Anonym (2011)

Jeden z nejvíce smutných filmů, co jsem viděl. Musím říct, že mě ale překvapil, zvláště po recenzích, které spíše slibovali průměr. Já jsem se ovšem dočkal pěkného, dramatického a skvěle vyprávěného historického dílka. Samozřejmě je tento film založen na jedné z mnoha konspiračních teorií, které se točí kolem Shakespeara, ale to příběh nesnižuje, konec konců je to film a stejně tak jako v divadle, tak i zde se jedná o tvůrčí práci. Člověk by tomu navíc i po filmu věřil (rád/nerad),

Babovřesky (2013)

Už jen z traileru se mi chce zvracet. Nechci být předpojatý a hodnotit, aniž bych daný film viděl. Ale přesto - jak je možné, že na to lidi tolik chodí? Na takový očividně sranec? To jsme opravdu takový český buranský národ, který se chláme při kopnutí do rozkroku, či "vtipu" se jmény. Trošku už dávno neuznávám, točí samé sračky. Vlastně můj komentář se asi hodně sám díky častému používání slova na S dost "fekalizuje". Ale ono se to asi jinak nedá. Prostě Troška je pro mě synonymem Sračka. Nikomu neberu vkus, ale tohle je nevkus. To se na mě nezlobte. A na mě to trošku působí jako výsměch opravdové filmařině...

Nespoutaný Django (2012)

Django = exploze - nápadů, stylu, hlášek, vtipu, napětí, krve, kulervoucích (někdy doslova) scén, skvělého soundtracku, atd- asi stejná exploze jako Tarantina ve filmu... Je to těžké se vypsat, ne není tu nějaká těžko popsatelná hluboká myšlenka filmu, ale prostě tento film má styl, je řízný a místy možná až přestylizovaný. Trochu se bojím jestli si Tarantino nevystřílel prach. Ale třeba ne. Než tuto slátaninu uzavřu, měl bych poznámku k ději, který je hodně zajímavě stavěn. Dost atypicky na film, ale mně se to líbilo. Waltz - potlesk, ten člověk, je neuvěřitelný. Měl jsem k tomu jedinou výhradu, ale stejně jsem ji zapomněl. Good job, boys! Btw: Názor tohoto fanouška je minimálně zajímavý :D : Django unchained is cool because that's the first US-movie ever where germans are not shown as nazis.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Je to vcelku poctivý akčňák se skvělým záporákem, ale i klaďasy. Herecké obsazení je hvězdné. Prostředí je vcelku pěkně vystižené (kdo si nevzpomněl na hry Mafie?). Chválím, ale jen 3 hvězdy? - Zkrátka čekal jsem od toho víc, nebo spíš něco jiného. Očekával jsem spíše thriller, kdy by se nemuselo stavět na akci, ale na napětí, ději, a složitějších momentech. No, byla to asi chyba, ale nevadí. Gangster Squad je vcelku fajn film, určitě se na něj vyplatí mrknout, kolikrát - to nechám na vás. Co se mě týče, ačkoliv jasně preferuji slečny, tak občas dostanu chuť podívat se na herecké schopnosti Goslinga, v poslendí době můj oblíbenec. Takže až opět dostanu někdy chuť, možná zvolím právě tento film.

Český mír (2010)

Komedie / dokument - film, který osvětluje a připomíná tehdejší (a i dnešní) problematiku. Ukazuje ji velmi zajímavou cestu, kdy se na obraz dostávají nejen zákulisní politické machinace, ale také i paradoxní a zfanatizované názory některých odpůrců. Rozhodně je dobře, že to dopadlo, jak to dopadlo a že vznikl takový snímek, který nám to bude připomínat.

Země bez zákona (2012)

Po prvním shlédnutí jen 3 hvězdy. Ale to jen zatím, možná si to ještě rozmyslím. Soundtrack je parádní.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Velmi pravdivý film. Krása. Příjemné, Svěží, Úsměv na rtech. Nemám, co napsat.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Bezprostřední názor- ano ten film má pár much, již zmiňovaná "epizvost", ne vždy zrovna povedený střih, přílišná digitalizace... no ano, ale co, já to "žral" i s navijákem. Hobit nejspíš nedosahuje kvalit PP, ale tam kde ztrácí oproti němu na hloubce, tak tam získává na vtipu, nááádherných záběrech a momentech překvapení. No ale hlavně by se s PP neměl ani srovnávat, předlouhou jde o typologicky jiné příběhy a myslím si, že PJ Hobita převedl, tak jak měl, povedlo se mu to velice a patří mu za to ovace. To, že se na Hobita snesla vcelku kritika, to se dalo čekat, neboť každý chce přiživit se na tomto díle, které je tolik sledováno, každý chce přinést svou originální a hlubokou kritiku, jenže negativní kritika se píše lehčeji, než ta kladná. No, nebudu si kazit chuť těmito hnidopichy. Tento den byl pro mě symbolem věcí poprvé: Poprvé jsem boural s autem (vlivem špatné vozovky), poprvé jsem udělal všechny zápočty a před termíny zkoušek (protože jsem v prváků) a poprvé jsem šel na půlnoční premiéru, kde jsem poprvé viděl Hobita. Na poprvé mu také dávám 5 hvězd a moc se těším na další projekce.

Atlas mraků (2012)

Nějaký pořádný komentář snad někdy napíši. Teď po shlédnutí nemám slov. Snad jen, že se jedná o až filozofický film, tolik různých pocitů jsem u jednoho filmu nezažil. Nádherný soundtrack, dodávající mimořádnost. A závěrečné titulky, kdy člověka překvapí, koho všeho jeden herec hrál (samozřejmě jsem si všiml i během filmu, i tak na konci jsem byl překvapen), jen potvrdí to, že tento film je něčím výjimečným. Nejspíš nebude tolik populární, ale zkrátka dvěma slovy - Je krásný. ------------------------------- Druhá projekce: Už jen to, že mě tento film "donutil" jít do kina 2x, ho činí něčím výjimečným. Všiml jsem si dalších detailů, které spojují jednotlivé duše, příběhy, linky a osudy. Je to krásné dílo, knížka je již objednána a bude mě čekat pod stromečkem.