Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Pro mě nejlepší "historický" film. Kdybych tu měl vyjmenovat, co všechno bylo tak skvělé, nejspíš bych se upsal k smrti. Zmíním tedy jen hudbu, děj, parádní námořní atmosféru a též dobovou, akci (bitevní vřavy), režii, kameru a v neposlední řadě herecké výkony. Crow a Bettany táhnou film neuvěřitelným charismem a hereckým kumštem ( obzvláště scény s vážnou hudbou a filozofováním v kajutě mě vždy baví). Snímek patří mezi Crowovi tři nejlepší filmy (Gladiátor a Tři dny ke svobodě) a i díky němu, se na film vždy podívám znovu a znovu velmi rád.

Tři dny ke svobodě (2010)

Neuvěřitelný snímek. Dějem snad ani není tolik originální, ale provedením ano. Nevím přesně, ani jak to všechno skvělé na mě působilo, a co to přesně bylo. Skvělý Crow (jako obvykle), ale i ostatní vedlejší postavy. Bylo zajímavé sledovat, jak se právě Russlova postava mění z profesůrka, který by neublížil ani mouše, až na federálně stíhaného "zločince". Již dlouho jsem neviděl film, který by mi tak drásal nervy, napjatý jsem zkrátka zůstal ještě dlouho po shlédnutí. Povedeně též zvolena hudba a velmi příjemný konec (škoda toho knoflíku, ale i to dělá ten film, čím je). Podle mě nejlepší "Crowův" film od Master and Comander a dost možná jeden z nejlepších filmů za poslední roky.

Vyměřený čas (2011)

Není to vůbec zlé. Na film jsem nijak extra natěšený nebyl a o to víc mě překvapil parádní začátek filmu. Zasvěcení do světa, kde čas jsou peníze a peníze jsou čas. Vše bylo řekl bych -perfektní až do chvíle, kdy hlavní hrdina "unese" znuděnou dceru "časového" magnáta. V tu chvíli jsem si ještě říkal, že to půjde, ale ono to moc nešlo. Přeci jen očekával jsem nějaký jiný důmyslnější plán, jak zničit systém jednou pro vždy a né "jen" vykrádání bank. Navíc nic proti romantice, ale podle mě ji v tomto filmu bylo možná krapet příliš. Ne vždy mi tam ty líbačky mezu Justinem a Amandou seděli. A ani skvělé honičky s "time keeperem" mě z toho zklamání po skvělém začátku nevytrhlo. Finále jsem si představoval taky epičtěji. Ale v součtu to jsou hodně dobré 3 hvězdy. A po delší době film, na kterém jsem byl v kině a nelituji těch penízek.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Po zdejším kladném hodnocení jsem se konečně k tomuto filmu dostal. Skvělý film, propracovaný, složitý, o osudu a lásce, se skvělými herci ( Carrey je pro mě spíše komediant, ale teď si mě získal pro právě tuhle roli). Ikdyž se to asi nedá srovnávat, tak podle mě daleko lepší než Inception (vím, je to každý z jiného soudku, ale ta sci-fi je tam podobná).

Princ a pruďas (2011)

Nemám rád břitký, fekální humor s narážkami na homosexuality atd., v tomhle filmu je jich požehnaně, ale mě se to vcelku líbilo (až na to, co jsem vyjmenoval). Dokonce jsem se i občas zasmál - z plna hrdla. Takže mě to překvapilo, protože jsem očekával nějakou sra*ku. Za to tedy 2* a jedna ješte za Natalii ...

Rango (2011)

Jeden z nejlepších animáků za poslední léta, ne-li vůbec.

Tintinova dobrodružství (2011)

Pro mě trošku zklamání a velké rozčarování. Ano, co se týče grafiky, je to opravdu geniální snímek, ale dějová linka mě naprosto zklamala. No po zdejším kladném hodnocení jsem očekával přeci jen něco hodnotnějšího. Možná je to tím, že nejsem poznamenaný předlohou, ale i tak - pro mě slabé 3 hvězdy.

Půlnoc v Paříži (2011)

Kouzelné. Jiné slovo mě snad ani nenapadá. Film mě učaroval a ještě teď se pokyvuji na židličce do rytmu trumpetek a ležérního stylu hudby 20. let minulého století. Jména jako Fitzgeralt Hemingway a další, no naprosto mě to dostalo. Opravdu jsem záviděl Owenovi, že zažívá skvělé chvíle s těmito velikány. Dobře zvolení herci, kteří odehráli skvěle a bavili mě celý film. Moc povedený snímek, jeden z nejlepších tohoto roku. Skvěle jsem se bavil, pro mě jasných 5*.

Tři mušketýři (2011)

No zklamalo mě to. Sice jsem čekal, že nepůjde tolik o děj jako o akci, ale přeci jen mě to překvapilo, co se týče děje a logické posloupnosti je tenhle film úplně mimo. Skákalo se tam a zase zpět, bez udání důvodu a vše pod pokrývkou akce (která byla provedena vcelku slušně). Neseděla mi ani hudba, kde se střídali prvky z loňského Sherlocka Holmse a rádoby epické hudby, která se naprosto nehodila do daných situací a dosti mě rušila. Co se týče dabingu - nejsem jeho odpůrce, ale upřednostňuji originální znění, ale tenhle dabing - to byla hrůza, naprosto mi k některým neseděl, snad jen k Waltzovi, navíc párkrát se mi stalo, že jsem ani neslyšel dialogy, jak již zmiňovaná "epická" gradační hudba vše přehlušila. Herecké výkony- další mínus, jediný kdo mě mohl bavit (nebýt toho otřesného dabingu) byl Ray Stevenson (na kterého jsem se těšil z Říma) a Mads Mikkelsen. A těch záporů by se našlo víc, ale nechci být k večeru takový hnidopich. Jedna z mála věcí, co se mi líbila, byl začátek - průlet nad mapu a právě ty vzdušné souboje - za to tedy 2 hvězdy s odřenýma ušima. No 130 kč v háji, tak jsem aspoň přispěl na to naše maloměstské kinečko ....

The Ledge (2011)

Hodně dobré 3 hvězdy, málo nechybělo mohli být 4. Každopádně mě to trochu zklamalo, film mi připadal takový studený a kromě Terrence Howarda a Charlieho Hunnama se mi ani ostatní aktéři moc nezamlouvali. Liv nikdy nebyla zrovna můj šálek kávy a zde se to jen potvrdilo. Musím uznat, že konec mě překvapil ( žádný hollywood happy end), za což je mírné plus (...ale bylo mi ho líto). Za shlédnutí to stojí, ale víc jak jednou - no nevím.