Hříšnice - Cora (2017) (série)

Plastikami zhyzděná Jessica Biel velice uvěřitelně zahrála psychicky rozloženou osobnost. Statečně jí sekunduje Bill Pulmann v roli vyšetřovatele.  Nadia Alexander v roli nemocné sestry byla úžasná.

Duch - Mrtvá voda (2022) (epizoda)

Scénář pojednávající o Gamoře je totálně mimo mísu. A ta chemie mezi postavami prostě není a není :-( Nejsympatičtější postavou tohoto dílu je jednoznačně Ha Thanh Špetlíková. Ostatní detektivové, ač herci zvučných jmen, se vůbec nesnaží něco zahrát. Jen tam prostě jsou a nudí se čekáním na výplatu za natáčecí den.

Duch - Pračka (2022) (epizoda)

Trochu lepší než první díl. Naštěstí se přidal i humor, tak to bylo koukatelné. Bohužel chemie mezi Benonim a Dancingerovou je nulová a to seriál hrozně shazuje. Pedrag Bjelac se ale snaží, tak ještě na další díl kouknu a budu doufat.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Na české scéně se naštěstí občas objeví mezi "fekálními" komediemi i ty hvězdné. Po všech těch Románech především pro ženské publikum se konečně objevilo i něco oslovující i chlápky co také mají své dny. Plusem je, že se film dokázal i vcelku úspěšně zamyslet  nad tématy jako je přátelství, rodina a vlastně i život. Asi jediným zklamáním byla jindy výborná Daniela Kolářová. Ve filmu podala stejně mizerný výkon jaký by stačil v Ulici nebo Modrém kódu.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Jack Reacher konečně takový jaký by měl být. Žádný trpasličí Tom Cruise, ale mlčenlivá gorila. Scénáristicky je série vcelku jednoduchá a od počátku víme kdo je na straně zla a kdo dobra. Žádná překvapivá zápletka se nekoná. Ale casting se vyvedl nejen s Alanem Ritchsonem, ale i zbytek ústředního tria byl perfektní. Chvílemi jsem si připadal jak na Divokém západě, chvílemi scénky jak vystřižené z filmu Kráčející skála a závěrečná akční scéna vystřižená jako z Komanda s Arnoldem :-)

Duch - Krysa (2022) (epizoda)

V prvním díle se povedlo pokazit vše, co se pokazit dalo a navíc i to, co se pokazit nedalo. Dám šanci ještě druhému dílu, protože pořád doufám že tak zajímavý námět se nedá zkazit. Čekal jsem vtip ve stylu Randall a Hopkirk. A ne ochotnické divadlo se vsunutou vložkou painballového střetu osmáků proti deváťákům.

Peacemaker - Superprimát (2022) (epizoda)

Absolutně nekorektní hlášky :-) a boj s gorilou byl úplně excelentní :-) Zatím asi nejvtipnější díl.

Matrix Resurrections (2021)

148 minut scén se dá rozdělit na 28 minut krásných vzpomínek na první Matrix, 45 minut béčkového videofilmu, 85 minut otřesného paskvilu srovnatelného snad jen s produkcí Asylum film. Nejvíce si asi svou roli užila Carrie-Anne Moss, ale Keanu film protrpěl s jedním a tím samým výrazem v tváři. Bojové a akční scény se ani nedaly nazvat bojovými. Prvnímu Matrixu se to podobalo jako se Claudia Schiffer  podobá zvoníkovi od Matky Boží....

Peacemaker - Úplně nový svět (2022) (epizoda)

V prvním díle to vtipem jen srší a za Orlouše, taťku (Robert Patrik) a závěrečnou bitku zvedám ze 4* na 5. John Cena zde kupodivu i hraje a vůbec ne špatně. V Sebevražedném oddílu neukázal z hereckého umění vůbec nic. Zde se ale v komediální struně vyloženě herecky našel.

Čas (2021) (seriál)

Další hezky zpracovaný příběh člověka Sean Bean zavřeného za "náhodný" trestný čin a jeho přerod ve vězeňském prostředí. Mnohem zajímavější je zde ale příběh dozorce skvěle ztvárněného Stephenem Grahamem. Drsné a zároveň velice lidské drama.