Level with Me (2023)

- Tragický výbuch Challengeru - opravdu při něm někdo zahynul?   - Podvody NASA při natáčení z ISS.  - Satelity - co jsou a k čemu jsou?  - Létají rakety opravdu do "vesmíru"?  - Operace Dominic  - Jak víme, co je v jádru země?  - Přitahuje nás Gravitace nebo hustota a elektrostatická síla (elektromagnetismus)?  - Pochází UFO z dalekého vesmíru nebo je "pozemskou" technologií?  - Bude k prosazení Nového světového řádu NWO použit falešný útok "mimozemšťanů" tzv Blue Beam? Závěrečná slova: Proč nechtějí abyste poznali Stvořitele - Boha? Protože Božího člověka nelze ovládat!  Titulky nejsou dokonalé, částečně přeložené nejspíš z Ruštiny, budou potřebovat vylepšení, ale poslouží těm, kdo neumí anglicky. https://youtu.be/P56C_6ypOiw?si=mKGJlwDM1rd_I_PN. Existují ještě dva předchozí díly tohoto dokumentu: Level a Next Level. Odkazy níže, lze tam zapnout automatický překlad titulků do češtiny. Level: https://www.youtube.com/watch?v=G-U1MtFKibY&t=228s Next Level: https://www.youtube.com/watch?v=3OfbwhU5PQk Plochá zem/Flat Earth je klíč ke všemu. Jakmile zjistíte, že jste byli oklamáni podvodem jako je tvar a chod naší země, zjistíte, že lžou úplně ve všem a že celý systém je jedna velká show, která má pouze svoje kulisy a figurky, kterými zabavují naši mysl. Stojí za pozornost v dokumentu je mnoho věcí na zamyšlenou, vyzývajících k dalšímu zkoumání.

Babica vs. Sapík (2015) (pořad)

Nejlepší kulinářská šou v našich končinách...."Jirko, tak tímhle jídlem si teď musel posadit na prdel vsecky tvé nepřátele a kritiky"! :)

Demolition Man (1993)

Z dnešního pohledu silně nadčasová kultovní záležitost. Když pominu ty americký střílečky a podobné magořiny, co zas k těmto akčním filmům prostě neodmyslitelně patří, tak třeba pasáže o ztrátě morálního kreditu a vyjíždění účtenek se ztrátou kreditu jsou nadčasové. Tehdy jsme se tomu smáli, ale už od toho nejsme vůbec daleko i u nás díky různým Facebookům a podobným chytákům. Ve filmu je také důležitá ta pasáž o podzemních lidech, to jsou tady ti, co nejdou s mainstreamem a neziskovkami a podobnou navoněnou bídou. Znovu a znovu s ukazuje že elity čas od času pustí do světa něco s předstihem desítek let (Matrix), věřte tomu nebo ne, ale vše má svůj pravý důvod, na náhody opravdu nevěřím. Za pár let může být vše tvrdou realitou a bůhví na čem všem se pracuje dnes a co nám teba pozítří pustí v kinech a jak bude svět vypadat řekneme třeba za takových 50 let..

The Traveling Wilburys: End of the Line (1989) (hudební videoklip)

Společně s "Handle With Care" asi největší hit týhle skvělý party. Co jméno to velký pojem na hudební scéně.. Skupina vydala dvě alba v letech 1988-90.

The Traveling Wilburys: Handle with Care (1988) (hudební videoklip)

Společně s "End Of The Line" asi největší hit týhle party. Co jméno to velký pojem na hudební scéně.. Skupina vydala dvě alba v letech 1988-90.

Quella strana voglia d'amore (1977)

Další z řady filmů který se věnuje citlivému tématu; "incestní vztah", bratr se sestrou (Mark a Angela) děti šlechtických rodičů, pěstují morbidní sexuální vztah v rámci rodinného sídla, tuto idylku narušuje až příjezd nádherné, provokativní a zlomyslné učitelky Claudie (Beba Loncar), která tuto idylu naruší (kdy stále šikovně odvádí pozornost) a do které se Marco později zamiluje, film pak nabírá neuvěřitelně dramatický spád, kdy vše končí v tak neuvěřitelném finále, než si člověk mohl jen představit či domyslet. Tahle skutečně dobře natočená ale jinak takřka neznámá Imperoliovka, skutečně stojí za to. Film má nádherné umístění (zajímalo by mě v jakých lokacích se film odehrával?), pěkný, místy velice děsivý goticko-psychologický příběh, ale jednoznačně nejzajímavějším aspektem filmu je jeho samotná atmosféra, která je pěkně pomalá, bezútěšná, dekadentní a lehce erotická, film je velice dobře obsazen, včetně dobře vykreslené psychologie postav. Hraje tu jedna z nejkrásnějších často obsazovaných a osvědčených hereček 60/70 let, dále patrně nejlepší italský záporák všech dob George Eastman, v roli neslyšícího sluhy, on tady tedy prakticky nepromluví, ale kdykoliv se objevil na obrazovce, tak z něho šel strach a budil respect (vypadal skutečně děsivě) a připomínal mi trochu všecky takové ty hrbáče z hororových filmů, byl hodný, dost citově založený, milý, ale i krutý, když ho někdo skutečně nasral:-) Jeden z posledních chybějících článků z filmografie režiséra Imperoliho a herce George Eastmana, který dopadl lépe než jsem si myslel. Plný počet!

Hınç (1977)

Mistrovské dílo tureckého trashe! Turecký "Top 5 film" všech dob! Nejlepší natočená pomsta! Arkin byl frajer, takový turecký Rambo! Tohle byl skutečně nekonečný akční, násilný a krvavý nářez! Ale okrem toho, tam byla i pěkná, koukatelná dějová linie, parádní postavy - jejich vývoj, nějaké city, cool dialogy a hlášky. Skutečně pozoruhodná (nápaditá a vynalézavá) filmařina, kde se při vzácné shodě, všecky věci sešly tak jak měly, a vznikl tak senzační film, který bavil a ani na minutku nenudil. Turkové když chtěli, tak uměli i v rámci žánru (což je o jiných trash filmech moc říct nedá), ale jinak to byli vážně magoři:-) Film se vyrovná (ba dokonce předčí) i některá průlomová (zásadní) dílka z poliziotteschi subžánru ze stejné doby! Posuďte sami : https://www.youtube.com/watch?v=I0UUWaRc1EI . The best of a bad movie!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Bizarní, monstrozní a doslova a do písmene šílené (ujeté) ve všech směrech a ohledech. Tahle epicka, nadupaná akční a audovizuální parádička (skutečně velkolepá pocta všem těm klasickým 70/80's béčkovýmpost-apokalypťákům) v čele s klasickým Mad Maxem, kterému ted určitě stoupne sledovanost, šlape jak hodinky a ani na vteřinul díky téměř nonstop-akci (neuvěřitelně kreaitvní, nádherné kaskaderské kusy) nenudí. Tomuto filmu (správnému trashy) nechybělo prakticky vůbec nic (samozřejmě někdo může namítnout, že film mohl mít propracovanější dějovou zápletku, lepší vývoj postav, že tam byly i některé věci které nedávaly moc smysl, pokud ale máte z tohoto soudku už něco málo nakoukáno, tak nadtím jen mávnete rukou a sami uznáte, že tohle vše nikdy není tou hlavní podstatou-prioritou u těchto a podobných filmů). "Zběsilá cesta" je neuvěřitelně špinavý a hlavně pak zábavný film, film který předčil veškerá moje očekávání, a troufám si říct že je to jeden z nejlepších (nebo spíš nejpovedenějších) filmů ve své kategorii, všem trash-maniakům mohu tento kousek vřele doporučit. Dlouho jsem neviděl nic podobného a asi zas dlouho neuvidím jak se zdá, na odreagování a výplach mozku ideální kousek:-) Jo, i já tu musím zmínit toho šíleného magora s elektrickou kytarou šlehající plameny (doprdele co to bylo? mimochodem fakt skvělej nápad - kdy tímto aktem se film už teď zařadil mezi nesmrtelné a pamětihodnotné!) to se jentak nevidí, parádní vsuvka a hurá do akce, která nikdy nekončí!

Stations of the Elevated (1981)

Oslava ryze městského umění v plné kráse (Bronx, Manhattan a Brooklyn etc). Pro příznivce graffiti naprostá povinnost, pro všechny ostatní velmi dobrý tip jak zabít 46. minut svého života. Film skvěle funguje i jako perfektní (nostalgická) časová kapsle a portrét k nezaplacení z dávné éry New-Yorské kultury z konce 70 a začátku 80 let, film po celé dlouhé roky, je všemi cinefily a hip-hopery považován jako obskurní kultovní mistrovské dílo, protože měl premiéru na New-York Film Festival v roce 1981. Třešniškou na dortu je pak skvělý Mingusův jazzový soundtrack, který se tady vskusně prolíná se všemi těmi okolními městskými zvuky. Za mě jednoznačně 5*, tento klenot (jeden z nejlepších filmů ve svém žánru!) si totiž žádnou jinou známku než tu nejvyšší nezaslouží.