Šifra mistra Leonarda (2006)

Navzdory úspěchu předlohy, Howardovi, Hanksovi, McKellenovi a ostatním je tohle až neuvěřitelná nuda. Nudila jsem se tak strašně moc, jako snad nikdy v životě. Nechápu, kde se stala chyba. Jasně že příběh je snůška pitomin s prvoplánovým cílem tít do lidí a vytřískat ze svojí kontroverznosti co nejvíc slávy a peněz, ale i tak to mohlo být dost napínavé a zábavné putování. Nebylo. Co jediné mě dokázalo zaujmout byl albín Silas Paula Bettanyho, postava s náběhem stát se kultem. Zbytek je fail.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Koukali jsme na to v družině, nostalgie nedovolí nižší hodnocení. I když teď už bych se na to nepodívala. Nejlepší postava jednoznačně Rampa. "To znělo jako Rampovo přistání..."

Princezna ze mlejna (1994)

Není to žádný vrchol pohádkové tvorby. Jindřich je debil, prakticky za něj všechno udělá někdo jiný (předně mravenci nebo lišky), duo vodník/čert za čas začne pěkně brnkat na nervy, stejně tak "Žán" a knížepán. Ale musím se přiznat, že několik věcí se mi tam líbilo. Předně docela hezké písničky, sem tam dokonce závan pohádkové atmošky a několik dobrých herců (nepočítám ani hošánka Jindřicha ani jeho sličnou "princeznu" Elišku). Navíc je to asi nejlepší pohádka od Trošky, jeho Jasněnka a létající švec se mi totiž nikdy nelíbila. A rozhodně je tu tak o 50% míň řevu, ječení a dalších ruchů, než ve druhém dílu.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Tohle se snad ani nedá hodnotit. Ale přece jen ty věci tam jsou.... beyond belief! Hlavní "hrdina" tam třeba hodinu mydlí do šutru, pak zas plácá rukama do hlíny nebo chodí s kamenama přivázanejma k nohám, pak zase kameny odkopává a ty vybuchujou. Na konci tam skáče jak kdyby měl pružiny v botách a takhle se přemísťuje z místa na místo, kde kosí lidi ve fakt ujetejch chlupatejch kostýmech, vždycky jim utrhne nějakou část těla (většinou "hlavu") a robotům zas tu hlavu urazí a ty okamžitě explodujou. Do toho tam mele nějakejch chlap s bodákama na helmě turecky a hraje do toho Indiana Jones, jehož znělku přerušujou jen zvuky výbuchů nebo lejzrů. Na konci hrdina do toho chlapa s bodákama tak dlouho mydlí, až ho rozpůlí (what?!) a pak následuje fakt nejdementnější scénka, kdy ukazujou ty jeho půlky tím nejvíc mimo způsobem, vždycky půl ksichtu a vedle černý prázdno. To by snad líp natočilo i pětiletý děcko na mobil. Je to obrovský, obrovský guilty pleasure, takovou zábavu neposkytne sebelepší zamýšlená komedie, ale jako film absolutně mimo. Jestli si někdo pamatuje na díl Simpsonů, kde Šáša Krusty přijde o slávu a musí místo Ichyho a Scratchyho vysílat nějakou nesmyslnou ruskou alternativu, tak ten film je v podobným duchu, akorát mnohem delší.

Mumie se vrací (2001)

Jako největší přínos bych viděla víc průstřihů do starověkého Egypta, jako největší mínus rozhodně přítomnost otravného dítěte, s jehož každou sekundou na plátně se mi otevírala kudla v kapse. Naštěstí je Imhotep i jeho milovaná zpátky, nechybí ani žádné další oblíbené postavy a je to vlastně dost podobná zábava, jenom ve větším, bez svěží "novosti" prvního dílu.

Mumie (1999)

Nenáročná zábavná záležitost, úspěšně resuscituící mytologii starověkého Egypta (to je moje), která má jednak dobré herce (Fraser je "cool", Weisz krásná, Hannah jako komická figurka funguje dobře, Vosloo hraje Imhotepa skvěle) a pak taky hodně dobrou akci, vcelku originální nápady a hudbu. Nadprůměrný dobrodružný film, který pobaví i po více zhlédnutí.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

3* je až moc, ale přece jen si nemyslím, že by to byl tak strašný průšvih, jako např. Eragon. Takže nejdřív klady, ty jsou tři: Brendan Fraser, Michelle Yeoh a Jet Li. I když Jet Li nepředvedl nic vybočující z jeho obvyklé role bezemočního kopajícího číňana. Co je nejhorší je fakt, že to nemá ani kapičku šťávy nebo atmosféry předcházejících dvou dílů a co víc, slovo "mumie" opravdu není to, co ve filmu člověk vidí. Spíš by se to mělo jmenovat "Hliněný panák: Hrobka..." Kdysi vtipný John Hannah střídá jednu trapnou polohu s ještě trapnější, pobleje ho kráva (Why?!), té dokonce pomalu vyzná lásku u táboráku, Maria Bello je prostě špatný vtip, digitální akce nudná, logika příběhu a putování žádná a korunuje to účast ochotných a hodných Yettiů s vizáží Arnolda postiženého nadměrnou kadeřavostí vlny:) Tohle je dobré leda tak proto, aby si člověk se slzou v oku vzpomněl na Imhotepa a Rachel Weisz a napravil si tak chuť původní mumií.

Stolen (2009)

Neřekla bych, že tenhle film může obstát jako detektivka. Nekoná se žádné překvapení ani zvrat. O to zajímavější je to jako drama o ztrátě dítěte, se kterou se dva otcové a jedna matka nemohou po dlouhé roky vyrovnat. Mile mě překvapila Rhona Mitra, která mi tu byla nebývale sympatická (nepatří k mým oblíbencům) a její manžel Jon Hamm hrál rovněž dobře, obzvlášť se mi líbil krutými okolnostmi zmítaný Josh Lucas, s tím prostě nejde nesoucítit. Hodně smutný film.

Fotbal za mřížemi (2001)

Nesnáším sportovní filmy a filmy o fotbalu, bůh mi odpusť. Pouze a jedině Vinnie Jones mě donutil se na tohle podívat. A světe div se, nebyla to až zas taková hrůza. Velkoryse pomineme fakt, že je to jen další film o tom, jak "muž se srdcem na pravém místě" sjednotí psycho kriminálníky, nakloní si dokonce i vězenskýho bose a k tomu všemu zvítězí ve fotbale nad bandou prohnilých bachařů. Mean Machine totiž má svoje vtipné momenty. Co si budeme nalhávat, běsnění Jasona Stathama je bezesporu to nejvtipnější. A Vinnie Jones je schopný utáhnout hlavní roli, pokud mu takhle dobře sedne. I když v těch rolích, kde míň mluví a víc mlátí, ho pořád budu mít radši.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

První dva Underworldy úspěšně spojovaly Bladea s Matrixem a společně tvořily celkem snesitelné vykradené béčko, těžící hlavně ze sexy vzhledu obou hlavních protagonistů, ucházející "drsné" hudby a zdání, že to je pohled na upíry a vlkodlaky zatím neviděný a zajímavý. Jo, a taky z Billa Nighyho. Takže třetí díl by měl být to samé, akorát o pár set let dřív. Proč to tak není? Trojka se prostě tváří moc vážně, což znamená, že většinu času je směšná. Všichni víme, že to je snůška nesmyslů, tak se to vážně ani brát nedá. Lucian možná vypadal jako leader, když měl vizáž Pepy Vojtka a kožený kabát, ale tady jako nabušený vlkodlak dost pohořel. K tomu ultra směšná sexuální scéna na kraji propasti, kde Sheen vlaje s výrazem jak kdyby byl na Ruským kole. Navíc se z dobrých důvodů neobjevila ani Kate, která určitě vynášela svou krásou první dva díly výš, než by si možná zasloužily. Zbyl nám jen obvykle výborný Bill Nighy, ale ani v jeho silách není, aby tohle zachránil.