Slovania - Muž bez mena (2021) (epizoda)

Hokus pokus napodobit seriál Brittania. Tedy spíše hokus, protože pokus nevyšel.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

První tři díly pro evropana totální pomalá nuda zobrazující pevnou hierarchii zakořeněnou v japonské kultuře. Když už konečně divák pochopí, že tohle nebude žádná akční jízda, začne se splétat kouzelné pletivo příběhů skvěle zahraných postav a vy se těšíte jak děcko na další díl a jak to celé dopadne. A nedopadne... Další série momentálně není schválená, tak prostě * dolů za konec bez konce.

Seveřan (2022)

Dlouhatánská nuda s mizernými souboji a jediné koukatelné jsou občasné mýtické výjevy a krásná příroda.

Rozkoš (2021)

Blbá švédská holka jede dělat jednu blbost za druhou do Los Angeles a vznikne z toho blbý film. Čekal jsem alespoň trochu poodhalení filmařského zákulisí filmů pro dospělé. Ale film působil jako sestřih mizerných rozhodnutí holky, co sama neví co by chtěla a vrší jedno hloupé rozhodnutí za druhým. Doporučoval bych promítat na školách v rámci sexuální výchovy, film skvěle působí jako antikoncepce kdy ztratíte chuť na sex jako celek.

Star Trek: Podivné nové světy - Děti komety (2022) (epizoda)

Znovu chválím animace a styl vyprávění. Příběh je slabší a evokoval ve mě pocit dalšího dílu "Hvězdné brány". A bohužel i zatím pro mě podivnou Uhuru.

Star Trek: Podivné nové světy - Podivné nové světy (2022) (epizoda)

Krásné počítačové animace, hudba a styl vyprávění se co nejvíce přiblížily stylu původního seriálu Star Trek. Christopher Pike připomíná z 80% Picarda a z 20% Kirka, což zatím vůbec není na škodu. Spock je také věrnou kopií původního seriálu a tak mě začátek série v pohodě vtáhl do svého děje. (spoiler - kdo chce být plně v obraze, měl by vidět 2sérii ST Discovery). Pak se ale objevily mráčky na jinak skvěle modré obloze seriálu. Asi to nebudou mráčky pro tv nováčky, ale mě vadí vizážově obsazení Uhury. Zatím ve všech filmech i seriálech její postava byla vysoká štíhlá sexy chytrá černoška. Zde tvůrci tedy šlápli totálně mimo a obsadili menší obtloustlou herečku. A to platí i pro vsazení podivně vyhlížejícího herce, který ztvárňuje mladého Kirka. Ale šanci tomu dám, protože svět ST je tím, co jsem už jako malý kluk hltal a snil o cestách hvězdným prostorem...

Chci tě zpátky (2022)

Zbytečná nuda s nesympatickými postavami i herci.

Morbius (2022)

V záplavě superhrdinských eposů tenhle upadne bleskurychle v zapomnění. Jared sice vypadá dobře, ale akce je totálně nepřehledná, tmavá a rozmazaná. Hlavní padouch totálně nudný a tak jsou potitulkové scény tím nejzajímavějším místem celého filmu. A zjevně i zbytečným místem, protože by jen blázen chtěl cpát peníze do dalšího mizerného dílka.

Vem si mě (2022)

Trochu jsem zazlíval tvůrcům obsazení přestárlé LO, ale málo platné. Ona prostě umí nejen zpívat, ale i hrát. Když pominu pár nelichotivých záběrů na vrásky z blízka, tak jsem po celou dobu prostě věřil, že Owena miluje a přál jsem jim, ať vše dobře dopadne.