Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Velmi pěkný příjemný film. Přestože se jedná spíše o romantické drama, občas jsem se od srdce zasmál a celkově na mě film působil vcelku kladně. Proto moc nechápu zdejší nízké hodnocení, s tím ale ni nenadělám. Každopádně povedený film, tak abych mu to tu trochu přilepšil . 4*.

Crazy Heart (2009)

Krásný, lehce smutný snímek o o životu uvadajícího country zpěváka. Film se mi líbil, ale na dlouhou dobu bych to na další shlédnutí neviděl. Jeff Bridges "odvádí" poctivý výkon stejně jako Maggie Gyllenhaal. Ovšem, kdo mě v tomto filmu opravdu dostal je Ryan Bingham. Asi ani většina nevíte, kdo to je. Ve filmu se mihl jen na chvíli jako člen doprovázející kapely, ale hlavně je to autor oscarové písně The Weary Kindy, pro kterou si mě získal a já tak objevil svého nového hudebního favorita. Takže za to a za spoustu pěkných písniček a vcelku pěkný příběh 4 hvězdy.

Spy Game (2001)

Po letech jsem se k tomuto filmu opět dostal a opět jsem naprosto spokojen. Dokonalý špionážní snímek (trochu mi to připomíná Skrytou identitu s Crowem a Dicapriem), který mě vtáhl do děje a nepustil. Skvělý scénář a herecké obsazení. Velmi se mi také líbilo prostředí filmu, kde docházelo ke kontrastu mezi surrealistickými okénky "do terénu" s centrálou CIA, kde se nedalo nikomu věřit. Nemohu souhlasit s tím, že by film obsahoval málo akčních scén s nevalnou kvalitou, jak tu někteří zmiňují. Naopak, akce je prvotřídní a má svůj vlastní nádech a skvěle doplňuje napjatou atmosféru špionáže. Pro mě jasných 5 hvězd.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nejsem žádný extra fanoušek akčních filmů. Jednou za čas se na nějaký podívám a mam na pár dní zase "pokoj". Po vcelku kladných ohlasech na Fast Five jsem se tedy odhodlal po delší době mrknout na akčňák a musím uznat, že jsem vcelku spokojen. Akční scény jsou opravdu ohromující a děj vcelku taky dojde (ikdyž je tu pár nelogičností). Takže by bylo nejspíš přirozené dát 5 hvězd. Jenže já se nakonec rozhodl pro 4, což taky není zlé. Ano, film je ve svém žánru opravdu 100%, ale asi je to tím, že já zkrátka ty akčňáky moc nemusím. I tak - slušná práce.Add.:Po delší odmlce a rozvaze jsem nakonec snížil hodnocení až 3 hvězdy. Porovnával jsem si to s ostatními, krapet odlišnými filmy, a došel jsem k závěru, že ani tou akcí si ty 4 hvězdy tento film nevykoupí. 3*...

Dorian Gray (2009)

Tak jsem se konečně dostal k povinné literatuře a ejhle, co jsem tam našel - Obraz Doriana Greye. Nebudu vám lhát, knihu jsem zatím nečetl, ale již se na to chystám. Proto se mi dost těžko hodnotí, nemohu porovnat právě s dílem, ale film jako sám o sobě na mě moc nezapůsobil. Přišlo mi to jakoby se celý děj točil kolem bezstarostného života (sexu) a když to dospělo do fáze, kdy už to bylo zlé (aneb - tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu až se ucho utrhne) se vše zahrálo do autu a jelo se dál. Jsem velmi zvědav na knihu a třeba po přečtení budu hodnotit jinak, zatím mezi 2-3 hvězdy.

Kult hákového kříže (1998)

Velmi drsný a zajímavý film. Flashbacky v průběhu filmu jsou velmi silné, ale co teprv ten konec. Abych řekl pravdu dostal mě, nevím pořádně, co si o něm myslet. Ale takové filmy, které v nás zanechají právě tyto hluboké myšlenky si snad ani méně, jak 5 hvězd nezaslouží. (Viděno díky profilu Aknah, kde jsem narazil na tento film)

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Mě se to vcelku líbilo, 3 hvězdičky jsou asi málo. Každopádně bez Keanu by ten film za moc nestál, takže hlavně díky němu ty 4 hvězdy, zbytek filmu je vcelku dobrý, jen jsem od toho asi čekal něco víc...

Den nezávislosti (1996)

Jedno z mých nejoblíbenějších Sci-Fi, ano srší z toho až přehnaný americký patriotismus, ale já se u toho filmu vždy skvěle bavím a to hlavně díky Willovi Smithovi a Jeffu Goldblumovi - skvělá ústřední dvojce.

Banditi (2001)

Mezi 3-4 hvězdičky, ale nakonec ty čtyři tedy. Vcelku vtipná svižná komedie, hlavně Bob Thornton se mi zde velmi líbil - ty jeho paruky :)). No určitě pohodový filmek s vcelku originálním koncem.

Láska nebeská (2003)

Romantické komedie mám rád, jen mi vadí, že dost často je ve filmu vidět klišé, ale tohoto skvělého kousku se to netýká. Láska nebeská je krásný, upřímný film s hromadou vtipných momentů pravého anglického humoru (ten já zbožňuji). Líbí se mi také, jak vedlejší postavy doplňují ty hlavnější a prakticky se mezi nimi smývá ten rozdíl a je jen na divákovi, koho si vyvolí, jako svého hlavního hrdinu. Tento film dal vzniknout novým typům romantických komedii jako např. Na sv. Valentýna, ale rozhodně už ho jen velmi těžko něco překoná.