seriál)

Colombo je věcný. Moje mladší sestra se na me jednou oborila, proc sleduju tak šílenou nudu, ale na Colombovi je proste neco uklidnujiciho. Navic mi pripomina dětství. Asi zůstane navždy neco jako muj vecernicek. Peter Falk forever.

plakát

Arctic: Ledové peklo (2018)

Tak trochu nechapu, proc k tomu reziser přistoupil takhle rutinne, kdyz mel k dispozici jednoho z top 5 (pro me top 1) hercu soucastnosti a k tomu slibny lokace. Survival filmu jsou tri prdele a většina se snaží z průměru necim vymanit, sakra ocenila bych i zmutovanyho medvěda nebo tuleně zabijáka, ale tohle byla fakt dost nuda. S jakýmkoliv jinym hercem by se na to asi vubec nedalo koukat, ale Mads dokáže procitit a prodat i scénu, kde by si střihal nehty. Zadny objevny myšlenky na tema přežití, oběti, lidsky vůle atd. to nepredklada, takze je to opravdu tak z 90% jenom o Madsove herectví a pak o tom, ze v takovy zime je to fakt na hovno.

plakát

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Hm... Rozjelo se to obstojně, a pak to slo do haje. Strašení prakticky zadny, zato hromada kecu. Romantika mi v hororu nevadi, ale tady se 90% casu neřeší nic jinyho, nez osudova laska toho a toho, cim osudovejsi, tim lepsi, coz mi šílene lezlo krkem. Kdykoliv se na obrazovce objevil titulek “somber piano music,” mela jsem chut zabíjet nebo to aspon pretocit, a ze to směrem ke konci fakt nabírá obrátky. Ty kecy myslim, nikoliv napeti nebo strasidelnost. Spoustu hercu, kteří me v prvni sérii bavili, jsem tady nemohla vystat, neboť nebetycne přehrávali. Nejhůř asi Henry Thomas, jak se s takovym projevem mohl stát hercem nebo co si slehl nechapu. Viktoria Pedretti zacala dobre, byla ale cim dal vic hystericka, a jestli neco fakt nesnasim, tak to jsou tyhle “hrdinky” věčně s hysterakem na pochodu, ten jeji vyraz davici se kozy byl k uzoufani, ke konci uz tak i chodila, bleee. Ostatni docela zajímavý postavy zabil jejich nulovy vývoj. Nejvic se mi libila T’Nia Miller, ac i jeji pribeh skončil nudne jako vsechny ostatni. Jako celek to moc pohromadě nedrží, chybi silnější mytologie, nejaky spojující prvek, ktery by tem roztristenym pribehum dával rad, jako byl Hill House v prvni radě, navic melodrama prebiji kazdy pokus o tajemno. Posledni epizoda je nuda uz fakt k posrani, naprosto antiklimaticky vyústění. Taky ty divny anglicky a vselijaky přízvuky trhají usi. Aspon ze ty decky herci (obzvlast holcicka) byli v pohode, mit tam jeste otravny deti, to by byl teda konec. Takze za me mezi 3-2 hvezdama, znovu koukat urcite ne, mohlo by se to taky jmenovat Ordinace v růžové zahrade - dnes s duchy.

plakát

Temný případ (2014) (TV seriál)

Hodnotím pouze sérii 1. Atmosféra byla opravdu hypnotická, super temná a super psycho, o tom žádná. Nečekala jsem ale takový NEdůraz na vyšetřování, potažmo celé to sériové vraždění (např. téměř žádné detaily o zločinu, osekané návštěvy místa činu, málo detektivní práce atd.) a naopak absolutní důraz na psychologii hlavních postav a jejich vzájemné vykecávání. To mě sice taky baví, ale zase se tím člověk dost snadno předávkuje. Takže to celé bylo stylem - krátký posun ve vyšetřování, člověk začne zase vnímat, ale děj se zastaví na existenciálním tlachání, teoriích u univerzu a nesmrtelnosti brouka atd., takže člověk zase rychle upadá do otupění. Tím, jak se střídají časové linie, linie vyšetřování a osobní linie detektivů, tak je to jako celek dost obtížné na orientaci v ději, člověk se fakt musí plně soustředit každou sekundu a není to žádná kriminální oddechovka. Na druhou stranu ty herecký výkony... přesný Woody a už mnohokrát zmiňovaný NESKUTEČNÝ Matthew, a to i s vizáží kníratého úchyla, to stojí za to vidět. Poslední díl byl fakt bomba, škoda, že se to v podobném duchu neneslo celou dobu. Bavilo, ale na opakování to nevidím.