Případ Roubal (2021) (seriál)

Největší vadou je, že se série věnuje spíše morálnímu dilematu pomocné obhájkyně než samotnému vyšetřování případu. Roubalovy činy jsou jen slovně shrnovány, žádné vysvětlování jeho činů a pohnutek se nedočkáme. No a vrcholem je až trapná scéna u soudu kdy tahá Dagmar Havlová jednoho králíka z klobouku za druhým, bez ohledu na předložení důkazů obhajobě. Výborná Kamila Trnková a Hynek Čermák. Naproti tomu úplně zbytečný David Švehlík.

K zemi hleď! (2021)

Výborná satira v lehkém sci-fi kabátku na konzumní život, kapitalistický trh a na lidskou lhostejnost. Asi si nikdo z nás nechce připadat jako stádo ovcí, ale já se v některých situacích bohužel poznával... Snad jen té stopáže mohlo být o 20 min méně.

Eternals (2021)

Když pominu že se má jednat o nástupce Marvelovského universa  Avengers, pořád to je z drtivé části šíleně nudně natočené a sestříhané. Tam kde se člověk bavil (což by u komiksu určitě měl), nastoupila nuda moralizování o všem možném. Počínaje lidskou podstatou a konče zradou přátel. A tak zůstaly jen útržky zajímavých postav. Překvapivě zajímavé postavy Angeliny Jolie, sympatické Gemmy Chan a Briana Tyree Henryho.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Nečekal jsem až tak hrozný propad v kvalitě zápletky i humoru. Ten se zde víceméně scvrkl na vyloženě sprostou mluvu a prsa Salmy Hayek.  Sice jsem se párkrát i zasmál a akční honičky měly velice slušné zpracování, ale prvnímu filmu to celé nesahalo ani po kotníky.

Fargo - Season 4 (2020) (série)

Herecké výkony většiny herců jsou výborné, ale scénář je prostě šíleně slabý. Laťka nasazená v předchozích sériích byla asi už tak vysoko, že ačkoli jsou jednotlivé  bizarní postavičky stále zábavné, tak střih a logika jsou nyní úplně mimo. A nápad se zjevujícím se Smrťákem se k filmům a seriálům spojených s Fargem nehodí už vůbec.

Odznak Vysočina - Den blbec (2022) (epizoda)

Výrazně zajímavější než první díl a to jak po stránce vyšetřování, tak i rozjíždějících se soukromých linkách vyšetřovatelů. Jedině ten zvuk je tedy bída a hrůza. Přes hlasitou hudbu často není rozumět hercům místo aby sloužila jen jako podkres prostředí a děje.

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Ještě lepší než první díl a excelentní Novotný - Jonák. Kdo tuhle dobu zažil, musí být nadšený věrně ztvárněnou atmosférou a kostýmy nejen herců v hlavních rolích, ale i komparsu a celkového prostředí kde se natáčelo. Vyšetřování probíhá pěkně postaru s obšlapáváním terénu a ne jako v dnešních seriálech kdy se řeší vše od počítače a detektiv si zajde max do laboratoře pro výsledky DNA.

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Atmosféra je hustá a ukazuje se jak to měla v té době kriminálka (alespoň její poctiví členové) těžké. Absolutně skvělá byla scéna mladého poručíka a jeho setkání s Mrázkem. "Založili jsme s Provodem a Kájou Gotem nadaci pro pozůstalé po policistech zabitých ve službě..." Tohle mrazivé varování se táhne celým dílem spolus třešničkou na dortu, kterou je Jonák v podání excelentního Novotného.

Guru - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Zatím se to rozjíždí, ale herecké výkony to docela drží nahoře. Dávám lepší 2* a uvidíme.

Odznak Vysočina - Zlobába (2022) (epizoda)

První díl spíše naznačuje rozjezd směrem k budoucím dramatům jednotlivých kriminalistů. Zřejmě uvidíme jak si povede osamělý alkoholik Hofmann, Hilmerová vyšetřovaná komisí v souvislosti s drsným postupem vyšetřování únosu dítěte a naznačeným zabitím pachatele, workoholička Zmrzlá (divně přehrávající) má zaděláno na problémy s manželem kvůli práci a zatím civilní Suchánek, který zvládl držet svůj trapný humor na uzdě a zahrál svou postavu velice uvěřitelně. Samotný děj prvního případu byl jen kulisou pro představení party kriminalistů. Vyšetřování probíhalo nudně (ale tak to prostě ve skutečnosti je) a finální výslech partičky nezletilých byl hlavně díky pochybným hereckým výkonům vyslýchaných smutným finále Zlobáby.