Sbal prachy a vypadni (1998)

Viděno až po Podfu(c)k a možná právě proto se mi líbil právě více druhý film Ritchieho, ale i tak je Sbal prachy a vypadni skvělý snímek prošpikovaný černým humorem, skvělým hláškami a parádním tempem s gradací děje sobě vlastní. Jasných 5 hvězd a pro mne dokonalá žánrovka.

Na samotě u lesa (1976)

Jeden z nejlepší českých filmů, který prakticky zlidověl. Zkrátka milý, vtipný film.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý díl série je asi opravdu ten nejslabší (jak tu mnozí z vás píší), ale pořád je to prostě jasných 5 hvězd a pořád je to pro mne filmová symfonie. Navíc si myslím, že film obsahuje několik dokonalých scén - například bitva o Helmův žleb se mi líbí více, než bitva o Minas Tirith z 3. dílu. Trikově velmi povedený Glum v podání excelentního Andyho Serkise obohacuje film o další velmi zajímavou a tajemnou postavu. Druhý díl jsem si užil sice méně, než ostatní, ale bez něj by tato triologie nebyla tím, čím je.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Musím se přiznat, že ačkoliv velký fanoušek fantasy literatury jsem do shlédnutí tohoto filmu Pána prstenů nečetl. Snad jen Hobita, ale v laciné komixové podobě. Až tento skvělý snímek, mě nasměroval k literárním pokladu, který nám Tolkien zanechal. Filmu snad nelze pořádně nic vytknout, skvělá režie, herci - podlehl jsem a mým hrdinou raného mladí se navždy stal Aragorn a říkejte si, co chcete, ale Vigo ho zahrál parádně a dnes si už tam nikoho jiného nedokáži představit - dále také kamera v neposlední řadě soundtrack. Tímto dílem započala triologie, která se navždy neodmyslitelně zapsala do historie a nejen té filmové.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Well, I am back. Závěrečný díl celé série se mi líbí ze všech tří dílů nejvíc. Váhal jsem mezi prvním a tímto dílem, ale nakonec zvítězil tento, neboť zde všechno vygraduje v dokonalost. Některými kritizovaný "zdlouhavý" konec se mi líbí ze všeho nejvíce (závěrečné scény mě vždy dojmou a při titulkové skladbě Into the West stále brečím, jako malý děcko). Je jasné, že vše z knihy se do filmu dostat nemůže, ale v prodloužené verzi se nám toho dostane požehnaně, PJ odvedl skvělou práci, stejně jako celý štáb, Nemá asi cenu zde všechny chválit, snad si jen dovolím zmínit soundtrack, který je podle mě nejlepší za poslední roky. Zkrátka tvůrci zfilmovali kult fantasy literatury a tím dali vzniknout kultu fantasy kinematografie, který se mi vryl do paměti navždy.

Drive (2011)

How about this - shut your mouth or I'll kick your teeth down your throat and I'll shut it for you. Pro mě zatím nejlepší film roku. Dokonalé snad ve všech směrech - od režie přes herce po kameru. Soundtrack mám již stažený. Nejvíc se mi líbí ta jistá klidná melancholická vlna, na které se film unáší a která mě naprosto dostala. Zkrátka parádní kino zážitek, na který půjdu aspoň ještě jednou.

Kick-Ass (2010)

Po shlédnutí traileru jsem opravdu neměl nutkání tento film shlédnout. Po shlédnutí filmu jsem byl v extázi a nelitoval jsem toho, že jsem se k němu vcelku náhodou dostal. A nelituji toho ani po x-tém shlédnutí. Originálně zfilmovaný komixový příběh s parádní režií, kamerou a hudbou. Stylové scény s povedenými hereckými výkony. A jsem velmi zvědavý na pokračování. PS: Závěr odehrávající se v gangsterském doupěti mě dostal.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

A já tomu dávám 5 hvězdiček. Sice to není bůhví jak originální romantická komedie, některé vtípky už známe, atd., ale i přesto, mě prostě tenhle film baví a můžu ho vidět několikrát. Will je vtipný, charismatický a má styl, Eva je Eva (sexy) a to mi stačí, k tomu vcelku zajímavý nápad s randeologem a máme tu příjemnou komedii k deštivým dnům, která nám je prozáří. PS: Můj oblíbený film.

Zápisník jedné lásky (2004)

Po dlouhé době jsem narazil na moc krásné romantické drama, které se mi velmi líbilo - viz. 5 hvězd. V momentě, kdy "starší verze" Noaha začne vyprávět z počátku o nevinné letní zamilovanosti, která ovšem přerůstá v silné životní pouto, jsem zabředl v pohodlí pohovky a s tupým výrazem bláhové štěstí jsem se nechal unášet příběhem, který díky duu Gosling/McAdams, zkrátka nemohl nudit (jak se občas u romantický filmů často stává - z pohledu muže samozřejmě). Film na mě působil takovým svěžím dojmem a občas jsem se i musel usmát. Jediné, co molo být vypuštěno, je závěrečných 15 minut, které ve mě nevyvolalo nejspíš to, co mělo. Ale celkově nemám prakticky co vytknout. Krásný film s krásným příběhem a krásnými herci. Ne že bych zastupoval "menšinu", ale mám nového favorita - Ryan Gosling :))

Podfu(c)k (2000)

Skvělá řekl bych až černá komedie o Londýnském podsvětí. Děj díky skvělé režii Ritchieho sviští parádním tempem a graduje ještě lépe než Sbal prachy a vypadni. Pitt společně s rolí v Klubu rváčů zde exceluje. Zkrátka povedený kousek, který nikdy neomrzí.