Hybná síla (2015)

Vykradení pár áčkových a béčkových akčních filmů 90 let minulého století. Zrychlované honičky automobilů, kdy blikající policejní světla působí jak žárovičky na stromku od vietnamských prodejců. Chudák Morgan Freeman, který už na důchod bere vše, bez ohledu na prestiž. Své udělala i bídná dabérka Olgy Kurylenko. Nakonec na celém filmu působily realisticky snad jen její umělá prsa. Co by v minulém století bylo na 3 hvězdy, je dnes bídný TV film pro publikum po půlnoci, co nemůže usnout.

Převrat (2015)

Až příliš dlouho žijeme v klidné zemi a právě proto tenhle film mrazí. Historie se stále někde opakuje a nezáleží na tom, zda se jedná o Asii, Afriku a nebo z historického hlediska nedávno i v ČR. A nezáleží, jestli chce moc místní diktátor, nebo politické hnutí. S přesuny uprchlíků do Evropy se tohle může stát i brzkou realitou kdekoli v Evropě... A boj o holý život bude pak i pro nás realitou.

Příchozí (2016)

Nelze se vyhnout srovnání s podobně laděným snímkem "Kontakt". A i když se zde objevuje skřípání ve "vědecké" rovině snímku, vrcholící scénkou málo uvěřitelného útoku pár vojáků, bohatě vše vynahrazuje emoční stránka. A to nejen Louisina část soukromá (skvělá Amy Adams), ale i část týkající se nás všech, pozemšťanů a vývoje lidstva. A protože jsem hodnotil Kontakt čtyřmi hvězdami, musím dát Příchozím plným počet, i přes zmíněné nedostatky.

Maigret - Maigret a případ mrtvého muže (2016) (epizoda)

Příjemné zavanutí nostalgie časů minulých. Uběhlo více jak 10 let od posledního zpracování Maigreta (Bruno Cremer). A Rowan Atkinson se nenechal zastínit ani tímto zpracováním a ani velikánem J. Gabinem, a zahrál si svého vlastního Maigreta. Dokázal, že umí zahrát i vážné role s minimální mimikou, na rozdíl od pitvořícího se Mr. Beana. Skvělá TV tvorba.Oproti minulému případu přidávám * z důvodu, že předchozí případ jsem znal z knížky. Tento jsem nečetl a proto bylo sledování daleko zajímavější.

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Temný Kraj - Čarodějnice (2017) (epizoda)

Jednoznačně nadprůměr v záplavě různých paskvilů na kriminálky. Výborná kamera, hudba a temnější ladění celého dílu. V porovnání s blábolem typu Polda (D. Matásek), je to jako srovnávat Eifelovu věž s kozím chlívkem. Doufám, že po prvním díle to nesklouzne k laciné televizní tvorbě a rozehrané postavy neupadnou do klišé nekonečných seriálů typu Ulice a Ordinace... Vaculík předvádí výborný výkon a věřím, že potáhne roli workoholického samotářského detektiva, správným směrem.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Točit film, ve kterém vlastně o nic nejde, a každý fanda SW ví, jak musí skončit, je odvážné. Bál jsem se nudy, ale zbytečně. Opravdu se povedlo snad vše, nač si lze pomyslet. Obsazení novými tvářemi se povedlo a přitom všechno působilo důvěrně známé :-) Nechyběly postavy z původních dílů, stíhačky, kostýmy, dekorace, vše jak vyndané ze skladů předchozích dílů. A přitom jsem se bavil a sledoval jak vše plyne k neodvratnému konci.

Sedm statečných (2016)

Není to špatný film a nenudil jsem se. Být to western, netěžící ze slavné předlohy, šel bych min o jednu hvězdu výš. Chris Prat by jako jediný svou postavou zapadl mezi původní tým z roku 1960. Ostatní postavy neměli čas se nijak zvlášť projevit a jejich "nábor" neměl vůbec jiskru. Na druhou stranu Peter Sarsgaard zahrál jednoho z nejtrapnějších zlých chlapíků, co kdy filmové plátno vidělo.

Sebevražedný oddíl (2016)

Děj jako vždy. Scénáristé se ani moc nesnaží. Prostě vytáhnou odněkud superpadoucha (pyramida, džungle, klášter, vesmír, jiná dimenze). Hodí se prakticky cokoli. A jak je nyní módou, nestačí už jeden superhrdina, ale je třeba partičku. Tím se dostávám ke kladům i záporům filmu. Polovina party nestojí za nic ani herecky, ani vykreslením charakterů. Druhá část party je naopak cool a vtipná. Všemu vévodí absolutně skvělá Margot Robbie a její Harlequin :-) Dal bych 3 hvězdy, ale jedna navíc je za její postavu a herectví.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Točit pohádky bez absence jakéhokoli humoru??? To je zbytečná práce. Dát do pohádky princeznu, která po 3 dnech co odejde z hradu umí vařit, uklízet a vůbec pracovat? A vrchol všeho je do pohádky určené pro děti přidat scénu, kdy se královská dcerka polévá studenou vodou :-) Miss "mokré tričko" se ztopořenými bradavkami opravdu chlapce předpubertálního věku zaujme :) Jedna hvězdička za slušně odehrané výkony herců podle tristního scénáře (a také proto, že mě přítelkyně drbala posledních 30 min zádíčka :-) tak jsem to vydržel dokoukat.