Retreat (2011)

Velice vkusný a dobrý Thriller a stačilo tak málo hercov. Prostredie výborne vybraté (studený opustený ostrov ). Osobne som takýto film potreboval vidieť . Zápletka je úžasná do poslednej chvíle nás drží v napätí. A či je záhadný vojak dobrá alebo zlá postava, keď už je dej jasný tak sa zvrtne . Myslím , že tento nekomerčný film zostane málo docenený ale pre mňa nie . Určite sa oplatí pozrieť .

Nebojte se tmy (2010)

Ako po vizuálnej , kameramanskej a audio stránke to bolo dobre zvládnuté. A celkovo námet a dej nebol až taký zlý.Báť sa fakt budú iba deti a bral by som to skor ako za strašidelnú rozprávku. Bolo to zaujímavé aj keď nie dokonalé a dotiahnuté až dokonca ,ktorý bol podľa mňa odfláknutý a blbý. Bol som na to v kine a to asi vyvolalo ,že sa mi to celkom aj páčilo.

Libertin (2004)

Úprimné som sklamaný neviem ani poriadne vyjadriť prečo mi tento film nesadol . Johnny depp hrá presvedčivo a rola sa mu hodí a aj prostredie v ktorom sa príbeh odohráva je fajn , ale dej je moc ťažký až filozofický na úplné pochopenie . Na začiatku som si myslel , že to bude niečo ako Casanova ale nie nebolo ,malo to nejakú hlbokú myšlienku , ktorú som nepochopil .

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003)

Takéto Béčkové pokračovanie , ktoré som videl v jednej komerčnej televízii a vedel som ,že to bude stať za prd. Dej , príbeh absolútne by aj sedel z časti aj keď bo stupídny . Proste by som si tam radšej predstavil omladnutého Jima Carreyho a Jeffa Danielsa .Škoda, že sa na to nedal .

Pád do ticha (2003)

Myslel som , že dokumentárnou formou nemôže byt tento príbeh zaujímaví ,ale bol práve preto , že účastníci tej hroznej nočnej mori hovorili o svojich pocitoch . Veľmi zaujímavý ,skutočný , krutý príbeh , ktorý som pozeral s nadšením a hrôzou zároveň. Ale filmy tohto typu mám rád takže super film.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Temnú atmosféru , ktorú vytvára TIM BURTON nikto nenahradí a neprekoná . Hercov ,ktorý dokonale zapadali a úžasne vyzerali taktiež nenahradí nikto (Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall)Skvelý temný príbeh , ktorý som do teraz nepoznal a som rád , že som ho spoznal. Proste to okolie temného Londýna je úžasné spievanie postáv a preto sa stal Sweeney Todd môj obľúbený muzikál .

Pomáhat a chránit (2011)

Brendan Gleeson mi týmto filmom ukázal , že je výborný herec. Jeho írsky humor , pesimizmus, sarkazmus bol super. Film je fajn je vidieť, že aj írske-anglické filmy stoja za to . Táto rola mu sadla a tá scéna s tou malou pištoulkou ma dostala. Príbeh je taký neutrálny a až jednoduchý ale poteší. Až na pás nudných barových scén vydarený film .

Zelená zóna (2010)

V pohode film , ktorý však nevyšiel podľa mojich predstáv . Neviem čím to je ale Matt Damon v bournovkach jednoducho bodoval ale tu je to priemer . Možno je to vojenským prostredím ktoré mu moc nesedelo . Nedalo sa to porovnať s Black Hawk Down alebo so Smrt čeká všude .

Hra o trůny (2011) (seriál)

Svojou neskutočne silnou atmosférou nepotrebuje tento seriál ani nejak extra efektné boje aby zaujal. Príbeh , ktorý do seba detailne zapadá s krásnym pestrým prostredím a zaujímavými postavami. Herci sú elegantní a každá časť je jedinečná .

Silent Hill (2006)

Hru som sa neodvážil hrať . Film som si pozrel a prvá polovica bola podľa mojich predstáv morbídna , strašidelná dokonalá . Tie monštrá sú proste geniálne. Potom už atmosféra klesala škoda tej druhej polky filmu .