Obhájce (2011)

Hodně dobré 4*. Skvěle žánrově zvládnutý film. Atmosféra je přesně taková, jaká má být a drží nás celou stopáž v napětí. Snad jen ten konec je trošku víc kudrlinkatý, ale to vůbec nevadí. McConaghey skvěle táhne celý snímek (ale i ostatní casting je parádní). Zkrátka, kdo má náladu na skvělé napínavé krimi - Obhájce je jasná volba.

The Art of Flight (2011)

Parádní trailer mě donutil shlédnout tenhle snímek, který je jako trailer, akorát 80 minutový. Ne, není to vůbec zlé (viz. 4*), ale jak se tu již pár lidí zmiňuje, pokud by jste v tom hledali nějaký obsah, nebo děj, moc nepochodíte. Normálně bych hodnotil za míň, ale jelikož jsem sám fanda zimních sportů (free-ride lyže), tak hodnotím, jak hodnotím. Soundtrack pěkně nadupadný, slow-motion HD záběry jsou parádní a celkově vizualizace je skvělá, takže jediné, co mě zlobí je ten obsah.

Nedotknutelní (2011)

Komedie/Drama .... to drama lehce s rezervou, protože se zde objevuje v mírné formě, a tak to v životě vždy nechodí. Vážnost se ztrácí díky skvělému humoru, který všechny ty smutné situace zlehčoval (to je nutné i v reálném životě - aspoň v tomto případě). Představil Drisse zahrál naprosto fantasticky a nejspíš hlavně díky němu, potažmo díky skutečné předloze a skutečným lidem, je tento film skvělý. Ale přeci jen mi v něm něco krapet chybělo, zkrátka necítím zatím potřebu tomu cpát plný počet bodů. PS: Jak se tu již píše, americkému remaku dávám dva roky...

Navždy spolu (2012)

Rád bych ohodnotil větším počtem hvězdiček - hlavně za skvělý scénář, prostředí a McAdams), ale nemůžu. Film je to vcelku pěkný, ale "namakané" sto kilové tělo Tatuma mi do něj nesedí. Není to špatný herec, ale nevím, jestli se mi bude líbit v takových rolích. PS: Skvělý komentář teutates.

Warrior (2011)

Fantastický film. Těžko hodnotit. Co se týče zpracování, tak nikterak originální (střih rodinné záležitosti/zápas), ale jinak naprosto skvělé (Obsazení, režie, scénář, hudba).5*

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Propadl jsem davovému nadšení (no zase takové davy to nejsou, ale co si budeme povídat, hlavně mladistvé to táhne) a zašel jsem si s kámošma na tuto komedii. Celý film by se dal rozdělit na 3 části - 1. Zainteresování do životů třicátníků, kteří již nejsou puberťáci (jak,kteří), mají rodiny, pracují apod. závazky, 2. Flash back do středoškolských let- tím myslím návrat k šíleným (trapným) situacím, holkám (nahoře bez), atd, 3- vyústění celého filmu a naznačené, jak by mohl děj pokračovat (v dalším díle?). Každopádně, nejsem vůbec zastánce - natož milovník - podobných střelených komedií, které stavějí na přízemních vtipech (sex,fekal atd), ale opět, co si budeme povídat, dost velké procento současných dvacátníků vyrostlo právě na Prcičkách (1.,2.,3. díl), ani mě tato kultovní (u nás) série neminula, a tak jsem i já rád za tento díl, který je zatím poslední. Komedie je to parádní a já se nasmál, jak dlouho ne. Všichni jeli, jako dřív, ale Stiffy je prostě Stiffmaister. Nakonec plný počet bodů nedávám kvůli tomu, protože se mi zdálo, jakoby film ztrácel občas tempo, a přeci jen dát 5 hvězd podobným komediím (i když jsou to Prcičky) asi chce větší pochopení pro podobné komedie. Nakonec tedy jen mé doporučení k shlédnutí tohoto filmu, klidně i v kině ( přeci jen, když se směje celé kino - a to se u nás v městečku dlouho nestalo) směje se člověku daleko lépe:

Ranař (2011)

Je to kravinka .... ale dobrá :))

Kasandřin sen (2007)

Z počátku jsem nevěděl, co si o filmu myslet, jaký je to vůbec žánr. Ale jak děj gradoval, byl stále napínavější, a po onom činu (nechci spoilerovat) přišla část filmu plna deprese a šílenství, jak může život plynout. Není to vůbec špatný film, ale nevím, něco se mi na něm nezdálo, Tudíž dobré tři hvězdy. PS: Strýček Howard nakonec skončil, jak nejlépe mohl.

Začátky (2010)

Nenápadně a tiše naladěný film, který je však ze života. Vše zabaleno v jisté elegantnosti a mírném humoru. Herecké obsazení je skvělé. Ale chápu, že pro každého to film asi není.

Muž ve stínu (2010)

Hodně dobrý film. Zápletka a celkově děj filmu mi přijde velmi originální a hlavně skvěle zapracované. Studená a ,již hodně zmiňovaná, odtažitá atmosféra dává filmu zajímavý osobitý nádech. Vše podtrhuje skvělé herecké obsazení. V součtu by to klidně mohlo bát na plný počet bodů, ale něco mi tam trošku chybělo a hlavně - konec: ano poslední záběry (nejen s předáváním lístků) jsou mistrné, ale když si člověk domyslí, co se stalo, tak ho to pěkně naštve - tedy alespoň mě (a to i přesto, že konec je vcelku nečekaný a hlavně ve filmu málo vídaný).