Pád letu A800 (2021)

Nulová akce ale vlastně zajímavý film o nudném povolání z atraktivního prostředí.

Princezna (2022)

To bylo překvapení :-) Čekal jsem podle traileru, že film bude mít nějaký děj. A ono ne. Prostě bláznivá vybíjená prakticky v jedné věži hradu. Mluveným slovem se vyloženě šetřilo a princezna prostě jede akční  jízdu. Víceméně i zábavnou a některé scény opravdu i rozesmějí. K dokonalosti chybělo akorát to, že i přes bláznivé způsoby zabíjení chybí krev a celé je to podivně laděné do dětské přístupnosti.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Díky traileru mě vlastně pak film zklamal. Bohužel jak na mě zapůsobit záporák Bale, když mu český dabing změní hlas z temného zlého muže na mutujícího buzeranta? Přitom scény s ním vlastně dělali film zajímavým. Zbytek filmu působil velice rozporuplně. Převažoval vtip, místy pubertální, místy jak po jointu a místy kupodivu opravdu vtipný. Natalie Portman vizážově působila v kostýmu jak botoxová Barbie, ale scény kdy ji ničila nemoc byly skvěle zahrané a působila i mile přirozeně. A tak probíhal celý film. Skvělé scény se měnily místy až v nekoukatelné. Russell Crowe zvládl roli Dia s přehledem, vyjma jeho homosexuálního vstupu do arény s baleťáckou sukénkou. Ale pořád lepší, než letošní Dr. Strange.

Super-Blb (2022)

Parodie na superhdinské filmy od Marvelu, která si nebere servítky vůbec v ničem. Tohle by prostě v dnešní Americe sešněrované všemi možnými aférami neprošlo. Francouzi se toho ale nebojí a tak se opřou do všeho počínaje národní tragédií vyhoření Notre Damme, přes černošské migranty a zdaleka nekonče incestem či Mee too. A nezabrzdí je ani nesmrtelná americká filmová ikona Tom Cruise. Odkazy na marvelovské postavy pobaví každou chvilku a i přesto, že se humor často blíží úrovni filmů s Pierre Richardem jsem se zasmál dosyta.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Marvel předvedl opět skvělé vizuální představení. To je asi ten největší úspěch, kterým se film může chlubit. Bohužel méně bylo skvěle vtipného arogantního hláškování Strange, které provázelo jeho postavu v přechozích filmech. Občas se objevila perlička, která mi stále vyloudila úsměv na tváři, ale opravdu jen občas. Wanda - Scarlet byla sice bezvadným "padouchem" a výborným soupeřem Strange a jeho suity a její souboje byly asi tím nejlepším, co se ve filmu dělo, ale scény kde nebyla připomínaly vatu, která měla vyplnit hluché prostory filmu.

Ambulance (2022)

Film plný zbytečných, nezajímavých a s dějem nesouvisejících bouraček a honiček, kde za zmínku stojí jen výborně hrající Yahya Abdul-Mateen II a  Eiza González. Jinak vše byl scénáristický nesmysl s nesmyslně dlouhým časem filmu.

Spiderhead (2022)

Slušné sci-fi s minimem herců a zajímavou zápletkou. Thor rozhodně neurazil a dokázal že umí hrát i zajímavější než jen akční role.

Interceptor (2022)

Na Elsu Pataky se pořád dá i v 45 letech koukat. Ale scénář je tisíckrát recyklovaná nuda a postavy se chovají absolutně nelogicky. A ačkoli je pár bojů tělo na tělo koukatelných, není to Přepadení v Pacifiku se Seagalem, aby člověk věřil, že jedna holka zvládne to co se nám ve filmu snaží scénáristé namluvit.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Velkým mínusem je nemožnost ztotožnit se s některou z postav. Všechny jsou takové ploché, nemastné a neslané a tak největší devizou jsou prostě ta zvířátka. Bohužel v tomto díle je jich poskrovnu. Návštěva Bradavické školy potěšila.

Všechno, všude, najednou (2022)

Nejvíce jsem se bavil ve střední části filmu a to hlavně díky skvělému herectví Michelle Yeoh. Potěšil i 93 letý James Hong, známější zvláště pro generaci hltající béčkové videofilmy 90 let minulého století. Pomalejší rozjezd v čínské prádelně a až příliš moralizující a nezvládnutý konec hodně srazily hodnocení. Ale pořád to byla správně šílená ujetá jízda, kde nic není tak, jak se zdá být.